Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 02.05.2024 - 06:59:25 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Satelitní stanice a družice
VU+ Ultimo  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
17.03.2012 10:32 • ® Obcasnik
VU+ Ultimo
Chcem ho kupiť...ak vyrobca ponuka naprogramovaný,znamená to že zapnem vložím kartu a môžem ladiť programy?Alebo budem musieť ešte inštalovať? Zatial budem mať iba skylink kartu no mam toroidku na ktoru chcem postupne dať 16LNB...tie pozície budu v prijímači predinštalované alebo znovu to tam budem musieť dostať a až potom ladiť?
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 55   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 2 / 3

 
Smscz  
18.03.2012 22:23 • ® Obcasnik
Čítam vašu debatu a spomínal si ze skylink sa môže naladiť na inej družíci a clovek si mysli ze ma astru 23,5...
Dufam ze to nebude moj prípad:)lebo mne ta astra ukazuje stale signál 38,5%. Aj na obyčajnej parabole aj na toroide. Astra 19 ma 75% a hotbird tiez...tak teraz ako zistím na com som:)?
 
 
 
® vlalach  
18.03.2012 22:06 • ® smscz
To diaľkové si rozober a vyčisti pod teplou vodou, kvapku Puru, hubkou, kefkou, oklep vodu, utri do sucha, vyfúkaj a nechaj usušiť. Väčšinou to pomôže. Otvory pre tlačidlá, kontaktnu gumu s tlačidlami. Býva tam taká mazľavá nečistota medzi gumou a plošným spojom. Opatrne na súčiastky a nech nepřerušíš nejaký spoj. Neprehýbaj!
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
Pre smscz  
18.03.2012 21:54 • ® vlalach
Ďakujem, zajtra vyskúšam. Dnes si to už netrúfnem.
 
 
 
® vlalach  
18.03.2012 21:29 • ® smscz
Jasne, asi to máš dobre. Píšem ti to, pretože som sa s tým stretol už viackrát, že si někdo naladí skylink na iné družici. V praxi celkom o nič nejde, len sa to musí dotiahnuť do konca. V prijímači si koniec koncov môžeš premenovať družicu svojim, úplne iným názvom - treba pokojne Sandokan.;)
Jednoducho zapoj koax od prijímača (z výstupu DISqC) priamo na LNB Eurobird. Celé DISEqC v prijímači vypni. Predtým si poznač, ako si to mal nastavené.
Resetovaním prijímača ti nič nezmizne. Nie je to továrenské nastavenie (nechaj všetko zapnuté a vytiahni prijimač na minútu zo siete a znova zapoj).
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
Pre smscz  
18.03.2012 21:18 • ® vlalach
Asi som sa nepomýlil. Poviem Ti prečo. Blbne mi diaľkový ovládač, takže musím niekedy 5-6 krát stlačiť, kým mi kurzor preskočí. Takže dlho, dlho mám pred očami družicu, transpondér, frekvenciu a ostatné. A kým stlačím OK, ešte si to preštudujem (lebo sa bojím, aby som niečo nenávratne nepokazil). Ale aj tak to ešte zajtra preverím.
Čo znamená zapojiť LNB priamo? Vytiahnúť kábel z DISEqCu alebo v menu pri Eurobirde pri DISEqC dať VYP?
Hú, s tým rozpoj, reset, nastav, zapoj si ma vystrašil. Bál by som sa, že už nič neuvidím. Ja si trúfam urobiť len malé kroky.
Takže zajtra by som všetko ešte raz preveril, a keby si mi ešte po lopate napísal, ako mám ten Eurobird zapojiť priamo...
 
 
 
® vlalach  
18.03.2012 19:08 • ® smscz
Zviazané určite nie sú. Jedine ako som písal, že omylom môžeš niečo konkrétne ladiť na úplne iné družici. Neviem, či ma úplne chápeš. Trebárs na svojom prijímači keď dám menu, ladenie atd, ako prvý mám v zozname Eutelsat W3. Musím sa posunúť na Astra 3 a tam ešte len ladiť Skylink. Tak sa môže stať, že niekde inde naladíš všetko, okrem sk programov. Frekvencie sú veľmi podobné na iných družiciach. Líšia sa len o pár MHz a teda sa dá bez problému naladiť takmer celý Skylink trebas na frekvenciach Siriusa. To že pri ladení máš signál a potom na sledovanie nemáš, mi robil treba Amos. Stačilo doladiť LNB. Môže ti tiež robiť problém DISEqC prepínač. Nie vždy si rozumie s LNB a s prijímačom.
Ak s tým ďalej nehneš, skúsil by som zapojiť LNB z 9 ° E priamo, bez DISEqC, to isté ďalšie LNB, ktoré ti "vynechávaj". Sleduj, čo urobí signál. Tiež môžeš skúsiť prehodiť vstupy na DISEqC medzi sebou. Nezabudni zmeniť aj v prijímači.
Keď ti priamo zapojené pozície pôjdu ako majú, začni znova. Všetko rozpojt, daj reset, znovu ponastavuj a pozapojuj. Postupne po jednej pripájaj pozície a každú si v prijímači dolad (kanály) samostatne.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
Pre smscz  
18.03.2012 18:49 • ® vlalach
Ten signál sa mi zdá stabilný, pretože kým nechám stanicu hrať, tak sa obraz nestráca a stav signálu kolíše medzi 76 - 80 %. A čo sa týka ukladania zmien - keď si v menu nastavím družicu, frekvenciu (a všetko ostatné), dám OK, vyhľadá mi všetky stanice a pýta sa, či zmeny uložiť. Samozrejme dám áno. Až po tejto voľbe sa dostanem z menu.
Ten Skylink som už mal naladený na Astre, fungoval bez problémov, mohol som ľubovoľne meniť stanice.
Ale tu vidím ten problém:
-Niekedy po naladení Eurobirdu môžem preskočiť na Astru a späť už nie (stav signálu 5 %).
-Inokedy po naladení Eurobirdu už má Skylink stav signálu len 4-5 % - čiže bez obrazu.
Môžu byť dajako zviazané?
 
 
 
® vlalach  
17.03.2012 22:17 • ® smscz
myslím, že u Eurobirdu máš stále slabý signál, preto nie je stabilný. Ukládáš každú zmenu? Skús ešte dotlačiť LNB max k sebe a rovnako naopak, skús medzi nimi nechať milimeter dva (odtiahnuť od seba). Najlepššie či vidíš na telku, sleduj ukazovatele signálu. Inak by si musel ešte skúsiť iné držiaky LNB (také čo sa horná polovica objímkky doťahuje len na jednej strane-sú užšie). Úzke LNB ti môžu tiež pomôcť, ale zase záleží na použitých objímkach.
Skylink - opäť sa pýtam, ukládáš vždy zmeny pri nastavovaní?
Ide tam možno o to, že Skylink môžeš "omylom" naladiť na Eurobirde, keď tam nevidím, je to zložité na radu;) Nemyslím ako ne družici, ale na frekvenciách Eurobird.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
Pre smscz  
17.03.2012 22:03 • ® vlalach
Podľa Tvojich inštrukcií som nastavil Eurobird v prijímači a posunul LNB. Včera za pekného počasia som ešte málinko pootočil LNB a s veľkým nadšením som v menu zbadal stav signálu 80 %.
Keď som vyšiel z menu, naskočili mi dobré obrazy M2, Duna a Duna II. Avšak keď som preskočil na inú stanicu a vrátil sa na Dunu, stav signálu bol len 4 %, obraz žiadny. Vrátil som sa do menu, znovu nastavil a stanice boli. Ak som však preskočil na Markízu, zmizol mi celý Skylink. Ten som znovu nahodil (zase bez slovenských programov), snažil som sa aj Eurobird. Tem mal v menu stav signálu 76 -80 %, mimo menu len 4 % a stanice nejdú. No niekedy mi predsa naskočia, ale trvalo neostanú. Ako by som to mohol zastabilizovať (Skylink, aj Eurobird?
 
 
 
smscz  
17.03.2012 21:55 • ® Obcasnik
Len nechod daleko lebo asi budem potrebovat často tvoje rady:)
 
 
 
Když nejsem  
17.03.2012 21:50 • ® smscz
někde jinde, tak jsem tady;) a tím jinde nemyslím jiné fórum;) a hlavně tu nejsem jediný
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
smscz  
17.03.2012 21:48 • ® Obcasnik
Vidim že si na roztrhanie:)
 
 
 
® vlalach  
17.03.2012 21:34 • ® smscz
Ahoj;)jasně, pusť se do mě
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
Pre smscz  
17.03.2012 21:25 • ® vlalach
Ahoj!
Môžem Ťa ešte poprosiť o radu ohľadom môjho Eurobirdu? Som už temer pred koncom, snáď poslednýkrát...
 
 
 
smscz  
17.03.2012 18:41 • ® Obcasnik
No tak dakujem za vyčerpávajuce info:)vyskúšam to ked pojdem zas na strechu:)len nemam uz LNB:)dávam inverto twin black ultra...dost drahé musim postupne kupovať:)
 
 
 
® Obcasnik  
17.03.2012 17:49 • ® smscz
Když zapojíš vstupy 1,2,3 a na přepínači dáš 1.0 mělo by to fungovat stejně jak 4 vstupový. Po nastavení(přepnutí) ho musíš odpojit od přijímače(resetovat). Vstupy stejně nastavit v přijímači.
Tady je citace výrobce:
Provozní módy
Vyberte požadovaný provozní režim pomocí DIP přepínače umístěného na zadní straně kovové krabice. K dispozici jsou čtyři
provozní módy:
1) DiSEqC 1.0 (committed switch - position/option A až D, k dispozici jsou vstupy 1 až 4)
2) DiSEqC 1.1 (uncommitted switch 1 až 16)
3) kombinovaný DiSEqC 1.0 & 1.1 (committed switch - position/option A až D, uncommitted switch 1 až 4)
4) DiSEqC 1.2 (16 pozicí motoru)
Průvodce výběrem provozního módu
Zvolte mód DiSEqC 1.1, pokud vás přijímač podporuje nastavení parametru „uncommitted switch“ na hodnoty 1 až 16. Zvolte
kombinovaný mód DiSEqC 1.0 & 1.1, pokud vás přijímač podporuje nastavení parametru „uncommitted switch“ pouze na
hodnoty 1 až 4. V takovém případě nastavte i příslušné parametry pro „committed switch“. Jestliže přijímač normu DiSEqC 1.1
vůbec nepodporuje, zvolte režim DiSEqC 1.2 a proveďte proceduru pro nastavení natáčecí antény.
Podrobné informace o nastavení páček DIP přepínače (stlačená páčka je v poloze ON) a konkrétních parametrů DiSEqC jsou
uvedeny na nálepce plastového krytu. Poznámka: změna nastavení módu se uplatní až po resetu přepínače: Odpojte přívod
k přijímači a po několika vteřinách jej opět zapojte.
Postupy nastavení přijímače se mohou lišit. Věnujte pozornost instrukcím uvedeným v návodu k obsluze vašeho přijímače.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
smscz  
17.03.2012 17:42 • ® Obcasnik
No prijímač vie iba diseqc 1.2 a usals takže asi je jasné preco to neislo:)dufam ze som ho neodpalil...ale tak ochranu proti skratu to ma tak snad bude ok:)
 
 
 
® Obcasnik  
17.03.2012 17:37 • ® smscz
16 vstupový DISEqC je nejlépe ovládat povely 1.1:) rozdíl je, že 4 vstupový je ovládán povely 1.0 a podmínka je, že 1.1 musí umět přijímač.
Máš něco takovýho? Dole je pak návod.
http://www.emp-centauri.cz/cz/products.php?id_kateg=5&id_pkateg=20&id=284
:)jinak 1.0 ovládá 4 vstupy, 1.1 ovládá 16 vstupů, 1.2 ovládá motor(jednoduše řečeno)
DISEqC 1.2 lze teoreticky ovládat i náš 16/1.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
smscz  
17.03.2012 17:30 • ® Obcasnik
No prave som sa vrátil zo strechy:)astra23,5 astra19.0 a hotbird naladene:)
Skúšal som to prepojit cez diseqc so 16 vstupmi ale nejak to nechcelo prepúšťať do prijímača:(je mozné ze si s takým prepinacom nerozumie? Lebo ked som to dal cez diseqc so 4 vstupmi tak nemá problem prepinat...na tom 16-kovom je vzadu prepinac ale nejak to nereagovalo ani pri prepinani...
 
 
 
Pán smscz dajte si pozor na dB...  
17.03.2012 16:23 • ® Luteran
No vidím, že asi Vám obom príliš radiť netreba. Nechám Vás svojmu osudu. Len mi ako starému rádiokomunikačníkovi "reže oči" keď smscz napísal cit. " nejlepší parametry ze všech antén. Pokles jen pár dB oproti ohnisku. " Pokles pár dB nie je len pár niečoho, je to strašidelne veľa, keďže ide o pokles zisku antény vyjadrený logaritmicky. Zapamätajte si, že pokles o 3dB je strata zisku o 50%, teda o polovicu ! Citlivosť prijímača hrá teda mimoriadne dôležitú úlohu práve pri spracovaní signálov s nižšou úrovňou. Nehovoriac o potrebnej rezerve pre útlm signálu spôsobený snehom, dažďom a pod. Preto prosím narábajte veľmi opatrne s dB nielen pri satelitnom signále.
 
 
Celkový počet reakcí: 55 / zobrazují se: 21 ... 40


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist