Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 26.04.2024 - 13:41:46 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Přijímače a technika
Coolstream NEO HD1  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
03.11.2018 01:01 • ® janino128
Má niekto tento prijímač? Potrebujem poradiť s nastavením.
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 35   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 2 / 2

 
@janino128  
04.11.2018 09:43 • ® arsat84
Janko, vidíš, aký si šikovný, pre istotu si ale idem naštudovať podmienky, hoci osobne si myslím, že na danú tému sa môžeme kľudne baviť...
 
 
 
@arsat84  
04.11.2018 09:36 • ® janino128
Prepáč,ale na tom fore je akurát jeden príspevok: Je tu tema sofcamy tabu???????
 
 
 
@janino128  
04.11.2018 09:29 • ® arsat84
Janko, Ty vôbec neotravuješ, naopak, si mimoriadne cenný, akurát nerozumiem, prečo tu nepridávaš témy o Tvojej zaujímavej činnosti. Mimochodom, keby som bol na Tvojom mieste, hľadal by som riešenie predovšetkým tam, kde je zdroj informácií a to https://www.neutrino-images.de/board/
 
 
 
Ano som majster ale v E2. Tym sa zaoberam od jej  
04.11.2018 09:20 • ® janino128
Ano som majster ale v E2. Tym sa zaoberam od jej zaciatku. Chcel som len poradit s tym neutrinom,ale ak som otravoval tak sorry
 
 
 
RE: Inak aby som bol konkretnejší, v tom image  
04.11.2018 09:18 • ® janino128
RE: Inak aby som bol konkretnejší, v tom image NI-NEVIS 3.5 sú prednastavené sofcamy. Ale spúšťajú sa vraj cez skripty, A k tomuto postupu sa neviem dopracovať. Inak som ten prijímač zvládol v pohode.
 
 
 
@janino128  
04.11.2018 09:15 • ® arsat84
Janko, tak prepáč, Ty si v podstate už majster a ja som veľmi rád, že sa niečo môžem priučiť ako pomocník. Toto by Ti nepomohlo ako inšpirácia ? Pôvodne som tu uviedol odkaz, avšak, nezobrazil sa. Urob to tak, že si zadaj v Google výraz " how to install oscam via web " a nájdeš tam mnpžstvo vecí priamo aj v sekcii videá...
 
 
 
Re: Tie sloty ma až tak nezaujímajú:-)  
04.11.2018 09:06 • ® janino128
Re: Tie sloty ma až tak nezaujímajú:-)
 
 
 
Re:  
04.11.2018 09:04 • ® janino128
Prepáč, ja mam poriešené skoro všetko. Firmware si viem nainštalovať. Všetko,teda skoro všetko mám nastavené. Tuner,obraz,zvuk jazyk. Prijímmač funguje skvele akurat že len free kanály. Jedinné čo ešte potrebujem je ako aktivovať resp spustit OSCAM cez web nastavenie. Zatial som to nenašiel nikde.
 
 
 
@arsat84  
04.11.2018 08:52 • ® arsat84
Najjednoduchšia možnosť by bola, keby sa našiel niekto, kto príde k Jankovi domov a celé mu to nainštaluje, čo sa softvéru týka tak zadarmo a čo sa času týka, to už bude niečo stáť. Či sa niekto taký nájde, to dosť pochybujem. Druhá možnosť je odniesť mašinku do servisu a tam prístroj ponechať s tým, že sa dohodnú na cene za prácu, či to niekto urobí, dosť pochybujem, ale možné je všetko. Posledná verzia je, že Janko sa sám, prípadne s pomocou niekoho cez internet dopracuje k riešeniu. Zatiaľ mu pomáham iba ja, priemerný " sat všeumelec ", či to postačí, zatiaľ neviem. Moja prvá rada je, Janko treba sa naučiť hľadať veci na internete. Ja už som v danej veci takmer všetko našiel, teraz potrebujem vedieť, čo Ty v podstate chceš. Chceš sa naučiť riešiť problém, alebo chceš si iba jednorázovo veci vyskúšať ? Či jedno a či druhé, má to podmienku. Napíš niečo viac o svojom prijímači.
 
 
 
@janino128  
04.11.2018 08:33 • ® arsat84
Milý Janko, najprv dovoľ, aby som pre čitateľov urobil trocha osvetu o tom, čo to Ty vlastne " zháňaš ", lebo tomu asi málokto porozumie, pokiaľ sa na nich budú valiť samé cudzie výrazy. Takže Janko má mašinku sat prijímač s dvomu CI slotmi, čo je ale najdôležitejšie, ten funguje na princípe operačného systému Linux, ktorý je verejne prístupný, poskytol zdrojový kód a tým pádom ho môže ktokoľvek používať a vytvárať rôzne aplikácie od výmyslu sveta s tým, že za ich používanie nevyžaduje peniaze. Čo je OSCam ? OS je Open Source a CAM je Conditional Access Modul, čiže je to verejná aplikácia pre využitie technológie v poradí prijímač so zabudovaným CI slotom podmieneného prístupu, do ktorého sa vkladá samotný dekódovací modul typu, Cryptoworks, Conax, Irdeto a pod. Janko sa rozhodol, že si vo svojom prijímači inštaluje podporu pre daný CI slot. Tak sa na to pozrime, aké sú možnosti.
 
 
 
@janino128  
03.11.2018 22:04 • ® arsat84
Dnes časovo nestíham, ozvem sa zajtra.
 
 
 
Re:  
03.11.2018 17:36 • ® janino128
Ďakujem ti za reakciu. Vidím,že to máš zmaknuté. Ja sa venujem len enigme 2 , v neutrine sa tak trochu strácam. Mam image NI-Nevis 3.5 myslím že posledný. Ide mi len o to ako spojazdním oscam? Treba niečo doinštalovať? Vidím že tam online sťahovanie addonov nejde.
 
 
 
@arsat84  
03.11.2018 14:49 • ® janino128
Ďakujem ti za reakciu. Vidím,že to máš zmaknuté. Ja sa venujem len enigme 2 , v neutrine sa tak trochu strácam. Mam image NI-Nevis 3.5 myslím že posledný. Ide mi len o to ako spojazdním oscam? Treba niečo doinštalovať? Vidím že tam online sťahovanie addonov nejde.
 
 
 
@arsat84  
03.11.2018 07:08 • ® arsat84
Pozerám, že asi ešte spinkáš, nakoniec, veď príspevok si dal po 1.00, čo asi značí, že sa s prijímačom neustále trápiš. V prvom rade si predstavme mašinku, ktorú vlastníš. Má už pekných cca 10 rokov a napriek tomu ju ešte používajú predovšetkým v Nemecku pre príjem SAT a Káblovky, čomu zodpovedajú varianty inštalovaných tunerov. Stroj sa dodával vo variante aj s HDD 2,5", 2 x čítačka kariet, jeden CI slot, výstupy ako stará klasika t.j. všetko od cinch, scart, RS232, Rj11, S/PDIF, USB, Component, HDMI, E.Sata, Ethernet. Čo ešte ? OS je Linux, posledná verzia je asi OSCam-EMU (current Revision: HPB r796 - SB r11424 - EMU r445-769). Čo by si tak ešte mohol potrebovať...?
 
 
 
Môžem Ti poradiť som taký " sat všeumelec "  
03.11.2018 06:19 • ® arsat84
V prvom rade vďaka, že si sa obrátil na tento server. Určite Ti poradíme, je nás tu mnoho šikovných fanúšikov SAT TV a radi pomôžeme každému. Ja osobne som tiež taký priemerný " sat všeumelec " a ak má niekto problém, je to pre mňa výzva, takrečeno súboj s rozlúsknutím problému. Tak sem s tým problémom...
 
 
Celkový počet reakcí: 35 / zobrazují se: 21 ... 35

|<«12»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist