Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 10.05.2024 - 06:55:03 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

CZ/SK stanice
Čo sa deje s UPC Direct?!??!?!  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
29.05.2007 22:08 • Buddy
Čo sa do pr... deje s UPC Direct?!? Nielenže majú hnusné baudraty na ktoré sa nedá pozerať, ale v poslednej dobe začali dokonca ignorovať vysielanie 16:9 na ČT!!! Nestalo sa mi to dnes prvý krát (Všechnopárty) že bolo origimál vysielanie ČT 16:9 a na UPC sa vysielalo 4:3!!! Platím im nehorázne peniaze každý mesiac a zhoršujú služby?!? Prečo sa mám pozerať na poštovú známku namiesto normálneho obrazu?!? - z bokov pásy lebo vysielajú 4:3 a zvrchu a zospodu pásy lebo to je vysielanie 16:9!!! Otrasné!!!
Asi ich fakt zruším keď mi skončí viazanosť! Včera som otočil parabolu na Czech-link a bol som šokovaný aký úžasný obraz som tam mal! Normálne som si odvykol od dobrého obrazu keď pozerám UPC! Hnus!!!
Ja byť na mieste ČT, tak si definujem minimálny baudrate zabezpečujúci obraz ktorý nie je hanba a ostatné podmienky (napr. aby zachovávali 16:9), inak by som im prestal dodávať signál. A som zvedavý kto im bude platiť keď tam nebudú české stanice! Snáď by sa potom spamätali!
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 32   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 2 / 2

 
pre buddy  
31.05.2007 11:33 • ja
ct vysiela v upc direkt 16:9 letter box a nie 4:3
 
 
 
to: Poldo  
31.05.2007 09:40 • anonym
Poldo to su riadne dristy, ze mas na lcd dobry obraz, mal by si zajst k ocnemu, alebo si este nevidel jak ma dobry obraz na LCD vypadat!
 
 
 
ad: poldo  
30.05.2007 23:52 • Buddy
Môžem Ťa ubezpečiť že mám "poriadny telkáč", mám kvalitný nový HD-ready a dobre nastavený LCD TV s uhlopriečkou tiež 82cm. Práve preto to všetko vidím, kým som mal starý CRT TV, nevidel som taký rozdiel v obraze, jednak menšia uhlopriečka, potom samozrejme menšia rozlišovačka TV a menšia ostrosť. Práve preto že mám dobrý TV, vidím tieto problémy.
Inak, problém s baudratami nemajú len "naše" (cz a sk) stanice, aj "svetové" stanice, pred nedávnom sa nejaké 4 stanice (myslím že SAT1, N24, myslím RTL a neviem ešte čo, tuším PRO7) "presťahovali" na nový transpondér s vyšším baudratom, aj to bolo vidno, na starom mieste štvorčekovali a na novom už nie.
Proste teba zobrať do úvahy že ľudia začínajú mať super-kvalitné TV na ktorých vidno kvalitu obrazu, mám pocit že UPC to nejako ignoruje. Časy kedy na nejaký starý TV Tesla s uhlopriečkou povedzme 52cm prepojený so satelitom cez anténny kábel stačil baudrate povedzme 1,5Mbit sú nenávratne preč a ak to niekto neakceptuje, potom prestane byť konkurencie schopným.
Platím si za UPC mesačne nemalý poplatok, takže je logické že sa nechcem pozerať na obraz podobný telešopingovým a free-"sexy" kanálom kde je obraz úplne príšerný. Keby UPC bol sociálny ústav vysielajúci zadarmo, potom klobúk dolu, ale oni zato pýtajú dosť veľké peniaze, takže ako zákazník ktorý platí mám právo na kvalitné služby... :( :bad: :what:
 
 
 
ide v pohode  
30.05.2007 21:40 • poldo
Neviem o čom rozprávaš, treba mať poriadný telkáč, ja mám Sony 82 cm LCD v spálni a v obyvačke Sony 106 cm plazmu, ide ako očko, jasne že trochu iný obraz ako na Astre 23,5 , ale ináč v pohode zvuk, obraz pozerám 16:9,14:9,smart,wide a zoom.celý paket CZ a SK link v pohode. :D :good: :what:
 
 
 
mě to fuguje  
30.05.2007 18:39 • mak
Mě to ale na 16:9 přepíná pořád.
 
 
 
Mas uplnu pravdu, Buddy. Aj m ...  
30.05.2007 18:07 • bozemoj
Mas uplnu pravdu, Buddy.
Aj mna to hneva.
 
 
 
:-(  
30.05.2007 17:22 • Buddy
Mňa najviac se... to, že obe ČT už 16:9 vysielali cez UPC Direct, pamätám si to, lebo mi to na starom televízore hádzalo na milisekundy monoskop pri prepínaní (czech-link to nerobil), takže kedysi sa to v pohode prepínalo podľa vysielania na ČT. Na UPC mi dokonca na starom TV vypadol asi na 1/2s zvuk počas toho monoskopu, takže sa to dalo krásne odsledovať že sa to prepínalo.
Serie ma to preto, lebo UPC teda už to má technicky aj logisticky vyriešené a plnefunkčné, takže nevyužíva ani to čo má! Keby to vôbec nezaviedli, bolo by to iné... Mňa štve že to prestali prepínať a radšej ide všetko "pohodlne" v pomere 4:3... Idú od 10-tim k 5-tim :(
Anonym: mne nejde o roztiahnutý obraz, mne ide o to že programy 16:9 sa vysielajú cez UPC 4:3, asi si ma nepochopil...
 
 
 
tuto temu zalozil iba clovek, ...  
30.05.2007 17:21 • humik
tuto temu zalozil iba clovek, co nema ani paru o tom, aka strasna kvalita je v DIGITV, zlate UPC, zlate UPC ... a naviac, ak places ze to UPC nema, kludne to odhlas, radi sa zbavia ufrflanca ako si ty !!! :good: h
 
 
 
Ale veď ČT 1 ide v pohode. Roz ...  
30.05.2007 16:04 • anonym
Ale veď ČT 1 ide v pohode. Roztiahnutý obraz pri vysielaní 16:9 je len na ČT 2.
 
 
 
16:9  
30.05.2007 12:33 • Janci
Zdravim.
Digi-TV ma este horsi obraz. A taktiez nezachovava 16:9 a namiesto toho stale vysiela 4:3. Bude treba si pockat az na HD vysielania. Inak to bude stale taketo.
 
 
 
Dobré ráno!!!! Už si sa zobudi ...  
30.05.2007 09:23 • anonym
Dobré ráno!!!! Už si sa zobudil ?????????
 
 
 
Podobní  
30.05.2007 00:13 • akože
hlupáci ako ty.
 
 
Celkový počet reakcí: 32 / zobrazují se: 21 ... 32

|<«12»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist