Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 08.05.2024 - 16:19:20 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Technika - Škola
Pomale prepinanie Topfield TF 6000CR  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
17.01.2011 18:35 • ® martin77
Ahoj
Kupil som Topfield TF 6000CR, s LNB Mascom Monoblock 4,3 twin M4-T01HD. Mam problem, ze prepinanie stanic je zufalo pomale. Pohybuje sa od 2 do cca 10 sec. Kedze sa v satelitnej technike nevyznam, chcem sa opytat. Je mozne, ze mam nieco zle nastavene,
(napada ma napriklad DiSEqC), alebo je to problem tohoto prijimaca?
Dalsia moja otazka. Chcem rodicom kupit nejaky jednoduchy prijimac na Skylink. Bolo by fajn, keby podporoval Irdeto kodovanie, mal EPG a rychle prepinanie programov. Ziadne ine specialne poziadavky nemam. Viete mi nieco doporucit?
Nasiel som napriklad Kaon KSF-270IR. Mate s nim niekto skusenosti, alebo aspon s touto znackou.
Vdaka
MR
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 18   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
® BIDLO1  
20.01.2011 18:25 • ® par32
rozumiem a verim :good: :D prijemny večer
 
 
 
par32  
19.01.2011 18:12 • ® BIDLO1
Mám na mysli Irdeto kartu,ne ten hybrid ICE který sice jede ale jen přes Cryptoworks,přes Irdeto si ani ona neškrtne. Navíc se brzy přestane prodávat.
 
 
 
Tak tenhle problém znám, někdy stačí na chvíli  
19.01.2011 15:36 • ® soucek
Tak tenhle problém znám, někdy stačí na chvíli odpojit ze zásuvky. Někdy je potřeba natáhnout nejnovější firmware. Nepíšeš, jako verzi tam máš ?
 
 
 
® BIDLO1  
19.01.2011 12:20 • ® par32
čistu kartu skylink irdeto som ešte v ruke nemal ale s tymi ktore sa teraz predavaju-irdeto ice nemaju openy žiadny problem...a to použivam soft 5.14 ;)
 
 
 
RE:Pomalé prepinanie Topfield TF 6000CR  
19.01.2011 11:05 • ® BIDLO1
Pokud jsem měl možnost číst v diskuzích tak rychlost přepínání je naprosto standartní jako u většiny SD strojů. Jediná nevýhoda je asi jen jeden scart,záleží na tom zda-li by k němu rodiče chtěli něco připojit.
Jinak Openbox už určitě ne. Je sice opravdu jednoduchý,ale s Irdeto kartou nějak nejsou kamarádi takže by sis moc nepomohl. S těmi 5 lety bych si totiž moc jistý nebyl,úspěch bude když to bude aspoň polovina.
 
 
 
ak chceš jednoduchy sd tak openbox, daju sa ešte  
19.01.2011 07:13 • ® par32
ak chceš jednoduchy sd tak openbox, daju sa ešte kupiť :D
 
 
 
No ta pomalost je hlavny dovod, preco som uz  
18.01.2011 21:12 • ® martin77
No ta pomalost je hlavny dovod, preco som uz nechcel kupovat Topfielda. Ak by som siel predsa len do SD (predpokladam, ze minimalne najblizsich pat rokov nebude problem s prijmom SD stanic), co ten Opensat 800IR, ktory doporucil Bidlo? Ma s nim niekto skusenost, hlavne aka je jeho rychlost prepinania?
 
 
 
No kupovať SD prijimač není až taká blbosť,skôr  
18.01.2011 20:25 • ® letas
No kupovať SD prijimač není až taká blbosť,skôr naopak.Kupovať,alebo odporúčať HD prijimač pre starších ludí,je skôr blbosť.A to spomeniem,len to bootovanie a hlavne tie pauzy pri prepínaní programov.Ľudia boli naučení pri sledovaní programov z antén,alebo z SD mašín pri prepínaní skôr na žiadne pauzy ako na niekoľko sek...vé.A v tom vidím ten najväčší problém,ktorí ľuďom vadí.
Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.
 
 
 
® martin77  
18.01.2011 17:11 • ® par32
beriem :D :D :D ale topfieldom sa vyhni ;) :good:ten NXP som myslel tebe
 
 
 
satelit som kupoval vo velkosklade s PC (meno  
18.01.2011 15:18 • ® martin77
satelit som kupoval vo velkosklade s PC (meno nebudem pisat, asi to aj tak nie je podstatne). A s tym Dreamsky to beriem ako vtip. Nepotrebuju specialitky ako pripojenie na wifi a ine pre nich blbinky. Oni chcu zapnut TV a pozriet nejaky zrozumitelny program (CS, SK).
A este vdaka za obajasnenie SD vs. HD, asi ich teda presvedcim aby trochu priplatili a kupili HD prijimac.
Pekny den vsetkym.
MR
 
 
 
nikdy nekupuj v hypermarkete satelit...sd  
18.01.2011 08:40 • ® par32
nikdy nekupuj v hypermarkete satelit...sd technologia nedokaže spracovať HD ,nevie pracovať v norme DVBS-2 a ešte jeden tip:Dreamsky NXP256XP pekny den :D
 
 
 
Pomalé prepinanie Topfield TF 6000CR  
18.01.2011 07:59 • ® martin77
Aj ked, az teraz mi zaplo preco asi myslis, ze to budem menit. Preto dalsia otazka. Na SD prijimaci nebudem moct pozerat HD kanaly (samozrejme v SD kvalite)?
To by bol skutocne problem, pretoze asi je len otazka casu, kedy sa bude vysielat hlavne v HD.
Ak je to takto, asi sa poobzeram po tych HD prijimacoch.
 
 
 
Pomalé prepinanie Topfield TF 6000CR  
18.01.2011 07:52 • ® martin77
Bidlo, vdaka za tip, tento sa mi pozdava.
Myslim, ze vymenu riesit nebudem. Pre nich je HD naozaj zbytocne. Telku pozeraju dost malo a maju novy TV, ktory je tiez len SD.
 
 
 
RE:Pomalé prepinanie Topfield TF 6000CR  
17.01.2011 21:48 • ® BIDLO1
Kupovat dneska SD přijímač je sice už naprostá blbost poněvadž ceny jsou už pomalu srovnatelné /stejně budeš u rodičů za čas řešit výměnu/ ale když chceš tak třeba Opensat 800IR. Je to vlastně klon toho Kaonu.
 
 
 
Pomale prepinanie Topfield TF 6000CR  
17.01.2011 21:22 • ® martin77
No montoval som to sam asi pred rokom a vtedy sa takto nespraval. Teda je mozne, ze cosi odchadza. Medzicasom som nasiel, ze tento prijimac ma dost problemy so zdrojom, resp. kondenzatorom. Na ten sa musim mrknut a ak bude treba vymenim
Diky aj za tipy na prijimac, ale hladam nieco velmi jednoduche a lacne. Urcite nie HDTV. Nieco v triede toho topfieldu TF6000CR.
 
 
 
Zdroj -súhlas zo smscz - problem Humaxov,TF,clon  
17.01.2011 21:22 • ® alonzo
Zdroj -súhlas zo smscz - problem Humaxov,TF,clon DM500.....
 
 
 
Pomale prepinanie Topfield TF 6000CR  
17.01.2011 21:10 • ® smscz
Je dost možné, že jde skutečně o problém ve zdroji přijímače. Možná si též všimneš, že displej se jakoby "vlní"(kolísá svítivost). Máš to nové, tedy v záruce. Odnesl bych to do prodejny nebo kdo to dělal ať to přezkouší a vymění.
Přijímač s IR na Skylink vem v podstatě cokoliv, co se prodává. Mám vyzkoušený Topfield SBI 2050 a Dizipia DS4H-35IRS, oba OK. Záleží jen na tvé peněžence.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
Je to problem prijimaca.A pravdepodobne citacka  
17.01.2011 18:57 • ® MILAN2
Je to problem prijimaca.A pravdepodobne citacka karty.
 
 
Celkový počet reakcí: 18 / zobrazují se: 1 ... 18

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist