Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 23.04.2024 - 07:03:51   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Ze světa | Články
 

Warner Bros. Discovery láká na výživnou cyklistickou sezónu 2024

  Autor: Media:list/Warner Bros. Discovery Sports , e-mail: info@warnerbrosdiscovery.com Přidané: 14.03.2024


Fanoušci cyklistiky se mohou těšit na více než tisíc živých přenosů ze tří stovek dnů mužských i ženských závodů v silniční a dráhové cyklistice, cyklokrosu, MTB a BMX, včetně soutěží na Letních olympijských hrách v Paříži. WBD nabídne exkluzivní obsah milionům diváků v Evropě a USA prostřednictvím lineárních stanic Eurosportu a streamovacích platforem Max a discovery+. Eurosport také spustil nové cyklistické kanály na sociálních sítích YouTube a Instagram, které doplňují velký počet mezinárodních partnerství uzavřených na základě poskytnutí vysílacích sublicencí.


Mediální společnost Warner Bros. Discovery (WBD) dnes oznámila své plány na letošní cyklistickou sezónu. Zahrnují jak mezinárodní vysílací schéma, tak konkrétní streamingovou a obsahovou nabídku, kterou bezpochyby ocení všichni fanoušci různých druhů závodní cyklistiky. WBD nabídne pokrytí více než tisíce hodin závodů, což odpovídá zhruba 300 dnům živých sportovních přenosů. Odvysílá tak více obsahu než jakákoliv konkurenční sportovní televize. Diváci se mohou těšit na všechny mužské i ženské závody ze silničního seriálu UCI World Tour, dále na veškeré eventy v rámci UCI Mountain Bike World Series a řadu událostí ze světa dráhové cyklistiky, cyklokrosu a BMX. Platformy WBD budou také jediným místem, kde bude možné sledovat komplexní vysílání všech cyklistických disciplín na Letních olympijských hrách v Paříži 2024.

„Momentálně stojíme na startu cyklistické sezóny, která bude akčnější než jakákoliv předtím. Naše vysílací schéma je bez nadsázky globální – nabídneme totiž přenosy z tratí v Asii, horských stezek v Americe, i nejpopulárnějších velodromů v Evropě. Letos navíc očekáváme, že se spousta mladých talentů bude snažit o pokoření světových rekordů a naše kamery budou u toho,“ láká na nadcházející sezónu Scott Young, seniorní viceprezident pro obsah, produkci a byznysové operace ve Warner Bros. Discovery Sports Europe.

„Celkem odvysíláme více než tisíc hodin živých přenosů, což zahrnuje i všechny závody z letní Paříže. Podařilo se nám dát dohromady tým hvězdných expertů, kteří budou jednotlivé eventy komentovat z našeho zdokonaleného virtuálního studia i přímo z míst konání. Naším cílem je věnovat dostatek prostoru každému významnému závodu, jezdci i příběhu. Díky sublicencím se nám navíc podařilo sestavit bezkonkurenční síť smluvních vysílatelů napříč Evropou a Amerikou, takže lze říci, že tímto programovým schématem cílíme ještě na větší publikum než kdy dříve,“ dodává.

WBD je obecně považována za „domov cyklistiky“. Na svých platformách discovery+ a Max pravidelně vysílá nepřerušované přenosy největších světových cyklistických závodů, což je podpořeno rozsáhlým detailním pokrytím na lineárních televizních stanicích Eurosportu. V průměru jde za sezónu o více než 4 tisíce hodin cyklistických přenosů v 19 světových jazycích a 500 vyprodukovaných televizních pořadů, které jsou určeny pro lokální publika.

V roce 2024 tuto nabídku rozšíří ještě o volné digitální platformy, zahrnující také regionální jazykové mutace internetových stránek Eurosport.com. Nadto WBD v tomto roce spustila nové cyklistické kanály na sociálních sítích YouTube a Instagram, kde uživatelé najdou spoustu zajímavých videí. Uzavřena byla také řada mezinárodních partnerství na základě poskytnutí vysílacích sublicencí. Partnery WBD se tak nově staly např. čínská Zhibo TV, australská SBS nebo televize Claro, vysílající ve střední a latinské Americe.


WBD se opět podařilo sestavit tým expertů, který si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek zvučných jmen. Podrobné analýzy a expertní komentáře zajistí tito odborníci:

• Philippe Gilbert, vítěz UCI Road Race World (silniční cyklistika);
• Alberto Contador, dvojnásobný vítěz Tour de France (silniční cyklistika);
• Robbie McEwen, vítěz čtyřiadvaceti etap v rámci Grand Tours (silniční cyklistika);
• Jens Voigt, vítěz etap ve všech třech Grand Tours (silniční cyklistika);
• Sean Kelly, vítěz La Vuelta a España (silniční cyklistika);
• Iris Slappendel, vítězka Nizozemského národního mistrovství v silniční cyklistice (silniční cyklistika);
• Adam Blythe, vítěz Britského národního mistrovství v silniční cyklistice (silniční a dráhová cyklistika);
• Sir Chris Hoy, šestinásobný držitel olympijského zlata v dráhové cyklistice a jedenáctinásobný světový šampion (dráhová cyklistika);
• Cédric Gracia, vítěz UCI Mountain Bike World Cup (MTB);
• Bart Brentjens, držitel olympijského zlata a světový šampion v Cross Country (MTB);
• Orla Chennaoui, Dani Christmas, Dan Lloyd, Kate Mason a Haley Edmunds, moderátoři a experti mezinárodního studia WBD;
• Laura Meseguer, Matt Stephens, Anders Mielke, Louis-Pierre Frileux, Ric McLaughlin, Josh Carlson a Sander Kleikers, reportéři WBD z míst konání závodů.


Součástí programového schématu jsou všechny cyklistické Classics, Grand Tours a ženská Tour de France Femmes. Lokální programové formáty zahrnují britský The Breakaway, francouzský Les Rois de la Pédale, španělská La Montonera, italská Tour 360 a německý Velo Club. WBD souběžně spustila novou mezinárodní marketingovou kampaň „You name it, we have it“ (volně přeloženo „Cokoliv chcete, to máme“), kterou doufá k cyklistice přilákat nové fanoušky z celého světa.

Během loňské cyklistické sezóny trhalo vysílání WBD divácké rekordy. Sledovanost v Evropě vzrostla u všech tří Grand Tours i Tour de France Femmes. U ženské cyklistiky byl zaznamenán celkový meziroční vzestup o čtvrtinu. Zároveň se podařilo přilákat největší počet nově zapojených týmů do UCI Enduro World Cup. Samostatného rekordu dosáhla i UCI Mountain Bike World Series, kterou v součtu sledovalo 83,6 milionu lidí.


KLÍČOVÁ DATA SEZÓNY 2024

• 16. března 2024: Milán-Sanremo (první z monumentů silniční cyklistiky);
• 6. až 7. března 2024: Paříž-Roubaix (mužský i ženský závod);
• 31. března: Kolem Flander;
• 12. dubna 2024: začátek UCI Mountain Bike World Series;
• 21. dubna 2024: Lutych-Bastogne-Lutych;
• 29. dubna až 4. května 2024: La Vuelta Femenina;
• 4. května až 26. května 2024: Giro d’Italia;
• 29. června až 21. července 2024: Tour de France;
• 7. července až 14. července 2024: Giro Donne;
• 27. července až 7. srpna 2024: cyklistika na Letních olympijských hrách v Paříži 2024;
• 12. srpna až 18. srpna 2024: Tour de France Femmes;
• 17. srpna až 8. září 2024: La Vuelta a Espana;
• 26. srpna až 1. září 2024: šampionáty UCI Mountain Bike World;
• 21. září až 29. září 2024: šampionáty UCI Road World;
• 4. října až 6. října 2024: finále UCI Mountain Bike World Series;
• 12. října 2024: Il Lombardia;
• 16. října až 20. října 2024: šampionáty UCI Track World;
• Bude oznámeno: UCI Track Champions League.


O Warner Bros. Discovery Sports

Warner Bros. Discovery Sports Europe zastupuje portfolio sportovních značek, kanálů a platforem společnosti WBD v Evropě. Dohromady každý měsíc oslovuje 130 milionů lidí, zapojuje fanoušky a široké publikum na více než 200 trzích a ve více než 20 jazycích na všech platformách, kde spotřebitelé tráví čas – neplacená televize, placená televize, stream, online a sociální sítě. Warner Bros. Discovery Sports Europe zahrnuje spotřebitelsky oblíbené značky Eurosport, Global Cycling Network (GCN), Global Mountain Bike Network (GMBN), Golf Digest a GOLFTV v čele s PGA TOUR, TNT Sports ve Velké Británii a Irsku, jakož i sportovní pořady a obsah na discovery+ a na volně dostupných televizních kanálech Discovery. Spojují diváky s největšími sportovními událostmi na světě. Jsou domovem olympijských her v Evropě, tenisových Grand Slamů, cyklistických Grand Tours, více než 600 cyklistických přenosů ročně a UCI Track Champions League, celoroční PGA TOUR, nejlepší nové i stávající série elektrických závodů s ABB FIA Formula E World Championship a FIA eTouring Car World Cup a všech významných závodů mistrovství světa a světového poháru v zimních sportech. Společnost Warner Bros. Discovery Sports Europe doplňuje kompletní 360° nabídku svou divizí pro správu a propagaci akcí, Discovery Sports Events.


Michaela Celárková, Media:list/Warner Bros. Discovery Sports, 14. 3. 2024


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
13.03.2024 • Družice Eutelsat 36D na cestě na Floridu
09.03.2024 • Co přináší přechod na satelitní televizi (nejen) u našich západních sousedů?
04.02.2024 • Eutelsat Group potvrzuje ukončení provozu družice EUTELSAT 113 West A
11.01.2024 • Dlouho očekávané 75. ceny Emmy živě díky AMC na Spektrum Home
27.12.2023 • Hlavním leitmotivem největší mezinárodní přehlídky hudebních a tanečních pořadů na světě bude záznam ČT slavného Händelova oratoria Mesiáš
24.12.2023 • Tradiční relace NDR Info „Gruß an Bord/Pozdrav na palubu“ na KV, DAB+, na satelitu a na internetu oslaví sedmdesátku!

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist