Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 23.06.2024 - 04:44:38   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

RTVS pripravila pre divákov a poslucháčov na Sviatok všetkých svätých špeciálnu programovú ponuku

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 31.10.2023RTVS si v televíznom aj rozhlasovom vysielaní pripomína významné pamätné dni a sviatky špeciálnou programovou štruktúrou. Aj v stredu 1. novembra tak ponúkne svojim divákom a poslucháčom tematické vysielanie pri príležitosti Sviatku všetkých svätých.


Jednotka

Sviatok všetkých svätých si Jednotka pripomenie vo svojom televíznom vysielaní o 10.30 h priamym prenosom z Pontifikálnej svätej omše z Katedrály sv. Šebastiána a o 20.30 h vysielaním premiérového filmu s náboženskou tematikou Fatima, ktorý je skutočným príbehom troch detí, ktorým sa zjavila Panna Mária. To im navždy zmení život a zázrak inšpiruje aj ďalších veriacich k povznášajúcej sile viery.

Pre detského diváka sú pripravené rozprávky Strašidelné strašidlo o 7.55 h ale aj archívne rozprávky Rudienka a Niť života, popoludní o 14.15 h klasická rozprávka o kráľovi a jeho troch synoch O živej vode ako aj Duch vo fľaši od bratov Grimmovcov. Dospelých divákov poteší o 12.45 h klasika v podobe Hercula Poirota na Halloweenskom večierku a o 16.50 h francúzskym romanticko-dobrodružným filmom Hrbáč.


Dvojka

Na stredu 1. novembra si Dvojka pre divákov pripravila celodenné vysielanie v duchu Pamiatky všetkých svätých. O 20.10 h môžu vidieť premiéru nového dokumentu RTVS Katedrála zázrakov v réžii Silvie Košťovej. Výpravný hraný dokument rozpovie príbeh najväčšieho chrámu na Slovensku – košického Dómu sv. Alžbety. Okrem hercov sa na nakrúcaní podieľalo aj okolo 90 komparzistov. Oblečení boli v dobových kostýmoch, ktoré poskytli prešovské divadlá aj RTVS – zaujímavosťou je, že väčšina z hraných scén s účasťou hercov oblečených v ťažkých kostýmoch, či dokonca brnení sa nakrúcala v extrémnych augustových horúčavách. Vo sviatočnej dokumentárnej ponuke nájdu diváci aj titul Zatopené (o 9.00 h) o ľuďoch, ktorí museli obetovať svoj domov pre vznik Liptovskej Mary. Diváci sa môžu tešiť aj na Zlatý fond televíznej tvorby – o 21.00 h uvidia v oboch častiach za sebou adaptáciu románu Mila Urbana Živý bič s elitou slovenského herectva – Vierou Strniskovou, Emíliou Vašáryovou, Štefanom Kvietikom a mnohými ďalšími. V podvečer si zas môžu pozrieť televízne spracovania literárnej klasiky - o 16.00 h tragickú Zuzanku Hraškovie a o 17.10 h televízny film Neprebudený v hlavnej úlohe s Mariánom Labudom.


RTVS :24

RTVS :24 divákom aj počas sviatočného dňa prinesie pravidelný spravodajský servis každú hodinu od 7.00 h. Spravodajský okruh odvysiela aj rozhovor s biskupom nitrianskej diecézy Viliamom Judákomo význame Sviatku všetkých svätých. Vo vysielaní bude RTVS :24 sledovať aj aktuálnu situáciu na cintorínoch a na cestách na celom Slovensku. Nebudú chýbať premiérové vydania tradičných relácií Ekonomika :24, Interview :24, Svet :24 a Komentáre dňa.


Rádio Slovensko

1.novembra prinesie Rádio Slovensko v Nočnej pyramíde o 22.21 h rozhovor s kňazom, hovorcom rehole Saleziánov, Radovanom Rumanovičom, ktorý sa dlhé roky venuje mládeži, duchovnému poradenstvu a jeho srdcovkou je OZ SDM Domino, ktoré oslavuje 30. výročie. Michal Čabák sa budev relácií Kontakty o 20.05 h venovať téme Ekologického pohrebníctva. So svojimi hosťami ekoporadkyňou Monikou Suchánskou a riaditeľom jedného z pohrebníctiev v hlavnom meste Róbertom Kováčom, sa porozpráva o tom, či sa dá na zosnulých blízkych spomínať aj s ohľadom na životné prostredie a či je možné pochovávať na Slovensku ekologicky.


Rádio Regina Západ

Rádio Regina Západ začne prvý november o 09.05 h priamym prenosom Sviatočných Bohoslužieb z rímsko-katolíckeho kostola Svätej rodiny v Bratislave – Petržalke. O 13.05 h si Martin Jurčo a Michalom Hercegom v publicistickej relácií Odchody 2022/2023 zaspomína na osobnosti, ktoré nás opustili v tomto roku. Poslucháči Rádia Regina Západ si prostredníctvom telefonátov do štúdia, majú možnosť pripomenúť svojich blízkych v relácií Svieca za blízkeho v čase od 14.00 do 16.00 h. V sviatočnom pásme Zachytené v duši o 16.05 h Andrea Eliášová poukáže na to, že stav a údržba cintorína môžu odrážať charakter obce alebo mesta. Súčasné cintoríny čelia problémom ako krádeže a potulujúce sa medvede. Niektoré hroby sú dokonca vykradnuté. Zatiaľ čo niektoré tradície pretrvávajú, iné upadajú do zabudnutia. Dozviete sa aj to prečo sú hroby slávnych osobností sú často zaujímavé pre fotografov.


Rádio Regina Stred

V Rádiu Regina Stred sa etnomuzikológ Bernard Garaj v Hudobnom dedičstve o 13.05 h podelí o svoje spomienky na stretnutia s výraznými muzikantmi starších generácií, ktorí už nie sú medzi nami. Program Zvony a ich duše o 14.05 h sa venuje histórii a zvláštnosti zvonov v slovenskej kultúre. Ako vznikli zvony v našej oblasti a aké je ich skutočné poslanie? Existuje myšlienka, že zvony majú dušu, čo je podčiarknuté prítomnosťou zvonkohier na mnohých slovenských vežiach. Na rôzne otázky budú odpovedať experti, cirkevní historici, kampanológovia, hudobníci a kňazi. Poslucháči Rádia Regina Stred budú mať príležitosť vypočuť si zostrih z verejnej nahrávky predstavenia knihy básní Egona Tomajka v relácií Poézia naživo o 15.05 h.


Rádio Regina Východ

Rádio Regina Východ poteší dospelých poslucháčov rozprávkou pre dospelých Čierny oblek a biele tenisky od Pauly Sabolovej Jelinkovej. Ide o príbeh dvoch chlapcov zo sociálne slabšej rodiny, ktorí prídu o svojho otca. Musia pochopiť otázky smrti, smútku, ale aj to, že nik nie je dokonalý.


Rádio Devín

Rádio Devín reaguje na tradičné sviatočné dni a súčasné aktuálne témy diania v kultúre a umení Farebným novembrovým programom. 1. november sa bude niesť v hĺbavej atmosfére Sviatku všetkých svätých. O 8.00 h si poslucháči môžu vypočuť výber Najkrajších adagií v dielach Gustava Mahlera, Samuela Barbera, Tomasa Albinoniho a Antona Brucknera. Vážnu atmosféru dňa podčiarkne Ars musica o 10.00 h s kompozíciami Mahlera, Pendereckého, Ligetiho a ďalších. Poludňajší koncert Rádia Devín ponúkne Missa Omnium sanctourm od Jana Dismasa Zelenku. O 17.00 h príde na rad Ars litera s Evou Reiselovou a podtitulom Zapaľujeme sviečky za umelcov.

Mladí poslucháči Rádia Devín si o 20.30 h budú môcť vypočuť Príbeh o krásnej pani Nangse.


Rádio Slovakia International

Rádio Slovakia International pripravuje na 1. sviatočný novembrový deň rozhovor s etnologičkou Zuzanou Beňuškovou o úcte k zosnulým a tradícií ozdobovania hrobov. V spoločnosti sa otvára téma o dulách pre umierajúcich a tejto téme RSI venuje istú časť svojho vysielania. Slováci v zahraničí, ktorí v cudzine našli aj miesto pre svoj večný spánok, majú svoje pomníky a cintoríny v Srbsku, Chorvátsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, či Argentíne. Poslucháčom o nich viac porozpráva etnológ Ján Botík. Ako prežívajú tieto sviatky Slováci žijúci v New Yorku? Dá sa kombinovať téma slovenských dušičiek so strašidelným americkým Halloweenom?


Bratislava, 30. október 2023, Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
01.11.2023 • Pod vánoční stromek letos ČT nadělí Klíč svatého Petra. Výpravná pohádka Karla Janáka bude mít premiéru na Štědrý den
30.10.2023 • Love Island Česko & Slovensko pozná mená víťazov
30.10.2023 • Na obrazovky TV Markíza mieria nové slovenské časti úspešnej reality šou Utajený šéf
29.10.2023 • Režisér Jiří Strach se vrací k Docentovi – začalo natáčení nových dílů úspěšné minisérie s Terezou Ramba a Ivanem Trojanem v hlavních rolích
28.10.2023 • Show Jana Krause – 1. 11. 2023
27.10.2023 • RTVS v spolupráci s Českým rozhlasom pozývajú na unikátny česko-slovenský koncert pri príležitosti 100. výročia Československého rozhlasu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist