Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 19.05.2024 - 10:15:51 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Satelitní stanice a družice
absolutní začátek  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
05.04.2011 12:54 • ® rnemec
Zdravím, satelit jsme měli ještě v dobách analog.vysílání (cca 1990) od té doby nic. Prosím o radu, jaký zdroj dig.vysílání je nejvýhodnější (kabel, či sat.TV?) A prosím o začátečnickou informaci - zda je nutno platit All-in-one, nebo si mohu koupit přijímač sám (kvalitní) a do něj si obstarávat ?karty? ?
Děkuji
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 23   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 2

 
Neztrácí  
07.04.2011 07:27 • ® smscz
To já smáznul, protože jsem tam začal rozebírat ještě další blbinky(sám potvrzuješ);) Je to pravda. Já ten loop viděl akorát někde na fotce, zapojený do druhého tuneru;) Též je pravdou, že každýmu většinou stačí jen jedna karta, tedy v podstatě čtečka. Je dobrej i cenově, jak koukám. Já si ho nějak moc do teď nevšímal, ikdyž ho tu doporučovalo hodně lidí. Je to také tím, že jsem se s ním dosud nesetkal live;)
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
Tady se ztrácí přiíspěvky? Teď jsem reagoval na  
07.04.2011 07:26 • ® Zip
Tady se ztrácí přiíspěvky? Teď jsem reagoval na smscz a jeho vyjádření k Humaxu 5100. Zaujímavé. :D:D:eek::eek:
 
 
 
smscz  
07.04.2011 07:24 • ® Zip
Ano, ale vždyť to většině bohatě stačí. Takový loop out jsem neviděl nikoho využívat, naprosto marginální záležitost. U humaxu je spíš paráda sdílení karty při sledování a nahrávání atd. I když do budoucna nevíme jak s nahráváním dopadnem, ale dnes není problém a za ty hrachy. Můj souhrn vlastností Humaxe - je to ofic. stroj s vlastnostmi Vantage 1100, samo bez EMU a sdílení po LAN. Na FW se ještě pracuje, ale i tak je stávající FW naprosto stabilní.
 
 
 
Ano, smscz, ukázková ochota, vč. znalostí. Já  
07.04.2011 05:28 • ® Zip
Ano, smscz, ukázková ochota, vč. znalostí. :good:
Já bych doporučil ze Skylink ready přijímačů Humax IRHD5100S, dle mých zkušeností asi to nejlepší, co je k dispozici.
 
 
 
Hoši, vy mě lichotíte  
06.04.2011 23:31 • ® smscz
;)http://www.youtube.com/watch?v=rLP_olQ6V28
;)http://www.youtube.com/watch?v=cQD19ENSlYA&feature=r elated
;)http://www.youtube.com/watch?v=nL9FoUdnZW4
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
rnemec poďakoval smscz  
06.04.2011 22:07 • ® Emil Marko
Pekne si to povedal. Už dlhšiu dobu sledujem ochotu užívateľa smscz a u mňa je na tomto fóre jednotkou.
 
 
 
rnemec  
06.04.2011 14:12 • ® smscz
Nikdo neví všechno;) Až se budeš vztekat u nastavování paraboly, klidně se tady zase obrať;)
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
poděkování smscz  
06.04.2011 14:08 • ® rnemec
Milý smscz, velice děkuji za rady a máš můj obdiv za ochotu, s jakou zodpovídáš snad úplně vše :)
:good: :good: :good:
 
 
 
rnemec  
06.04.2011 13:16 • ® smscz
Tady máš návody jak na to;)
nejprve sestavíš celý příjem
http://www.onastra.cz/292442/how-to-receive
pak si tady zadáš místo kde bydlíš, doplníš družici Astra 3A a napíše ti to přesné parametry
http://www.dishpointer.com/
podle tohoto upevníš správně monoblok a nastavíš v přijímači přepínání DISEqC
http://www.digiprijem.cz/view.php?cisloclanku=2008100001
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
rnemec  
06.04.2011 13:01 • ® smscz
Není pravda, že čím větší parabola, tím lépe. Pro Skylink, to znamená pro družice na 19E2 a 23E5, je 80cm(max 95cm) ideální a plně postačující. Větší pak jen když bys chtěl přidávat další družice(pozice). Tady bys použil držák pro více konvertorů atd.
Co se týká přepínačů DISEqC, tak ty u těch 2 družic pro Skylink též nebudeš potřebovat. Monoblok (, single, twin, quad), má už DISEqC zabudovám v sobě. Pouze to pak budeš muset nastavit v přijímači. Zase až když bys chtěl další družice, teprve bys použil DISEqC přepínače. Tedy když použiješ monoblok twin, se dvěma výstupy, dáš k tomu dva kabely a každý přímo do jednoho přijímače.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
už jsem vynašel - přepínače. No prozačátek (s  
06.04.2011 12:16 • ® rnemec
už jsem vynašel - přepínače. No prozačátek (s rozumnou rezervou do budoucna) bude stačit monoblok twin + natažení nových kabelů (dám na rady zkušenějších :good: ). Parabolu dám co největší (asi hliník), bytelný držák aby to "nebral vítr", zkusím nasměrovat - při selhání umluvím někoho kdo to dělá.
 
 
 
A - doufám - poslední dotaz: parabola předpokládám  
06.04.2011 08:57 • ® rnemec
A - doufám - poslední dotaz: parabola předpokládám čím větší, tím lepší ;) Materiál je snad jedno? hliník nerezne, odrazivost bude nejspíše daná nátěrem... toroidální chápu jako s možností chytat více satelitů já pro skylink nevyužiji - pro zajímavost kabely se pak nějak slučují??
 
 
 
rnemec  
06.04.2011 08:42 • ® smscz
Ano, monoblock twin-pro dva nebo quad (NE quatro) pro 4 přijímače. Dva kabely. Tady nelze nic rozbočovat. Když bys to chystal už teď pro 2 přijímače, natáhni raděj 2 kabely nové a starý odstraň. Bude jistota, že je vše v pořádku.;) Na starém stačí aby nějak "šikovně" praskla venkovní izolace a už může být problém. Voda nateklá do F konektoru, který tam teď někde visí na kabelu je totéž.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
už to vidím - monoblok pro 2 přijímače...  
06.04.2011 08:27 • ® rnemec
už to vidím - monoblok pro 2 přijímače...
 
 
 
Už si skoro připadám trapně - takhle zneužívat  
06.04.2011 08:26 • ® rnemec
Už si skoro připadám trapně - takhle zneužívat ochotu, ale ještě jeden dotaz: pokud bych v budoucnu uvažoval o dvou TV na sledování - budu mít 2 přijímače a místi jednoho kabelu od paraboly potáhnu dva, nebo je nutno jen jeden a ten pak rozbočit?
Díky
 
 
 
rnemec  
06.04.2011 08:02 • ® smscz
Parabola origo UPC byla 60cm. Ty by si potřeboval 80cm, protože tam budeš dávat konvertor monoblock(dvojitý). Konvertor od UPC je jen single. Ta 60cm ti neposkytne žádnou rezervu signálu pro déšť a sníh. Držák OK. Kabel záleží jak dlouho už tam je natažený. Nasměrování je snadné, když víš aspoň kde je jih a východ, víš co je azimut, elevace(sklon paraboly) a umíš povolit/utáhnout šrouby;) Digi je na 1°západně a ty potřebuješ 23,5°východně. Vzhledem k tomu, že to máš na střeše, je lepší když přijde chlapík s měřákem na střechu, nastaví to za pár minut a jede to. Sám potřebuješ vidět při nastavování na televizi. Jestli si tam doneseš telku s přijímačem, můžeš to zkusit sám. Domlouvání se přes někoho, co tam vidí a nevidí, není zrovna to ideální, ale jde to také;) chce to však pevné nervy;) Tady, takto dálkově jsme to dělali už mockrát, problém je, že nevidím co tam děláš atd. Je to někdy i na 3 dny:D Přijímače co jsme zmíníli nejsou žádný zázrak oba, ale stačí na běžné koukání, dokonce umožňují nahrávání;) Dělal jsem s oběma a oba bez problému jedou. Topfield je o něco dražší, asi jediný rozdíl, kromě vzhledu. Konvertor potřebuješ např tento:
http://www.meveric-elektronic.cz/konvertory-lnb/monoblock-inverto-lemon-0-2-db-single
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
Stačí set, jednalo by se o instalaci do domu, kde  
06.04.2011 07:50 • ® rnemec
Stačí set, jednalo by se o instalaci do domu, kde předtím bylo UPC direct - parabola je na střeše, kabel natažen. Tohle zařízení šlo mimo mě... v souč.době smlouva ukončena, přijímač navrácen (parabola vlastní). S tím souvisí další dotaz: nasměrování předpokládám nebude totožné, zvládnu to přestavit sám, nebo raději někomu říci?
Závěrem díky za rady a nechám si poradit - je-li "větší jistota" dizipia-ds4h-35irs, půjdu do něj. Já jen, že tu firmu/značku neznám. Na druhou stranu to není nikterak obludná investice....
 
 
 
rnemec  
05.04.2011 15:23 • ® smscz
Set, je myšleno přijímač + karta HD. Komplet je myšleno celé zařízení, tedy parabola, konvertor, přijímač, karta, kabel, držák. S Topfieldem dobrý, ale byly u něj nějaké problémy s frekvencí 12207. Nechat v prodejně kompletně předvést. Na kartě HD Skylink, je to tak, že je dražší než Standard, právě o ty HD programy. V setu však cenu neřešíš. Každá nová karta má lhůtu 20 dní na registraci od první aktivace v přijímači. V této lhůtě si máš jakoby rozmyslet, jestli ji zaregistruješ na české nebo slovenské území. Rozdíl v tom je pouze snad jen u ČT4 a STV3, kde dělaj vypínání kvůli autorským právům sportovních přenosů. Po zaregistrování ti pak jde 2 měsíce balíček Multi a HD programy zdarma-promo. Myslím, že i HBO a Cinemax. To už jsou detaily;) Po těchto 2 měsících už ti zůstanou jen grátis programy a další si zaplatíš kdy chceš a který balík chceš a na jak dlouho chceš. Vše se dozvíš na stránce skylinku: http://skylink.cz/web/structure/13.html
http://skylink.cz/web/structure/26.html
http://www.meveric -elektronic.cz/satelitni-prijimace-hdtv/topfield-sbi-2050-karta-skylink-irdeto-hd
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
a ještě dotaz: koupím ten set (+ Skylink HD karta)  
05.04.2011 14:26 • ® rnemec
a ještě dotaz: koupím ten set (+ Skylink HD karta) a poté nebudu HD chtít - karta zůstane, jen si zaplatím něco jiného? Je to spíš dotaz stylu jak to funguje: má laická představa je, že potřebuju kartu, která má jakési ID, a podle toho, co na účet tohoto ID platím tak to mohu přijímat?
 
 
 
líbí se mi značka TopField - tam doufám taky něco  
05.04.2011 13:45 • ® rnemec
líbí se mi značka TopField - tam doufám taky něco bude a vedle s tím nešlápnu??
 
 
Celkový počet reakcí: 23 / zobrazují se: 1 ... 20

|<«12»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist