Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 27.04.2024 - 05:51:39 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

DVB-T
urovem signálu pro tv  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
20.11.2010 12:47 • ® BENSTANA
Jakou uroven pozemního signálu by měla být pro bezproblémový chod Tv? Mám televizor LG led 5300 a píše mě žádný signál. Mám ještě settop box Gogen a ten jede bez prolémů.Obojí je připojeno na stejnou anténu. Uroven signálu na settop boxu je asi 65%kvalita a 65% uroven.Dokonce jede i na 50%urovně signálu.Mají snad televizory větší požadavky na signál?
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 1   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
Re: uroven signálu pro tv  
22.11.2010 21:30 • ® poudera
I když to zrovna k satelitům nepatří, odpovím. Dle normy je minimální střední hodnota výkonu 45dbuV. Dále je pro spolehlivý příjem mít hodnoty SNR při modulaci QAM64 25dB, MER min. 23-25dB a BER max 2x10-4 za vitterbiho dekoderem. A to nemluvim o možnosti preecha a dalších věcí rapidně ovlivňující příjem DVB. Takže údaj v procentech na TV obrazovce je nic neříkající a navíc každý STB nebo TV ukazuje "ty procenta" úplně jinak. A k druhé otázce: Některé modely (výrobci TV a nechci je tady jmenovat) opravdu nedodržují normu pro spodní hranici citlivosti tuneru a je nutno na vstup těchto tunerů přivést někdy až 60dBuV, proto z mé zkušenosti vyplývá že STB jsou "jakoby" citlivější. Nech si to raději proměřit profíkem, ovšem na to taky pozor, protože se často setkám s "profíky", kteří jako profiměřící analyzér používají LCD DVB-T televizi a neznalým zákazníkům říkají máte tady 70% to je vpořádku.
 
 
Celkový počet reakcí: 1 / zobrazují se: 1 ... 1

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist