Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 26.04.2024 - 14:15:04 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Přijímače a technika
Zdielanie karty Skylink VYMENA ICE prijímačmi Amiko a Orton  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
24.01.2013 20:00 • ® bystran
Mám k dispozícii Amiko SHD 7900 a 2x Orton 4060 CX Plus. Vraj ortony môžu zdieľať 1 kartu bez problémov (aj v SW je možnosť voľby HOME Server a HOME Client 1 až 8), ale ešte som to neskúšal. O prekrížení vodičov 2 a 3 na RS232 viem, ale viac by ma zaujímalo, či má niekto skúsenosť použiť ako server uvedené Amiko SHD 7900 ako server a Ortony ako klient 1, 2. Prebrázdil som všetko možné, ale nenašiel som nič k uvedenej kombinácii. Objavil som len zapojenie kábla s odporom a diodami od jopo166 na pripojenie viac klientov k serveru. Bude mať niekto čas na zrozumiteľnú odpoveď, prípadne radu?
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 9   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
Pre bystran : Za málo , nech sa ti to podarí.  
26.01.2013 17:58 • ® emko
Pre bystran : Za málo , nech sa ti to podarí.
 
 
 
Pre: emko  
25.01.2013 21:12 • ® bystran
Vďaka za podnet, presne v takýto príspevok som dúfal a som rád, že to budem môcť realizovať tak, ako som to naplánoval. S prípadným prehratím SW sa, ak to bude nutné, skúsim statočne popasovať, len momentálne sa hádam dva týždne k tomu nedostanem. Potom, ak sa zadarí, sa tu s výsledkom isto odprezentujem. Ešte raz vďaka.
 
 
 
Pre bystran : Prehrávaniu tých sw. sa asi nevyhneš  
25.01.2013 19:34 • ® emko
Pre bystran : Prehrávaniu tých sw. sa asi nevyhneš lebo tá 7900-vka najlepšie zdieľala a aj v standby práve s tým sw.23. A čo sa týka toho PC ,tiež som sa takmer všetko naučil sám ,a k tej 60-tke mám už len dni.
 
 
 
Mám vyskúšané Amiko 7900 sw. 1.4.23 je dokonca  
25.01.2013 19:24 • ® emko
Mám vyskúšané Amiko 7900 sw. 1.4.23 je dokonca emu, spolu s Opticom 4060 sw. 1.3.44, 1.3.88 tiež emu ,to je identické Ortonu 4060 , karta je v 7900-vke v menu "iné" musí byť zadané fake potom to zdieľa aj v standby. Funguje to bez problémov a prepína to pomerne veľmi rýchlo. Mám vskúšané tiež Amiko 8330-340, SW.1.4.44, 1.4.96 , 1.5.15 spolu s 2-mi Amikami 550 sw.1.3.88 , taktiež je to totožné s Ortonom aj Opticom 4060 cez tie diody a to tiež funguje spoľahlivo a tiež to prepína veľmi rýchle. Klienti sú zadaní 1,2. Treba to urobiť pôjde to. Nech sa darí.
 
 
 
Homecast zdielat nebude  
25.01.2013 13:43 • ® loop12
Homecast zdielat nebude
 
 
 
Nechcem otvárať novú tému, preto sa pýtam tu, či  
25.01.2013 11:42 • ® vladimir22
Nechcem otvárať novú tému, preto sa pýtam tu, či ide zdieľanie medzi HDMI stb Edison Argus Piccolo a starším SD prijímačom Homecast 2OO CR? Oba majú porty RS 232.
 
 
 
stlacit 9339 tak kde je karta nastavit ako server  
25.01.2013 09:28 • ® loop12
stlacit 9339 tak kde je karta nastavit ako server tam kde nie je karta nastavit ako klient prepojit null modem káblom a malo by to ist
 
 
 
Re: jmurin  
25.01.2013 00:34 • ® bystran
Takmer si ma zahanbil, ale vďaka za povzbudenie, isto by som to čoskoro skúsil. Nemám príliš veľa voľného času a tak ako pokročilejší takmer amatér si rád zametiem pred sebou cestu. Doteraz som sa skôr zabával s mechanickými záležitosťami (musel som totiž vyrobiť držiak na stenu a premiestniť parabolu) a naháňaním čo najlepšieho L a Q (na oboch ortonoch 90 a 82, amiko som nemal čas ešte ani poriadne naladiť, len som ho vyskúšal). Ortony som len teraz osamostatnil, predtým chodili od Twin LNB monobloku na jeden kábel oba, ale inak sa nedalo, aj keď som vedel, že je to len provizórium. Tiež nie som žiadny PC virtuóz a keďže mám bližšie k 60-tke ako 50-tke, rád sa vyhnem nejakému prehrávaniu FW, ak to nebude nutné.
 
 
 
Divím sa divím. Ak "máš vše k dispozici" prečo to  
24.01.2013 23:28 • ® jmurin
Divím sa divím. Ak "máš vše k dispozici" prečo to nevyskúšaš. Aké jednoduché. Najlepšia skúsenosť je vlastná skúsenosť. Potom nám daj vedieť.
 
 
Celkový počet reakcí: 9 / zobrazují se: 1 ... 9

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist