Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 27.04.2024 - 07:10:29 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

PremiumX
miniDV kamera  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
28.06.2003 13:26 • zúfalý 100
Zdravím všetkých!
Potreboval by som poradiť nasledovné:
Chcem si zakúpiť miniDV kameru JVC. Neviem sa ale rozhodnúť, ktorý model.
- buď GR-D50E : DV in/out, Analog in/out, USB PC link
- buď GR-D30E : DV in/out, Analog in/out, Sériový port
- buď GR-D70E : DV in/out, Analog in/out, USB PC link, dig. foto. 1024/768

Všetky modeli majú rovnako kvalitný obraz, líšia sa iba výbavou. Chcem sa opýtať, či je vážny nedostatok, keď nebude mať kamera USB( rýchlosť prenosu mi je jasná), ale bude mať Sériový port ? Môže vlastne USB port slúžiť na prenos celých záberov z kamery do PC, alebo slúži iba na prenos statických snímkov, prípadne fotografíí.?Mám PC 800 Mhz, chcem si kúpiť dodatočnú PCI kartu s DV in/out (FireWire, I-link ). Prepojením DV out kamery s DV in PCI karty, by som chcel prenášať zábery do PC a v PC ďalej spracovávať na Mpeg2- DVD formát a následne vytvoriť menu a vypáliť na DVD-R. Bolo by jednoduchšie prenášať zábery cez USB, alebo DV? Vážne neviem, či mi bude postačovať kamera so sériovým portom , alebo s USB? Prevedenie s USB je totiž o 5 000 Sk drahšia!!! Kameru nechcem kvôli USB využívať ako web-kameru! Mne bude postačovať preniesť celé zábery +statické snímky do PC a tam ich spracovávať ďalej!
Aká je vlastne veľkosť 1 hod. záberu? Ktoré najznámejšie programy dokážu zachytávať DV video z hore uvedenej PCI karty (Dvin/ot) a ukladať ich v Mpeg-2 na HDD? Dokáže to aj Ulead Video Studio, Ulead DVD Workshop,WinDVD Creator,DVD Maestro,DVDLab, Scenarist a pod.? Dúfam, že na prenos videa do PC nebudem potrebovať TV kartu??? Napíšte mi aj Vaše osobné skúsenosti a rady !

<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 11   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
rada  
25.09.2003 13:26 • poradit
zdravim,
vie mi niekto poradit, ci je mozne na JVC GR D70 robit videoklipy v mpeg4 piramo na pamatovu kartu??
dik
 
 
 
Mam a predam.  
18.08.2003 20:09 • humaxovič
Mam JVC DVL-557 a chcem ju predať (rodinne dôvody). Inak som s ňou spokojný. Kto by mal zaujem nech sa ozve na email.
 
 
 
dobra kupa  
17.08.2003 15:12 • martin
Som na pracovnom pobyte v USA a mam moznost kupit digitalne kamery o 10tis lacnejsie ako u nas.Problem je iba v tom,ze sa vtom velmi nevyznam.Na www.circuitcity.com;camcorders je ponuka kamier z nedalekeho marketu.Rad by som vedel,v com presne sa lisia formaty Digital8 a MiniDV.Mal by som zaujem o Sony DCR TRV250 Digital8, alebo z MiniDV SonyDCR TRV19 ci JVC GR-D70US.Mozte mi prosim poradit co si mam vybrat a preco?Moje poziadavky su jednoduche.Cim dlhsie nahravanie,kvalitny obraz a zvuk,jednoduche ovladanie,moznos robit fotografie a bezproblemove napojenie na PC ci TV<kedze nie vsetky americke vyrobky je mozne pouzivat aj v europe,ci je moznost na Slovensku dokupit adapter pripadne potrebne kable.>
Kazda rada mi pomoze.Diki.
 
 
 
Re: miniDV kamera  
02.07.2003 00:02 • zúfalý 100
Dnes som skúšal na mojom PC ( 800 Mhz, 128 Ram, 40 GB Barracuda 7200 ot., graf. Matrox Mill. G 450 )cez Ulead Video Studio a Pinnacle Studio 8 nahrávať vo formáte DV cca . 17 min. záznamu z kámošovej miniDV kamery a žiaden problém nebol. Tých cca 4 Gb dát išlo v pohode, bez známok sekania aj prehrať, aj strihať,aj komprimovať na DVD formát.Potom som skúsil aj 60 min. plný DV záznam, takisto no problem. Netvrdím, že 1 a viac gigové stroje sú zbytočné, len už dávnejšie mi postačuje na grabovanie do DVD aj 800 Mhz procesor. Keby to malo byť v real-time ( encodovanie ), tak by som procesor vymenil trebárs za 1,7 GHz. Tých 17 min. mi zgrabovalo na DVD formát Mpeg2 za 50 min., čo nie je až také strašné. Skôr je lepšie mať rýchly disk!
Takisto authoring ( DVD Shrink 2.3 )už v tejto dobe nie je záležitosť nadupaných strojov a celonočného enc. Full DVD mi trvá pri 15 % kompresíí oproti orig. asi 30 min., takže nepotrebujem 2,4 GHz.Načo! A skúste mi napísať, koľký z Vás využili 2 gigové procesory na real-time encodovanie. Čo ?
 
 
 
mini DV  
01.07.2003 15:18 • Laci
Ja mam Panasonic NV DS 30 s pripojenim cez fire wire k C850, 256 ram a 80 HDD. Netvrdim, ze je to idelane, ale zacinat sa s tym da. Strihat sa celkom dobre da a ak nechcem robit v realnom case, tak by som mohol byt aj spokojny...
poradte mi, ako sa da ukladat v adobe premiere divx s mp3 zvukom?
 
 
 
miniDV kamera  
30.06.2003 03:42 • anonym
Pc 800Mhz a co viac?HDD a pamat?Ale z vlastnej skusenosti viem ze na 800 Mhz PC ak budes spracovavat vidieo strihanim atd.tak si mozes aj pospak kym ti to spracvuje a vysledok aj tak nemas zaruceny.Ja ked som zacinal pred 3 r so strihanim z 850 Mhz,128-kou pamatou na AV master karte tak to bola katastrofa.Teraz to robim na Pentium 4 , 2,4Ghz z 1024-kou pamatou a 180 hdd na Pinnacle karte a da sa.
 
 
 
Re: miniDV kamera  
29.06.2003 23:38 • Ferdo
Na digitalizacou analogovych nahravok nepotrebujes DV in .. DV in potrebujes na ulozenie postrihaneho materialu opat na pasku ..
 
 
 
Re: miniDV kamera  
29.06.2003 21:58 • zúfalý 100
rozlíšenie 1024x768 mi úplne postačuje na fotky do veľkosti pohľanice. nepotrebujem 2 a viac megový stroj, keď mi bude v reálnom živote na nič! plagáty tlačiť nebudem a hore uvedené rozlíšenie, kľudne na klasické fotky stačí. takisto mám overené , že cez hore uvedenú kameru vizerala fotka kontrasnejšie a z lepším rozlíšením, ako cez lacný 1,3 megový foťák! ide iba o princíp, nehraj sa zasa na niakeho machra!ale byť tebou, tak netvrdím, že USB je v kamere na nič. napr. ak chceš kameru používať ako web, tak cez serial si môžeš akurát tak vieš čo?alebo priamy enc. do Video CD! Cez serial je to blbosť!!
a vieš načo DV in ? na digitalizáciu analógových nahrávok, alebo satelitu napr. alebo na plný strih, teda ak vieš o čo ide!
 
 
 
Si fakt neschopny??????  
29.06.2003 18:34 • fatfly
Take blbosti tu pises az to boli. Neviem naco by ti bola kamera s pametvou kartou. Dobre vies, ze snimky s 800 000 megapixelmi sa nevyrvnaju ziadnemu najlacnejsiemu fotoaparatovi-digital. USB port ti je na nic ked uvazujes kupit DV kartu. Nerob sa sprostym. Na co by ti bolo tolko prenosov. Uvedom sa a zakup si GR-D20. Ta ma iba DVout. Ty nezmozes nic s DVin.
Ver mi ze mam pravdu. Co chces ladovat spet do kamery cez DVin?
 
 
 
Re: miniDV kamera  
29.06.2003 13:03 • zúfalý 100
ďakujem za odpoveď . ja som si už vybral model GR-D30E so sérovým portom.USB mi je nanič, chcel som si iba overiť informácie. ešte raz díky.
 
 
 
Re: miniDV kamera  
29.06.2003 02:36 • Ferdo
USB/Serial sluzi len na prenos nafotenych zaberov a mpegov. Na prenos videa VZDY sluzi firewire (DV in/out). Seriovy port ti uplne postacuje. Na prenos videa do pocitaca staci hocijaka firewire karta. Trebars v Ageme maju s Nec chipsetom za 600 korun cca. Odporucam strihat v DV formate a az potom encodovat obraz do MPEGu. Je to vyrazne kvalitnejsie.
 
 
Celkový počet reakcí: 11 / zobrazují se: 1 ... 11

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist