Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 16.05.2021 - 14:32:45   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Změny parametrů | Články
 

Další vydání Dr.Dish@TV již tuto středu, 12.11.2003

  Autor: Redakce , e-mail: redakce@satcentrum.com Přidané: 10.11.2003


Ve středu budou moci všichni satelitní fanouškové sledovat již čtvrté obnovené vysílání satelitního magazínu DrDish@TV. Ten se vrátil po více jak dvouleté přestávce na satelit poprvé letos na jaře, 14.5.2003. Duchovním otcem magazínu je Christian Mass – dr.Dish (dr.Talíř), známý satelitní odborník a šéfredaktor odborného dvouměsíčníku TELE-Satellit International. Na obrazovce jej doplní a vše do angličtiny přetlumočí další odborník - Christian Graf.


Vysílání navazuje na původně analogové vysílání z Koperniku 3 před více jak čtyřmi roky. Z finančních důvodů pak proběhlo ještě několik relací pouze na internetu, ale pak od září 2001 byla dlouhá přestávka, vyplněná hledáním sponzora. Nyní je sponzorem společnost Telenor, která financuje přímé satelitní přenosy, reprízy pro nás vysílá společnost RRSAT.

Vysílání dr.Dish@TV můžeme zachytit ve středu 12.11.2003 v čase 19.00 – 21.45 hod. na družici Intelsat 707 (1,0 st. záp., tedy tam, kde vysílá JOJ TV, TA3 a MusicBox), na tr. 11,596 H, SR 6110, FEC 3/4.

Pokud váháte, zda má cenu přetáčet svoji parabolu na pozici Thor/Intelsat 707, pak bychom vás chtěli ujistit, že to určitě stojí za to. Každé další pokračování má podle našeho názoru (mírně) stoupající úroveň a v každém díle jsou představované zajímavé satelitní výrobky.


A co v magazínu uvidíme?

Ve středečního vysílání bychom měli podle předběžného oznámení vidět tyto příspěvky:

Digitální FTA receiver Radix, kompatibilní se SatcoDX listingy
Nová revoluční technologie satelitní antény z Japonska – Lune-Q
Servo polarizér pro digitální příjem od firmy Reisat
StarSat s modulem UCAS umí ještě něco více
Instalujeme velkou parabolu pro C pásmo
Ohlédnutí za veletrhem IFA 2003
Perspektivy pozemní TV
Návštěva v řídícím a kontrolním středisku firmy Telenor
Zajímavé změny na orbitě
Odpovědi na dotazy


Uvidíme tedy, určitě se máme na co těšit. Doufáme, že bude presentováno více zajímavých receiverů, jako byl například minule představený satelitní receiver Kaon 520 Extreme ve verzi s hard diskem, tedy navenek podobný typu, který jsme na našich stránkách představili již dříve v podrobném testu. Tento přístroj byl však označený jako Hornet a měl ve čtečce UCAS (universální přístupové rozhraní) místo verze Magic Modulu systém SkyCrypt včetně podpory příjmu Free-X TV, 6in1 a CryptoWorks a na zadním panelu pak měl navíc i konektor USB. S dnes již dostupným komunikačním softwarem, určeným původně pro Sky@box přijímače lze počítačem, připojeným s Kaonem přes USB jej dálkově ovládat (přepínat předvolené pakety či stanice), ale také nahrávat satelitní program do počítače v reálném čase, a to buď jako audio/video v MPEGu či VideoCD anebo jen audio (rádia a audio kanály) - např. jako zdroj hudby pro naše oblíbené MP3 přehrávače. Neuplynulo ani tolik času a tento zajímavý receiver jsme měli možnost vyzkoušet i my – podrobný test si můžete přečíst na našich stránkách.

V zářijovém díle se však bohužel autoři vůbec nedostali na veletrh IFA2003, který se konal na výstavišti pod západoberlínskou věží a který bývá určitým směrníkem ve vývoji audio vizuální techniky na další dva roky. Předpokládáme, že se tedy na veletrh IFA podíváme až v tomto pokračování.


Bezprostředně po odvysílání bylo připravené pro zájemce DVDčko se záznamem relace. Objednat si jej (stejně jako z předchozí relace ze dne 14.5.2003 a 9.7.2003) můžete na adrese http://dxandy.de/dvd/index.htm.

Pro majitele připojení k internetu pevnou linkou je na stránce http://www.drdish.tv/ i Preview DVD, a to ve verzi Real media (soubor rm) o velikosti 25 MB, anebo ve windows Media (wmv) o délce 29 MB. Dále je zde k dispozici ke stažení i červencový pořad – obnáší 5 částí ve formátu windows media (wmv), každá má 15 MB a opět dě části Preview červencového DVD, ve verzi Real media (soubor rm) o velikosti 24 MB, anebo ve windows Media (wmv) o délce 28 MB.

Chcete-li něco napsat autorům – zde je e-mailová adresa: info@DrDish.tv, Homepage magazínu DrDish@TV je: www.DrDish.tv, společnost RRSAT má svou internetovou presentaci na www.rrsat.com.

Pokud budete magazín Dr.Dish@TV sledovat, přejeme vám příjemnou zábavu a opět hodně zajímavých informací.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
06.11.2003 • Slunce bouří dál a ještě silněji - v ohrožení jsou i satelity
24.10.2003 • Aktuální stav Betacryptu
28.09.2003 • Magazín DrDish@TV z 10.9. se právě reprízuje [ 1 ]
10.09.2003 • Magazín Dr.Dish@TV se vysílá již dnes večer [ 1 ]
31.08.2003 • Devátý satelit Echostar
09.08.2003 • Červencové vydání DrDish@TV se reprízuje

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist