Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 27.04.2024 - 03:39:07 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

DVB-T
Prosím Vás o radu, děkuji.  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
01.10.2003 10:00 • Tomáš
Prosím vás o radu, mám analogový satelitní komplet Mascom SR 3502 s fc. DiseqC 1.0 parabola 80, s 2 LNB, příjmám dvě družice Astru a Hot Bird, dohromady nějakých 59 nekodovaných programů. Při prohlížení přehledů volných TV stanic na těchto a jiných net stránkách jsem zjistil, že některé frekvence i když jsou volně sledovatelné po jejich přepočtení si je na mém sat. kompletu nenaladím. Protože při krokování frekvencemi jsem zjistil že maximální rozsah frekvence mého příjmáče jsou od 700 do 2250 což po přepočítání je od 10450 do 12000 a má li některá volně sledovatelná TV stanice frekvenci mimo tento rozsah i když je volně sledovatelná nemám možnost si ji naladit, protože nenavolím na příjmači frekvenci mimo tento možný rozsah frekvencí. Není nějaká možnost jak se dostat i přes tento omezený rozsah navolení frekvence 10450 - 12000 abych mohl navolit volné TV stanice mimo tento rozsah, které mají uváděné frekvence přes 12000 což odpovída číslu přes 2250 na mém přístoji což už mi ale nejde navolit. Na satelitním kompetu mám namotnovány 2 LNB konvetory ALPS BSTE8 - 601B Univerzal LNB L.O: 9,5/10,60 GHz a oba kabely jsou svedené do Satelitního relé 0/22 kHz COAX SWITCH 0/22 kHz model S.110 C 950 - 2300 MHz. Pomohla by třeba případě nějaká změna a volba jiných těchto komponentů případně jaká a za co abych mohl navolit na svém sat. přístroji i frekvence volně sledovatelných TV stanic s frekvencí přes 12000 což odpovídá 2250 což je maximální hodnota frekvence, kterou mohu nyní na svém příjmači navolit. Děkuji moc za odpověď a budu moc vděčný za radu popřípadě za info, které by mi pomohli. Děkuji Tomáš
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 2   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
Re: Prosím Vás o radu, děkuji.  
01.10.2003 15:17 • dbart
problem je v tom prepinaci, je ovladany 22 Khz signalom, no v sucasnosti sa pouziva 22 Khz signal na prepinanie lokalnych oscilatorov v konvertore. to znaci ze ked pouzijes 22 khz na ovladanie prepinaca, nemozes nim prepnut konvertor na vyssie pasmo a prijimat tak ostatne programy. Skus sa pozriet po prepinaci ovladanom 12V, ak mas taky vyvod na prijimaci, alebo potom uz iba DiseqC prepinac, ak ho tvoj prijimac podporuje. Alebo predaj analog a kup si digital, hoc aj FTA= len volne kanaly, ked si k tym dvom druziciam pridas este jeden konvertor na Astru2, budes mat tych programov "vela" a medzi nim sa uz najdu aj naozaj zaujimave.
 
 
 
@Tomáš  
01.10.2003 11:09 • Jan
Dříve existovala možnost přidat před vstup receiveru tzv. frekvenční extender, modul, který zvyšoval (či snižoval) frekvenci z LNB. Více se o tom dočteš ve Škole zde na webu. Bohužel se už nyní asi nikde nesežene, protože se vyrábějí moderní LNB a tunery receiverů s větším rozsahem. Asi bych se podíval po novějším - samozřejmě digitálním receiveru.
 
 
Celkový počet reakcí: 2 / zobrazují se: 1 ... 2

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist