Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 26.05.2024 - 21:27:34   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Lutych – Bastogne – Lutych: Tadej Pogačar, nebo Mathieu van der Poel?

  Autor: HBO Max EMEA/Eurosport , e-mail: info@warnerbrosdiscovery.com Přidané: 19.04.2024Monument Lutych – Bastogne – Lutych vysílá Eurosport 21. dubna od 12:30 hod. na programu Eurosport 1. Po jeho skončení navíc Eurosport 1 nabídne i závod žen. Téměř šest hodin světové cyklistiky!


Mathieu van der Poel a Tadej Pogačar jsou nejúspěšnější současní cyklisté v počtu triumfů na tzv. monumentech – stav je 6:5 a zároveň 3:3. Nizozemský cyklista má o jeden triumf na monumentech více, ale oba vyhráli tři z pěti monumentů a do kompletní sbírky jim dva chybějí. A v neděli si může polepšit především Mathieu van der Poel, Lutych – Bastogne – Lutych totiž ještě nevyhrál a může být jeho čtvrtým z pěti, to nedokázali ani např. Tom Boonen a Fabian Cancellara. Prvenství ve všech pěti monumentech mají na kontě pouze tři cyklisté v historii – Eddy Merckx, Roger de Vlaeminck a Rik van Looy, celkově nejvíce jich má Eddy Merckx – 19. Číslo zřejmě nepřekonatelné.

Všechny tři letošní dosavadní monumenty vyhráli cyklisté stáje Alpecin-Deceuninck. Na Milán – Sanremo byl nejlepší Jasper Philipsen, Okolo Flander a Paříž – Roubaix ovládl Mathieu van der Poel. Tadej Pogačar má na co odpovídat, LBL je jeho posledním závodem před startem na Giru d’Italia. V loňském roce se slovinský jezdec právě na LBL zranil, což ovlivnilo jeho přípravu na Tour de France. Letos má za sebou pouze 9 závodních dnů, ovšem šest vítězství. Byl nejlepší na Strade Bianche po 80 km dlouhém sólu, vyhrál čtyři etapy na Okolo Katalánska i celkovou klasifikaci. Z prvenství se na LBL loni i předloni radoval Remco Evenepoel, který se ovšem zranil na Okolo Baskicka a prvenství obhajovat nebude.

Závod měří 254,5 km a je posledním ze tří tzv. Ardenských klasik. Jezdí se ve valonské části Belgie, profil tratě je výrazně vrchařský. Nejznámějším kopcem je Côte de la Redoute, často jeden z rozhodujících prvků závodu, který měří necelé 2 km s průměrem stoupání 9,4 procent a nejprudším úsekem přes 20 procent. Také letos bude už více než třicet kilometrů před cílem. Posledním kopcem v itineráři přibližně 13 km před cílem je Côte de la Roche-aux-Faucons, 1 300 metrů dlouhá stěna s průměrem 11 procent. Bude se rozhodovat právě tam?


Pavla Brožková, PR, HBO Max EMEA, 18. 4. 2023


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
19.04.2024 • Odboj - premiérový dokument na Viasat History
17.04.2024 • Přímý satelitní přenos Pucciniho opery Vlaštovka v rámci série MET: Live in HD v sobotu 20. dubna
16.04.2024 • Na CANAL+ Sport míří špičkové francouzské ragby
14.04.2024 • Parádní doku-podívaná na Prima ZOOM
12.04.2024 • Italská Serie A na Sport1 a Sport2
10.04.2024 • Jubilejní galavečer UFC 300 ozdobí zápas Jiřího Procházky, Telly přichystala soutěž

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist