Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 05.05.2024 - 14:32:00 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

CZ/SK stanice
Nastavenie slovenskych kanalov v zahranici  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
26.11.2003 12:48 • Anni
Som Slovenka zijuca v Portugalsku. Zaobstarala som si satelitny prijimac, dekoder a kartu, aby som mohla sledovat slovensku televiziu. Napriek tomu, ze cely system bol namontovany a nastaveny odbornikom, nepodarilo sa nam naladit slovenske programy. Technik to skusal aj na svojom vybaveni vo firme. Parabola o priemere 2,0m. Co by ste mi poradili, pri rieseni problemu?
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 5   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
re  
29.11.2003 02:01 • MiDiK
Teraz v tejto chvili (01.49 hod) mam signal L62-Q75 na 12643 H 27500 3/4. Na 11594 H 27500 2/3 je sice signal L73-Q89, ale nasiel som tam iba desat komercnych anglickych stanic. (Price, Screen, TVX, Travelshop, TravelS 2, FTN, TVTS, TVTS2, a este dva X Travel). Skusal som to na 2/3, na 3/4, a na automatic. Po SL/CL ani stopy, aj ked som o tejto frekvencii pre SL a CL pocul. Inac, zaujimalo by ma, ci Anni chytila aspon Spot1 na svojej 2 metrovej antene. Pocitam, ze naladila vsetko od 11390 H az po 11681 H (God 2, CTC, TBN Europe). Dañlej vsak uz asi tma. Velmi pritom zalezi, ake ma LNB. Pocitam, ze ten lusitansky expert jej nastavil Prime Fucus, pretoze 2-metrova off-set by ju vysla pekne draho. A urcite jej tam napalil priemerne LNB zo sumovym cislom 0.6 ci 0.7 dB. A s tym nema sancu. Ja osobne by som jej odporucal vymenit antenu za ASPON 220 cm, (aj ked to nie je sranda). S tou by mohla mat aku taku nadej, ze za slnecneho pocasia by mohla mat tak L40-Q50 %.
 
 
 
@Stan  
29.11.2003 01:33 • MiDiK
Nie! Nechyti ! Ja som v Madride, a mam 190 cm Prime Focus, LNB Sharp 04, a ak nie je slnecne pocasie, mam problem. Dalsiu 220 cm Prime fucos mam na chalupe, asi 150 km zapadne od Madridu. Tak isto, za zleho pocasia mi kvalita pada z 75 na 09 %. Vela ludi si neuvedomuje, ze tuto druzicu nemozno povazovat ako SPOT 1, na ktorom su anglicania. Vsimni si na mape pokrytia ci uz CL alebo SL, ze PRE VAS, teda pre ludi z CR, SR a blizkeho okolia je ASTRA 2 ako ASTRA2. Ak sa vsak pozornejsie pozries na mapu pokrytia, uvidis, ze tie ciary dosahu medzi Spotom 1 a Spotom sa sa lisia. Po nejake Francuzsko su rovnake, ale oz od Francuzska dalej na zapad je Spot 1 silnejsi pri externom pokryti. Anni bude mat taky problem, ze chytila bez problemov cely (alebo velku cast) SPOT 1, na ktorom je anglicky SKY Digital, ale vsetko 0d 11900 smerom hore uz zmizlo bez stopy. Dalej ma taky problem, ze aj ked Eurobird 1 sice ma pokrytie az po Casablanku, problem je tu Arabasat, ktory ma jeden z najsilnejsich vyzarovacich signalov vobec. A v tom je prave problem, ze ona sice signal mozno nejaky chyti, ale kedze sa jej do kvality vsupa Arabsat, nema nic. Velmi zalezi, ci je v severnom Portugalsku, alebo v juznom. Ak je v severnom, ma aku-taku sancu to chytit. Ak je v juznom Portugalsku, je bez sance. Teda, bez sance s 2-metrovou antenou. Ako hovorim, ja som v Madride, a mam probelm zo 190 cm. Ten isty problem tu maju aj ambasady SR a CR.
 
 
 
Re: Nastavenie slovenskych kanalov v zahranici  
28.11.2003 21:45 • Stan.
Na 2m anteně by to mělo jít. Zkus si nastavit frekvenci 11954 H, SR-275oo, FEC 2,3. Je to astra 2a avšak stejný uhel a měl by být silnější.Když tento chytíš ta jsi sa správném uhlu a musí jít i slovensko.Stan.
 
 
 
Re: Nastavenie slovenskych kanalov v zahranici  
28.11.2003 21:34 • MiDiK
Anni, napis mi na mail. Problem je v antene.
MDK - Madrid
 
 
 
Re: Nastavenie slovenskych kanalov v zahranici  
26.11.2003 19:26 • tomko
Čau Anni, tažko povedať v čom je chyba. Tých možnosti je veľa. Tá veľkosť paraboly by mala byť dostačujúca. Je dôležité či ostatné kanály chytáš, napr. czechlink, ako aj kkanály z astry2 (sú takmer totožné obidve družice, že obidve chytáš naraz).Najpr musíš odpovedať na tieto otázky:
1,Ide o to aký máš prijímač**2.chytáš iné kanály**3, Ak áno tak s akou kvalitou (každí prijímač má ukazovateĽ úrovne signálu a kvality = smerodatným je hlavne kvalita)** 3, v závislosti od kvality sa dá rozhodnúť či je dostačujúca parabola (samozrejme záleží aj v ktorej časti krajiny si = či severná, južná, východná a západná). **4, či si zadala správne údaje pre nájdenie slovak linku (ale asi áno keď máš kartu tak sú tam priložené údaje o slovaklinku). Tak popíš viac a pokusím sa poradiť. Zatiaľ sa maj pekne
 
 
Celkový počet reakcí: 5 / zobrazují se: 1 ... 5

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist