Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 25.06.2024 - 16:26:38   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Pakety a stanice | Články
 

Televize HRT se připravuje na výběrové řízení na nový celoplošný kanál

  Autor: Sat-Update , e-mail: sat-update@sat-update.com Přidané: 28.06.2003Chorvatská celoplošná televize - HRT se připravuje na výběrové řízení pro nový celoplošný kanál, který nahradí nynější kanál - HRT 3. V něm se utká několik velkých společností - RTL group, News Corporation, SBS Broadcasting, HMTM a CME.Jak jsme uvedli před měsícem na našem webu v článku Televize HRT 3 bude prodána, připravuje se chorvatská celoplošná televize HRT na výběrové řízení pro nový celoplošný kanál, který nahradí nynější kanál - HRT 3. Ve výběrovém řízení o kanál HRT 3 se utká několik velkých společností - RTL group, News Corporation, SBS Broadcasting, HMTM a CME.

Protože jsme dostali v těchto dnech od našeho spřáteleného satelitního webu Sat-Update.com nové zajímavé informace, nenecháme si je pro sebe, ale podíváme se na prodej HRT znovu, tentokráte z pohledu samotných Chorvatů:


Největší vyhlídky na vítězství ve výběrovém řízení mají podle Sat-Update společnosti RTL Group a News Corporation. Obě společnosti budou směřovat své úsilí na málo výkonné programy HRT a chtějí se podílet na reklamním koláči, který je ohodnocen přibližnou částkou 100 miliónů EUR za rok.

Nejzajímavějším návrhem, jak rozšířit nabídku, je od společnosti News Datacom – zahájit vysílání digitálního souboru programů pro Balkán. Společnost News Datacom oznámila, že prodej kanálu HRT-3 by se mohl stát významným impulsem pro vytvoření vhodného souboru digitálních televizních programů pro jihovýchodní Evropu, která žádnou formu digitální televizní nabídky dosud nemá, i když reprezentuje území s asi 20 milióny obyvateli.

Televize HRT uvažuje o pokračování vysílání kanálu HRT3 na satelitu a prostřednictvím DVB-T s novým označením kanálu. Toto jednání zákon nezakazuje.

Zajímavou skutečností je to, že druhá celoplošná televizní síť v Chorvatsku - Nova TV se může z licence pro vysílání na Chorvatském území vyvázat, protože nevysílá dostatečné množství programů a nepokrývá dostatečné území. Tato zpráva přichází ve velmi podivném načasování a existuje možnost, že společnosti RTL nebo Sky vyvíjejí tlak na Radu pro rozhlas a televizi (zřejmě by chtěli, aby se vítězem v řízení staly hned dvě velké společnosti).

Seznam zájemců o kanál HRT-3:

HRTL (RTL Group – mediální skupina RTL )

CTV (News Corporation - společnost News)
Kanal 3 (SBS Corporation - společnost SBS)

HMTM (MTM Maďarsko)

TV 3 (CME)

HSports (HOO)

Net 3 (Net-TV)

K zahájení vysílání je připravena pouze nynější televizní stanice NeT TV, která má připraveno vysílání pro 40 % území Chorvatska. NeT 3 je připravena nahradit kanál HRT 3 na všech svých frekvencích a v satelitním vysílání 24 hodin denně – 75% podíl nekódovaného vysílání. Konečné rozhodnutí Rady pro rozhlas a televizi se očekává do 1.10.2003.


Zdroj: Sat-Update, 25. 6. 2003, volně upraveno a zkráceno.

Doplnění redakce: HRT TV3 u nás zachytíme ze satelitu Hot Bird 6 na pozici 13,0 st. východně. Vysílá v digitálním paketu HRT na transponderu 12,520 V, SR 27500, FEC 3/4, PIDy 105/106, signál je zakódován v systému Viaccess 1.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
24.06.2003 • BBC se přesune v EPG, programové změny chystá i BBC News24
17.06.2003 • Nekódované vysílání BBC až od 10. 7. 2003
14.06.2003 • BBC nabídla interaktivní přenos ze zápasu se Slovenskem [ 1 ]
12.06.2003 • Dnes zahajuje TV Trwam [ 5 ]
09.06.2003 • NHL vrcholí zítra na Galaxii sport
06.06.2003 • TV JOJ začala s výměnou karet CONAX na CAS 5 - doplněno [ 6 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist