Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 01.03.2024 - 21:32:15   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Z domova | Články
 

Karta SLOVAK LINK v praxi

  Autor: Redakcia , e-mail: redakcia@satcentrum.com Přidané: 19.10.2002


Napriek informáciam z oficiálnej stránky prevádzkovateľa paketu Slovak Link, že za pomoci karty sa sprístupní užívateľovi iba stanica Markíza, užívateľa čaká príjemné prekvapenie. Po pár sekundách od vloženia karty do prijímača dôjde k aktivovaniu karty aj na verejnoprávne stanice STV 1, STV 2 a všetky kódované súkromné rozhlasové stanice, t.j. Rádio TWIST, FUN Rádio a Rádio OKEY.

Tento stav potrvá približne 40 dní a po uplynutí tejto doby zostane pomocou karty dostupná už len stanica Markíza. T.j. iba stanica, ktorá si k dnešnému dňu vysporiadala licenčné podmienky tak, aby mohla byť dostupná individuálnym užívateľom. Ďalšie stanice majú rovnakú snahu o upravenie licencie tak, aby mohli byť dostupné pre individuálny príjem.


Formulár ŽIADOSŤ O AKTIVÁCIU.
Pri kúpe prístupovej karty sa spolu s ňou dodáva žiadosť formátu A4 ”ŽIADOSŤ O AKTIVÁCIU dekódovacej karty a prehlásenie užívateľa - fyzická osoba”. Po jej vyplnení a zaslaní na adresu Slovenské telekomunikácie a.s. Rádiokomunikácie o.z., Cesta na Kamzík 14, 817 51 Bratislava, bude karta zaradená do evidencie kariet a po uplynutí 44 dňovej lehoty bude karta aj naďalej funkčnou. V opačnom prípade, či v prípade nesplnenia podmienok pre aktiváciu karty alebo pri porušení podmienok dôjde k zablokovaniu karty.

Na prednej strane ”ŽIADOSTI O AKTIVÁCIU” pri kúpe karty predajca vyplní položku ”Údaje o predajcovi”. Majiteľ si potom vyplní ďalšie políčka: číslo dekódovacej karty (ak tak neurobil už predajca), Názov (typ) satelitného prijímača, Meno, Priezvisko, Ulica, PSČ, Miesto (mesto). Vhodné je tiež vyplniť telefónne kontakty na majiteľa karty, ktoré pomôžu urýchliť kontakt a odstránenie prípadnej poruchy.

Ďalej majiteľ karty svojim podpisom potvrdí ”Prehlásenie”, že bude kartu využívať iba pre svoju osobnú potrebu resp. pre potreby členov domácnosti a neumožní jej využívanie akoukoľvek inou fyzickou, alebo právnickou osobou. Rovnako sa zaväzuje kartu používať iba na území Slovenskej republiky a dodržiavať Pokyny pre používanie a manipuláciu s dekódovacími kartami uvedené na zadnej strane tejto ”ŽIADOSTI”. V prípade nerešpektovania vyššie uvedených skutočností a porušenia ustanovení berie majiteľ karty na vedomie a súhlasí s tým, že dekódovacia karta bude po upozornení zablokovaná.

Na zadnej strane ”ŽIADOSTI O AKTIVÁCIU” sa nachádza osem bodov pokynov pre používanie a manipuláciu s dekódovacími kartami.


Individuálny užívatelia si tak môžu od tohto týždňa konečne vychutnať sledovanie stanice Markíza aj na miestach Slovenska, kde dnes neexistuje terestriálne pokrytie signálom Markízy. Satelitné vysielanie pokrýva 100 percent územia Slovenska a nielen to, ale aj výraznú časť Európy. Pokiaľ by mala stanica Markíza záujem sprístupniť svoje vysielanie aj pre krajanov žijúcich v zahraničí, alebo obyvateľom Českej republiky, technické prekážky tu už dnes neexistujú. Z pohľadu autorských práv vysielaných programov tu však prekážky existujú a práve tie dnes bránia sprístupniť oficiálny príjem kódovaných staníc z paketu Slovak Link mimo územia Slovenska.

Rovnaký stav platí aj pri verejnoprávnych staniciach STV 1 a STV 2, ktoré dnes ešte nemajú vysporiadanú licenciu ani tak, aby mohli byť dostupné k individuálnemu príjmu na území samotného Slovenska.

Dúfajme, že tento stav sa už onedlho zmení. Obsah a kvalita vysielania staníc STV je diskutabilná, no dnes stále nájdeme na Slovensku mnohé miesta kde nie je terestriálny signál dostupný a na druhej strane sú obyvatelia týchto regiónov tiež zákonom povinný platiť koncesionársky poplatok.

V otázke rozšírenia paketu o ďalšie televízne stanice, dnes už existujú predbežne uzavreté dohody, a v priebehu budúceho roku možno očakávať dostupnosť novovznikajúcej hudobnej stanice pod názvom Music Channel.

Od januára budúceho roku vzniká tiež ďalšia hudobná stanica pod názvom Music Box, ktorá v tlačových správach informovala o tom, že bude dostupná nielen v káblových rozvodoch ale taktiež aj prostredníctvom satelitu. Za projektom tejto stanice stoja tvorcovia bývalej TV Naša (resp. Global) a tieto stanice využívali satelitnú pozíciu 1 stup. západne. Na tejto pozícii dnes nájdeme spravodajský kanál TA3 a komerčnú stanicu JOJ, ktorá je však kódovaná systémom Conax a jej individuálny príjem nie je stále možný. Či aj v prípade Music Boxu bude opätovne zvolená táto pozícia, alebo sa využije iná, na to dnes jednoznačnú odpoveď nepoznáme.

Prístupová karta Slovak Link dnes oficiálne slúži k príjmu televíznej stanice Markíza. Popri nej sú z uvedenej frekvencie dostupné ešte 3 okruhy Slovenského rozhlasu: SRo1 - Rádio Slovensko, SRo2 - Rádio Devín a SRo3 - Rock FM Rádio avšak tieto sú vysielané nekódovane a k ich príjmu karta nie je potrebná. Televízne stanice STV 1, STV 2 a rozhlasové kanály Rádio TWIST, FUN Rádio a Rádio OKEY sú vysielané kódovane a ich satelitné vysielanie nie je určené k individuálnemu príjmu. Takýto je aktuálny stav dostupnosti či nedostupnosti staníc z paketu a po uplynutí 44 dňového tzv. transportného režimu sa nenechajte zaskočiť, ak vám bude karta sprístupňovať iba tv stanicu Markíza.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 45   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
27.10.2002 • Karta SLOVAK LINK v praxi - 2.časť [ 32 ]
25.10.2002 • Galaxie sport přechází na satelit Eutelsat W2 [ 10 ]
19.10.2002 • Nabídka UPC Direct pro majitele analogových satelitních přijímačů [ 4 ]
17.10.2002 • UPC odpovídá - 9.část [ 37 ]
16.10.2002 • Super přenosy na Galaxii sport [ 4 ]
15.10.2002 • Karty na Markízu (paket Slovak Link) už v predaji [ 13 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 3

  lebo je uz len skylink,preto ti nejde slovak link 

30.03.2009 19:41 • ® jack2500
lebo je uz len skylink,preto ti nejde slovak link
 
 
  ide len ta3 

21.09.2008 17:00 • neregistrovaný
mam problem nejde mi nic len ta3.Co mam robit? cibulka@inmail.sk
diky
 
 
  ide len ta3 

21.09.2008 16:59 • neregistrovaný
mam problem nejde mi nic len ta3.Co mam robit?
 
 
  Karta Slovak Link prestala fungovať. 

21.09.2008 08:53 • neregistrovaný
mam problem nejdu mi programi STV1, STV2, JOJ, Markiza. Ako mám postupovať?
Môj e-mail : ketas@post.sk
Za pomoc ďakujem.
 
 
  tak ako ja neviem ale mne to nejde tiez a vobec 

20.09.2008 13:45 • neregistrovaný
tak ako ja neviem ale mne to nejde tiez a vobec neviem co dalej!
 
 
  problem 

05.09.2008 20:32 • neregistrovaný
mam problem nejdu mi programi STV1, STV2, JOJ, Markiza. Ako mám postupovať?
 
 
  problem 

05.09.2008 15:03 • neregistrovaný
mam problem s kartou slovak link.neidu mi programi,stv 1.stv2,markiza a ani jojka,kam sa mam obratit dakujem
 
 
  problem 

28.08.2008 17:35 • neregistrovaný
mam problem so slovak link kartou.nejde mi ani markiza ani stv 1,2 a ani jojka no ostatne programi mi idu aj ceske kam sa mam obratit dakujem
 
 
  Nekvalita 

26.05.2008 10:51 • neregistrovaný
Od roku 2005 som zakúpil 4 karty na slov.a české programy,k dnešnému
dňu mi fuguje 1 /slovom jedna karta/.Pri reklamácií kariet bolo
mi oznámené,že sú po zaručnej lehote.Karty na príjem programu sú po záruke,akej ? Ja som nekupoval kartu,jasom kupoval program!

Slovak link, nikdy!
 
 
  rada 

14.04.2008 21:48 • neregistrovaný
hcem sa niekoho opýtať, ak by niekto mohol poradiť ktorý typ Satelitu, prijímača by najlepšie podporoval tu kartu slovak link.Ak by mi niekto mohol odporučanie napísať aj do e-mailu.: vlastocomp@gmail.com
Dakujem
 
 
  slovlink 

22.04.2005 11:30 • Problemkind
ako dlho trva zaregistrovanie karty? Mam ju 24hod. v receiveri a stale nejde
 
 
  Koupit kartu slovak-link? 

05.02.2004 20:49 • stano
Chtěl jsem rozšířit sledovanost českých programů přes satelit i o slovenské.Po přečtení komentářů k funkčnosti karty jsem zaražený. Je fakt, že tyto příspěvky jsou staršího data a dnes je vše v pořádku.
Prosím, zkuste mě někdo informovat, jak to dnes ve skutečnosti je. Děkuji.
 
 
  Slovak Link dealer 

23.11.2002 13:21 • heavy
Na oficialnej stranke Slovak Linku je uvedeny ako jediny dealer nejaky kolik z Topolcian. Neda sa to aj niekde v Blave kupit? Myslim ten Humax plus karta...
 
 
  for PHARAO 

22.11.2002 13:18 • heavy
Netaraj sprostosti, chlapce, Ty platis tie Rundfunkgebühren za verejnopravne televizie ARD a ZDF. Na tie sa v Europe aj tak nikto nediva. Ostatne, tie privatne su financovane reklamou a za tie poplatky neplati ani jeden Nemec.

PS: Ak Ti je luto, ze neplatis za dialnice, tak Ta mozem ubezpecit, ze ta vasa Rot-Grüne Koalition uz pride na sposob, ako na to.
 
 
  Můj příspěvek 

22.11.2002 11:13 • anonym
Kde su teraz karty na Slovlink??
 
 
  AMATERI - SLOVAK-LINK 

20.11.2002 13:24 • exil
To je ukazka totalnej neschopnosti tejto spolocnosti a opat oje......nim zakaznika.

STV sa zablokovala , ze ani tie ich spravy nepusti na volno. Cesko je daleko pred nami a tu na Slovensku sa opat par darmozracov prizivuje. Smrdia ako UPC a len tak dalej v podnikani pani zo Slovak-linku. Dufam ze dopadnete podobne ako Multichoice!!!
 
 
  Slovak/link / zvuk STV 1 a 2 

08.11.2002 19:46 • Peter
Na STV 1 a STV 2 je potrebné prepnúť si zvukovú podnosnú na sat.prijímači (ako pri voľbe jazykov) a potvrdiť. Potom je zvuk v poriadku.
 
 
  SLOVAK-LINK 

08.11.2002 12:06 • fero-sat
Na Slovlinku beží všetko,na karte mám zápis od slovak-linku,Markíza 04-11-2002-05-02-2003,STV1 31-10-2002-05-02-2003,STV2 31-10-2002-05-02-2003,viac info na www.SLOVAK-LIK.SK.
 
 
  Co uz je aktivovane? 

08.11.2002 11:38 • Milan
Vie niekto povedat co vlastne z TV stanic skutocne toho casu bezi na slovlinku,samozrejme po uplynuti 44.dni?Dakujem.
 
 
  Doplnenie 

08.11.2002 09:55 • Milan
Opat otazka pre fero sat:Preco len do 05.02.2003?
 
 
Celkový počet komentářů: 45 / zobrazují se: 1 ... 20

|<«123»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist