Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 20.05.2024 - 12:15:31   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Užijte si unikátní dokumenty 29. týdne na Prima ZOOM

  Autor: TV Prima/satCentrum , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 16.07.2023


Poznávejte svět s Prima ZOOM! Dokumentární skvosty pro vás: dáme si pozor na Šílené počasí: Skutečné záběry V; odhalíme Dešifrované konspirace; ukážeme Virus v nás a ještě více unikátních snímků na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!

18. 7., 21.00 hod. – Austrálie v barvě (Výspa impéria)

Když se do starých černobílých záběrů z australských filmových archivů dostane barva, ožívají jako nikdy předtím a nabízejí nový pohled na dějiny Země protinožců. Čtyřdílná minisérie pečlivě prezentuje poměrně známé scény, dojemné domácí filmy i dosud nezveřejněné archivní materiály a zachycuje, jak se vyvíjel celý australský národ. Od nejstarších zachovaných záběrů natočených v Austrálii v roce 1896 v Parku prince Alfréda v Sydney k počátkům barevné televize v polovině 70. let dvacátého století – všechno je pečlivě restaurováno a kolorováno. Opravdu pozoruhodný výsledek vrhá světlo na historii, jež je zároveň ikonická a hluboce osobní. Austrálie v barvě odhaluje úplný rozsah kolektivních vzpomínek. Prožijte a sledujte dějiny pozoruhodné země od založení moderní Austrálie, kdy se sjednotilo šest britských kolonií, po příjezd antarktického průzkumníka Douglase Mawsona, jednoho z prvních hrdinů nově zrozeného národa. Vraťte se do časů, kdy se Ned Kelly stal prvním hrdinou stříbrného plátna. Nenechte si ujít pohled na čtvrt miliónu mužů, kteří nasadili životy v bojích první světové války. Minisérie se nevyhýbá ani boji za rovnoprávnost, včetně práva žen navštěvovat veřejné bary, nebo nepříjemné pravdě o hanebném zacházení s původními a jinými než bílými obyvateli. Austrálie není černobílá a vy byste to měli vidět!


19. 7., 23.00 hod. – Šílené počasí: Skutečné záběry V (1. díl)

Když se počasí zblázní, je to podívaná, ze které tuhne krev v žilách. A co teprve když takové záběry pořídili lidé, kteří byli skutečně u toho? Kteří na vlastní kůži zažili a naštěstí přežili vztek rozzlobené matky přírody a viděli i natočili nejhorší a nejšílenější počasí? Kteří nestačili včas uprchnout a byli lapeni přímo uprostřed v oku bouře? Ať už jde o obří tornáda nebo ničivé povodně, když udeří extrémní počasí, neexistuje žádný způsob, jak se proti němu bránit. Zbývá jedině zatnout zuby a bojovat o přežití. Ale najdou se i tací odvážlivci jako nebojácní surfaři na vysokých rozbouřených vlnách nebo šíleně odvážní příznivci paraglidingu, kteří si troufají postavit se extrémním živlům tváří v tvař. Jenže v takovém případě může zvítězit jen jeden a vždy to dopadá stejně. Adrenalinově napínavý seriál Šílené počasí přináší další skutečné počasí od nepředstavitelné zimní nadílky přes rumunský autobus rychle a zběsile ujíždějící před neobvyklým tornádem až po tajfuny, sesuvy nebo dokonce invazi ledních medvědů jako z noční můry.


20. 7., 21.00 hod. – Bombardér B-2 ve válce

Je to nejdražší letoun na světě. Přísně tajný bombardér B-2 byl dvacet let skrytým esem v rukávu americké armády. Toto je jeho příběh. Odbornice na bombardér B-2, doktorka Rebecca Grantová, vysvětlí, proč je tento letoun nejvyspělejším taktickým strojem na světě. Jak postavíte letadlo, které se vyhne zachycení v infračerveném spektru? Díky genialitě, inovaci a s troškou nečekané pomoci od nepřítele z druhé světové války! Výsledkem je letadlo s takřka 170metrovým rozpětím křídel, které se nedá zachytit radarem. Ale úspěch bombardéru B-2 nespočívá jenom v jeho stavbě. Plukovník na odpočinku Tony Imondi nastíní, jak tento letoun uniká zachycení a co je součástí úspěšné mise. Zaměříme se také na několik tragických nehod: co způsobilo pád bombardéru v roce 2008 na Guamu nebo vybombardování čínské ambasády v roce 1999 v Bělehradě? A jakým způsobem ovlivní změny politického klimatu na celém světě i nové moderní technologie roli bombardéru B-2 v budoucnosti? Vychutnejte si oslavu jednoho z nejdůležitějších strojů v historii letectví i zásluh mužů a žen, kteří na něm každý den tvrdě pracují.


21. 7., 22.00 hod. – Dešifrované konspirace (1. díl)

Nejroztodivnější konspirace, nejpodivnější spiknutí a nejvíce vzrušující mystéria od starověké historie až po dnešní moderní dny se objevují v tomto novém fascinujícím seriálu. Dešifrovaná konspirace konečně odhaluje tajemství případů, které dlouho zůstávaly odložené. Co se opravdu stalo v roce 1937, když první ženská pilotka Amelie Earhartová zmizela kdesi nad Atlantských oceánem? Dokážeme konečně s jistotou potvrdit totožnost nechvalně proslulého sériového vraha Jacka Rozparovače? Mohly by se potvrdit zvěsti o tom, že na konci druhé světové války se Adolfu Hitlerovi podařilo uprchnout před spravedlností a ukrýt v Jižní Americe? A jaká je pravda za konspiračními teoriemi o uměle vyrobeném koronaviru? Pečlivě vybraná skupina předních expertů zkoumá důkazy a hledá odpovědi nejen na tyto, ale i na mnohé další fascinující otázky. Odborníci na genetiku, bývalí zpravodajci, kteří se podíleli na tajných operacích, výzkumníci, patologové a forenzní vědci konečně uvádí na pravou míru známé mýty a odhalují šokující zvraty a zákruty vyšetřování.


21. 7., 23.00 hod. – Blízká setkání u protinožců (Tropická Queensland)

V tomto seriálu se podíváme na důkazy o pozorování UFO u protinožců. Vzrušující dokumentární seriál Blízká setkání u protinožců vyšetřuje nejpodivuhodnější a nejzvláštnější případy osobních kontaktů s mimozemšťany. Blízká setkání u protinožců je vzrušující a zároveň mrazivý dokumentární seriál, který odhaluje dosud neznámé příběhy o pozorování UFO, únosech mimozemšťany a dalších paranormálních jevech. Sledujte vyšetřování nejpodivuhodnějších, nejzvláštnějších a nejbizarnějších případů kontaktů s mimozemšťany od vysokých horských vrcholů Nového Zélandu po ošlehané a vyprahlé pustiny ve vnitrozemí Austrálie. Každá epizoda je nabitá jedinečnými filmovými materiály, teprve nedávno odtajněnými a uveřejněnými archivními záznamy i strašidelnými rozhovory s očitými svědky. Nenechte si ujít Blízká setkání u protinožců, která se udála na nejoblíbenějším hotspotu mimozemšťanů na Zemi.

V prvním dílu zamíříme na sever Austrálie do Queenslandu, kde je i vnitrozemní hornické město Middlemount. V červenci 2019 zde dva horníci natočili neznámý objekt, vznášející se na nebi. Ten se později rozdělí a menší část jakoby přistane, aby se zase navrátila. Expert z „Mufon“ hodnotí záběry a nenachází vysvětlení. Pokračujeme do Tully, kde jeden farmář v lednu 1966 objevil „hnízdo létajícího talíře“. Slyšel jakési syčení, a když se tím směrem podíval, vzlétl z močálu šedý objekt, naklonil se a vystřelil pryč. Farmář došel na ono místo, kde našel polámané rákosí, které tvořilo jakýsi plovák. Záhadu navštívilo asi milion lidí a vznikl seznam možných příčin. S tvrzením, že šlo o malé tornádo, se farmář ani jeho kolega – druhý svědek – nesmířili. Později se tu objevila další hnízda, která už raději nehlásili. Dále hovoří bývalý výzkumník UFO pro australskou síť, který nejprve líčí únosy mladíka z Gladstonu a poté přichází s videozáznamem od jeho bratra. Ten je ze srpna 2021 a je na něm zachycen bleskurychlý průlet objektu jakéhosi talíře přes bratrův pozemek. Je na jediném snímku, tak rychlý musel být. Záznam přitom není nijak editován. Expert z „Mufon“ pro snímek opět nenachází vysvětlení.


22. 7., 22.00 hod. – Moc a paranoia Třetí říše

Stvořil armádu vlastních nepřátel, čelil více než 40 útokům i pokusům o atentát, a přesto se mu podařilo uniknout bez vážných zranění. Jakým způsobem se bránil a chránil Adolf Hitler, vůdce nacistické Třetí říše? Nacistický diktátor a tyran Adolf Hitler byl přímo posedlý vlastní bezpečností. Každý den podnikal výjimečná bezpečnostní opatření. Kromě toho, že se obklopil osobními strážci, využíval také jiné a mnohem neuvěřitelnější prostředky a překvapivé strategie. To všechno ve snaze udržet své obavy a nekonečný strach na uzdě. Film Moc a paranoia Třetí říše využívá archivní záznamy i expertní analýzy historiků a psychiatrů. S jejich pomocí odhaluje nejniternější a nejintimnější hrůzy této strašlivé postavy světových dějin.


22. 7., 23.00 hod. – Zrod impérií: Nizozemský zlatý věk (1. část)

Nizozemský zlatý věk se odehrával zhruba v průběhu 17. století a nesl se ve znamení hospodářského, vědeckého, vojenského i uměleckého rozmachu. V těchto odvětvích se Nizozemsko dostalo na přední místa mezi světovými mocnostmi. Zrodila se Nizozemská koloniální říše. Historický dokumentární film z volné série Zrod impérií se ohlíží za obdobím obrovského námořního a ekonomického vzestupu. Jak došlo k „nizozemskému zázraku”?


23. 7., 23.00 hod. – Virus v nás

Jsou to nejrozšířenější obyvatelé Země. Žijí tady odjakživa a jsou považovány za nebezpečné nebo dokonce smrtící, ale to není všechno. Viry jsou mnohem více. Asi 50 % našeho DNA pochází od virů. Pomáhají tvořit imunitní systém, poskytují nám dlouhodobou paměť a užitečně působí uvnitř našeho trávicího traktu. Ale když lidstvo naruší a změní přirozenou biosféru zvířat a zničí biodiverzitu, z virů se může stát velké nebezpečí. To nás učí historie epidemií od spalniček přes AIDS a ebolu až po covid-19. Tento dokument nás zavede na exkurzi do fascinujícího světa výzkumu virů. A pokusí se najít odpovědi na nečekané otázky a překvapivé vědecké teorie: stál na počátku všeho života nějaký virus? Jak je možné využít viry v léčbě? Proč se z virů náhle stávají patogeny? Jak se dá pandemiím, jako je covid-19, předcházet nebo je aspoň účinně omezit? Sledujte a zjistíte, že miniaturní částice proteinu, ve kterých jsou uloženy dědičné informace, nejsou ani tak smrtící hrozbou jako spíše nepostradatelnými architekty veškerého života.Poznávejte svět s Prima ZOOM!.


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články, a ještě něco navíc.


Filip Budák, Marketingový a PR konzultant, SOLOOTIONS powered by FTV Prima, 15. 7. 2023  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
10.07.2023 • Všetky zápasy najvyššej slovenskej futbalovej ligy aj naďalej exkluzívne na Voyo
08.07.2023 • Odhalte v sobě inspektora Šikulu: Lekce od kultovního detektiva v podobě klasického rodinného seriálu
07.07.2023 • Červenec na CBS Reality
05.07.2023 • Nezkrocená velká jezera, největší sladkovodní soustavy na světě přímo fascinují
04.07.2023 • 10 překvapujících faktů o Tádž Mahalu v dokumentu na Viasat History
01.07.2023 • Tour de France startuje v sobotu 1. 7. 2023

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist