Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 16.06.2024 - 17:32:30 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

DVB-T
Prepojenie dvoch dig. prijímačov  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
10.08.2006 09:15 • marian_m
Ahojte, prosím Vás o radu, v satelitoch som amatér.
Neviete mi poradiť s prepojením dvoch digitálnych prijímačov? Pôvodne som hľadal v obchodoch nejaký rozbočovač, pomocou ktorého by som mohol napojiť na jeden kábel od satelitu dva prijímače, ale vysvetlili mi, že to nie je možné kvôli napätiu 13V a prepínaniu polarity cez kábel.
Podrobnejšie Vám popíšem moje pripojenie:
K parabole je pripojený twinový konvertor, z ktorého idú dva káble k dvom FTA prijímačom BigSat. Teraz som si kúpil externú USB satelitnú kartu a chcel by som ju pripojiť. BigSaty majú na zadnej strane tzv. Loop výstup, ale neviem či sa dá pripojiť na Loop len analógový prijímač, alebo aj digitálny prijímač (ext. satelitná karta), a ak sa dá pripojiť aj digitál, tak ako to funguje, či sa navzájom obidva prijímače neovplyvňujú a ako je to potom s tým napätím.
Vďaka
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 19   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
pepo  
14.08.2006 13:38 • anonym
Ahojte!
Ja by som mal na Vás otázku, ci sa s tým prepínacom S.112E obsluhovat 2 digitálne prímace?
V mojom prípade DVB kartu v pocitaci, a ten HUMAX co dávajú k DIGITV?
 
 
 
Moja USB karta nemá Standby mó ...  
11.08.2006 12:02 • marian_m
Moja USB karta nemá Standby mód. Má adaptér do zásuvky takže je buď zapnutá, alebo vypnutá.
Tu sú podrobnosti o karte:
http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/ uk/Products/Consumer+Products/PCTV+Tuner s/PCTV+Digital+PVR+(DVB-S_DVB-T)/PCTV+40 0e+Documents/Features+_+Specifications
 
 
 
len este skus ci ti ide BigSat ...  
11.08.2006 09:23 • pepo
len este skus ci ti ide BigSat bez obmedzeni ked je USB karta Stanby do na H stanici. ci ti pojdu na prvom aj V ferkv. a daj vediet...
 
 
 
ok. gratulujem. mne to neslo.. ...  
11.08.2006 09:16 • pepo
ok. gratulujem. mne to neslo...
 
 
 
Konečne som sa k tomu dostal. ...  
10.08.2006 18:15 • marian_m
Konečne som sa k tomu dostal. Skúšal som doma pripojiť na BigSat cez Loop satelitnú kartu a funguje. V móde Standby ide sat. karta bez obmedzení, po zapnutí BigSatu idú tie programy, ktoré majú rovnakú polarizáciu a frekvenciu ako program zapnutý na BigSate.
 
 
 
len pre info - to co je v sluc ...  
10.08.2006 13:52 • pepo
len pre info - to co je v slucka ako 2. ide iba ak je 1. masina OFF... len aby si vedel. ja by som na nahravanie mozno hladal nejake prepojenie AV z prijimaca do PC (urcite nejaka karta existuje). ale to zaysi ako su prijimac a PC daleko. drzim palec...
 
 
 
To mi nebude robiť až taký veľ ...  
10.08.2006 13:33 • marian_m
To mi nebude robiť až taký veľký problém, nebude to takto prepojené permanentne. Skôr je to len riešenie, keď budem chcieť niečo nahrávať zo satelitu do PC a ostatní to budú môcť sledovať na TV.
 
 
 
:-):-)  
10.08.2006 13:26 • pepo
tomu LOOPu som veril aj ja ale usiel som od toho... velmi zalezalo v akej polarizacii som prijimac vypol. to co bolo za nim (za LOOp) bolo od toho zavisle... a kto bolo v H tak mi nesli na druhom V a pod... ale suhlasim s tym ze "poskusaj" a uvidis...
 
 
 
A po druhé: nechcem si upiecť ...  
10.08.2006 13:20 • marian_m
A po druhé: nechcem si upiecť satelit nejakým blbým postupom.
 
 
 
Vypytujem sa tu pretože som pr ...  
10.08.2006 13:18 • marian_m
Vypytujem sa tu pretože som práve v práci a nemám pri sebe parabolu ani prijímač.
 
 
 
Pokud funguje výstupní smyčka ...  
10.08.2006 13:12 • anonym
Pokud funguje výstupní smyčka u Bigsatu - u Golden Interstaru tomu tak vždy není - tak to bude fungovat, zapneš Bigsat, naladíš ten kanál, pak zapneš SS2 kartu a díváš se i nahráváš to samý. Proč to nezkusíš a vyptáváš se tu, nejlepší zkušenosti jsou ty, kdy si sám při nich nabiješ hubu :) A tady navíc přece tím nic nezakazíš! Tak hybaj do laborování :)
 
 
 
Oprava: z paraboly > cez Bi ...  
10.08.2006 13:11 • anonym
Oprava:
z paraboly > cez BigSat do TV >cez Loop z BigSatu cez Pc kartu do Notebooku
 
 
 
viem co hovorim... mam to odsk ...  
10.08.2006 13:10 • pepo
viem co hovorim... mam to odskusane... ale nezatazujme setkych nasim dialogom... ak chces ICQ 275-584-410 alebo MSN pepo1703@hotmail.com
 
 
 
sak uz ta chapem.... v yskusaj ...  
10.08.2006 13:08 • pepo
sak uz ta chapem.... v yskusaj ako uznas za vhodne... snazil som sa ti helfnut...
 
 
 
možno si ma nepochopil s tým p ...  
10.08.2006 13:06 • marian_m
možno si ma nepochopil s tým pripojením. Malo by to byť takto:
Parabola > BigSat > Pc karta
/ /
TV Notebook
 
 
 
ako chces na BigSat pripojit U ...  
10.08.2006 12:54 • pepo
ako chces na BigSat pripojit USB kartu? ta je predsa k PC nie? takze potrebujes nejako doviest signal od LNB ku BigSat aj k u karte a aby sa nebili (V a H napatia). ja ti odporucam toto moje riesenie alebo potom qvadro LNB (vyuzijes 3 vystupy) - ale to potrebujes dalsi zvod (kabel). zvaz si to moje riesenie. podobny problem som riesil pri zapajani DigiTV (HUMAX) a existujuceho prijimaca co mam doma na jeden zvodovy koax. ak najdes lepsie riesenie pls posli mi ho na commando@zoznam.sk.... drzim palec..
 
 
 
Obidva prijímače ktoré chcem p ...  
10.08.2006 10:00 • marian_m
Obidva prijímače ktoré chcem prepojiť sú digitálne, môj úmysel je asi taký, že na FTA prijímač BigSat pripojím satelitnú kartu a na obidvoch prijímačoch pobeží ten istý kanál (takže rozbočka od EMP-centauri mi asi nepomôže). Ide mi o nahrávanie programov cez kartu tak, aby ostatní mohli pozerať to isté na TV cez BigSat. Budem mať v rukách ovládanie oboch kariet a nemalo by dôjsť k nejakému prepínaniu kanálov.
 
 
 
koax kabel od "taniera" mozes ...  
10.08.2006 09:46 • pepo
koax kabel od "taniera" mozes "rozbocit" napr. pomocou S.112E od EMP-centauri (http://www.emp-centauri.cz/products.php ?menuId=5&page=112-e ). ten pusta raz tam raz tam podla riadiaceho napatia na riadiacom vstupe - zboku (napr. cez spinac pustaj 12-18V z ext. adaptera). ja to tak mam a ide to krasne, napatia sa nebiju, dokonca jednym prijimacom riadim motor, ale vzdy mozes pozerat len jednu "cestu" t.j. jeden prijimac (z dvoch ktore su na dvoch vystupoch S.112E). s tym LOOPom by som to byt tebou vyskusal ale neverim tomu ak mas analog+digital...
 
 
 
Propojit přes loop smyčku se s ...  
10.08.2006 09:46 • Jan
Propojit přes loop smyčku se samozřejmě dají, ale ovlivní se "vyšší bere" - tedy kdo zapne 18V a 22 kHz, tak tmu druhému zruší příjem, pokud náhodou nebude ve stejné polaritě a frekv.pásmu. Smyčka loop throug uvažovala spíš pro příklad, kdy mám na jednu parabolu dva přijímače zapojené za sebou, a dívám se buď na jeden, anebo na druhý, a ten co nejede je vypnutý do stand by. Pak se to neruší. Řešením pro tebe je dát LNB tupu quad, tedy se 4 nezávislými výstupy v celém pásmu, na který zapojíš 4 přijímače, každý samostatným koaxem.
 
 
Celkový počet reakcí: 19 / zobrazují se: 1 ... 19

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist