Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 23.06.2024 - 10:04:49   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Tenisový Wimbledon se v roce 2024 nikam nestěhuje

  Autor: Media:list/Eurosport , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 30.05.2024


Tenisový Wimbledon se v roce 2024 nikam nestěhuje. I nadále zůstane dostupný divákům stanic Eurosportu a uživatelům streamovacích platforem mateřské společnosti Warner Bros. Discovery (WBD). Prestižní grand slam, který je pověstný tím, že se hraje na travnatém povrchu, WBD nabídne na celkem 11 evropských trzích. Vyplývá to z nové dohody o vysílacích právech uzavřené s oddílem All England Lawn Tennis Club, který Wimbledon každoročně na svých kurtech pořádá.


Uzavření dohody znamená, že Eurosport bude nadále exkluzivním lineárním vysílatelem Wimbledonu nejen v České republice, ale také v Belgii, Bulharsku, Finsku, Maďarsku, Nizozemsku, Norsku, Rumunsku, Švédsku, na Slovensku a na Islandu. Všechny zápasy turnaje budou na vybraných trzích dostupné i na streamovací platformě Max, což je součástí širší strategie WBD s cílem posílit její sportovní obsahovou nabídku. V souhrnu jde o výraznou extenzi rozsahu vysílacích práv k Wimbledonu oproti roku 2016, kdy Eurosport poprvé zajišťoval pokrytí travnatého grand slamu simultánně na mnoha národních trzích.

Eurosport se tak od letošního roku stává ve výše vyjmenovaných zemích exkluzivním držitelem vysílacích práv ke všem tenisovým grand slamům a společně s platformou Max bude jediným místem, kde bude možné sledovat všechny zápasy ze všech kurtů Australian Open, Roland-Garros, Wimbledonu, US Open i letošních Letních olympijských her v Paříži 2024.
Nadto, WBD letos nově nabídne obsah z Wimbledonu přímo i ve Spojeném království. Tamní fanoušci se můžou těšit na živé televizní pokrytí finále mužských i ženských singlů letošního Wimbledonu a také na pravidelnou devadesátiminutovou dávku těch nejlepších okamžiků z každého hracího dne.

„V tenisovém portfoliu momentálně máme všechny významné světové turnaje. Podařilo se nám vybudovat reputaci, že s každým dalším grand slamem vylepšujeme naše programové schéma, a daří se nám navyšovat počty diváků po celé Evropě. Z prodloužení partnerství s All England Club mám radost a věřím, že uplynulých deset let dokázalo, že stále inovujeme a nacházíme nové způsoby, jak fanouškům přinést bezkonkurenční sportovní zážitky,“ říká Trojan Paillot, seniorní viceprezident pro akvizici sportovních práv a syndikaci ve Warner Bros. Discovery Sports Europe.

„Letos se nám podařilo pokořit rekord sledovanosti už s Australian Open. Navíc nás z hlediska tenisu čeká opravdu nabité léto – už teď diváky zásobujeme komplexním obsahem z Roland-Garros, vzápětí navážeme s Wimbledonem a hned po něm plynule přejdeme do olympijského režimu. Sezónu symbolicky zakončíme na newyorských kurtech US Open. Rok 2024 je z hlediska obsahové sportovní nabídky opravdu výjimečný,“ dodává.

Wimbledon na stanicích a platformách WBD odstartuje v pondělí 24. června kvalifikačními zápasy. Na Eurosportu jej budou moci sledovat diváci z Belgie, Bulharska, České republiky, Finska, Maďarska, Islandu, Nizozemska, Norska, Rumunska, Slovenska a Švédska. Na vybraných trzích bude grand slam dostupný i skrze streamovací platformu Max. Jediný travnatý grand slam je součástí letní sezóny na WBD, která čítá přes pět tisíc hodin různorodého sportovního obsahu, včetně všech soutěží na Letních olympijských hrách v Paříži 2024.


O Warner Bros. Discovery Sports

Warner Bros. Discovery Sports Europe zastupuje portfolio sportovních značek, kanálů a platforem společnosti WBD v Evropě. Dohromady každý měsíc oslovuje 130 milionů lidí, zapojuje fanoušky a široké publikum na více než 200 trzích a ve více než 20 jazycích na všech platformách, kde spotřebitelé tráví čas – neplacená televize, placená televize, stream, online a sociální sítě. Warner Bros. Discovery Sports Europe zahrnuje spotřebitelsky oblíbené značky Eurosport, Global Cycling Network (GCN), Global Mountain Bike Network (GMBN), Golf Digest a GOLFTV v čele s PGA TOUR, TNT Sports ve Velké Británii a Irsku, jakož i sportovní pořady a obsah na discovery+ a na volně dostupných televizních kanálech Discovery. Spojují diváky s největšími sportovními událostmi na světě. Jsou domovem olympijských her v Evropě, tenisových Grand Slamů, cyklistických Grand Tours, více než 600 cyklistických přenosů ročně a UCI Track Champions League, celoroční PGA TOUR, nejlepší nové i stávající série elektrických závodů s ABB FIA Formula E World Championship a FIA eTouring Car World Cup a všech významných závodů mistrovství světa a světového poháru v zimních sportech. Společnost Warner Bros. Discovery Sports Europe doplňuje kompletní 360° nabídku svou divizí pro správu a propagaci akcí, Discovery Sports Events.


Michaela Celárková, MEDIA:lIST, 30. 5. 2024


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
02.06.2024 • Červnové putování na Prima ZOOM
25.05.2024 • V neděli 26. května startuje Roland-Garros
19.05.2024 • Zaostřeno na nejrozmanitější poznání s Prima ZOOM
17.05.2024 • O víkendu dvě tvrdé etapy Gira d’Italia
09.05.2024 • Přímý satelitní přenos Pucciniho opery Madama Butterfly v rámci série MET: Live in HD v sobotu 11. května
06.05.2024 • Televizní stanice E! přináší blízký zážitek z 2024 Met Gala 2024

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist