Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 26.04.2024 - 21:13:00 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

DVB-T
BAKELITOVÁ PARABOLA - STOJÍ ZATO?  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
05.10.2003 08:45 • Radek
Ahoj, dostal jsem od kamaráda 60cm parabolu, která je ovšem z bakelitu.mám ji instalovat, nebo mám koupit železnou?z toho konektoru také vede nejen koafiál, ale dva drátky, které jsou převedeny na 5-kolík. k čemu jsou?zvuk?proč není potřeba jen koaxiálu?
díky moc za radu Radek
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 1   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
Re: BAKELITOVÁ PARABOLA - STOJÍ ZATO?  
05.10.2003 22:26 • GESPA
Ta parabola není úplně tak "bakelitová" jak by se na venkovní pohled zdálo a lze ji normálně s úspěchem použít. Trochu horší u těchto parabol bylo ale provedení "nohy" (ta tyč co drží konvertor), která nebyla moc zpevněná a často při manipulaci či přenášení paraboly byla vyhnutá mimo ohnisko paraboly. Jinak pokud se ohnula přesně do ohniska, tak tyto paraboly jsou docela slušný (mám jednu na chatě jako záložní). Samozřejmě je to ale "jen" šedesátka. Jinak ten konvertor bych už klidně vyhodil. Je to jeden z těch prvnějších typů a dneska už (při cenách nových konvertorů) se nestojí za to, s ním zlobit. Ty drátky navíc, co z něj vedou, slouží pro přepínání polarizace (Horizontální / Vertikální) a musíš na to mít uzpůsobený i přijímač, jinak ti poběží pouze jedna polarita (takže další důvod jej zahodit). U "normálních" konvertorů se přepínání děje již po koaxiálním kabelu.
 
 
Celkový počet reakcí: 1 / zobrazují se: 1 ... 1

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist