Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 05.05.2024 - 12:34:01 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

DVB-T
konvertor  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
10.12.2003 01:00 • palo
prosim vas poradte ktery a kde koupit konvertor
parabolou o velikosti 1m - 1,2m chci tocit a neco pekneho ulovit
prosim jen o typy za rozumny pomer cena/vykon
diky moc
palo
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 14   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
od omka  
14.12.2003 23:24 • palo
od omka pokud nestihaji
by mi stacila odpoved
mapr.
do konce roku zasilky pod 20tis nezasilame
nebo
do konce roku nic nezasilame
a podobne
 
 
 
vysilaci parabola ver prijimaci  
13.12.2003 14:19 • palo
prosim vas jaky je rozdil mezi vysilaci parabolou a prijimaci
na prvni pohled vyppada stejne
(PRODELIN)
palo
 
 
 
@palo:***e***.d e je jedna z na ...  
12.12.2003 21:18 • gespa
@palo:***e***.de je jedna z našich nejsolidnějších satfirem (tímto vyjadřuji čistě svůj osobní názor, podpořený ovšem několika lety zkušeností z našeho sattrhu) a musím říct, že např. já toho mám taky až nad hlavu, lidi jsou - co se týká antén a satošů - před vánocema úplně šílení. Celej rok na to každej prdí, ale dva týdny před vánocema by chtěli všichni všechno a do dvou dnů, bohužel mám jen jedny ruce a rozesílání speciálek těžko můžu svěřit brigádníkovi, kterýho bych min. čtrnáct dní zaučoval (a jen pokud by byl chytrej a to by stejně ještě min. desetinu zásilek nějakým způsobem popletl)! Nevím kde bydlíš, ale Interstar by snad měli mít skoro v každé speciálce, tak se zkus porozhlídnout ve svém bližším okolí. Pokud někdo posílá, tak já mu to (a hlavně Tobě) přeju, já bych to rozhodně nestíhal, ale znám několik lidí, co mají např. int. obchody se sat technikou, i když se živí úplně něčím jiným a ti mají na zasílání čas určitě i teď. A pokud nějakej "kamenej" sat-obchod (či snad ještě navíc sat-velkoobchod) zvládá toto předvánoční televizní šílenství a ještě stačí rozesílat, tak jsou to jedničky a já jim to přeju.
P.S. Já mám problémy s dovozci (prakticky se všemi), aby mi poslali zásilky za 30.000,-Kč, takže nějakej LNB za pár stovek u obchodu, kterej zásobuje tak čtvrtinu celý republikový sítě satprodejen, to bys chtěl asi opravdu hodně.
Ale jak jsem už říkal, pokud někdo posílá, tak Tě může hřát myšlenka, že jsi dal vydělat lidem, kteří stíhají i v tomto čase (pro anténáře a satspeciálky ještě hektičtějším než kde jinde).
Měj se a ať Ti dobře a dlouho slouží k Tvé spokojenosti (ať už ho koupíš kdekoliv).
 
 
 
vim - ale  
12.12.2003 15:48 • palo
140 km tam a 140 zpet za den zel neujdu :-(
vim ze toho maji nad hlavu ale nekteri zasilaji
(nevim zda polsilili brigadnikama - ale posilaji)
 
 
 
2palo: to se nediv, všichni ob ...  
12.12.2003 14:23 • invisible
2palo: to se nediv, všichni obchodníci toho mají teď fakt až nad hlavu, vánoční šílenství vrcholí a takových dotazů jim teď určitě chodí mraky, raději si tam zajdi, nejspíš ho budou mít bez problémů na skladě, ale nečekej, že ti teď bude někdo něco posílat!
 
 
 
dalsi paraboly a  
12.12.2003 01:34 • palo
nasel jsem jeste nejake jine znacky:
Triax
a dalsi u antenexu
a dalsi u (neco antenysatelity) vrba liberec
(nepisu radeji adresy aby to nebylo povazovano za reklamu)
jak si asi stoji
ti maji i paraboly vetsi jak 105
diky
palo
- - -
p.s.
o antenach na trhu by klidne mohl vyjit clanek

jeste ke konvertorum
nevite kde (rychle) kopit na netu ten vami doporucovany
Interstar 0,3 dB

vim ze toho maji ted obchodnici nad hlavu
ale mrzi mne kdyz se v omku mimo jine zeptam za jak dlouho odeslou objednane zbozi ze neodpovi (tedy do 24 hod)
 
 
 
ceny parabol  
12.12.2003 00:53 • palo
diky moc
pro orientaci sqele!
 
 
 
ceny parabol  
11.12.2003 09:39 • gespa
S tim testem Ti teda nepomuzu, nikdy jsem to nepotreboval a ani nikde nezahlidl.
K tem cenam - respektive jejim rozdilum mezi velikostmi (ci znackami), muze mozna dobre poslouzit nasledovny priklad (udaje jsou z technickych dat dodanych vyrobcem, NEMAM je realne overene!!!):
Parabola 100Al (pravdepodobne Mascom), cena cca. 2.190,-Kč. Zisk dB pro 10,75 GHz 39,80 dB, zisk dB pro 11,75 GHz 40,50 dB, zisk dB pro 12,75 GHz 40,90 dB
Parabola 100Du Gilbertini, cena cca. 2.490,-Kč. Zisk dB pro 10,75 GHz 39,80 dB, zisk dB pro 11,75 GHz 40,50 dB, zisk dB pro 12,75 GHz 40,90 dB.
Parabola 120Du Gilbertini, cena cca. 4.350,-Kč. Zisk dB pro 10,75 GHz 44,50 dB, zisk dB pro 11,75 GHz 45,80 dB, zisk dB pro 12,75 GHz 46,90 dB.
 
 
 
test + diky  
10.12.2003 23:13 • palo
dekuji moc ze tuzky nesetrili!!! predevsim romanovi a gespovi
neni nekde test nekolika parabol 90 - 130 cm "vedle sebe" treba s tremi konvertory?
(vim ze to bude ne 100% ale alespon neco)

od nejlevnejsi 90, 100, 120 ...
tridil by se tim trh ke kvalite - ne? tedy pokud jsou ty znackove skutecne lepsi.
prekvapuje mne ze dovozce znackovych parabol takovy test treba tocha nezasponzoruje
(mimochodem v jakem cenovem rozpeti se jednotlive velikosti a znacky pohybuji - mate nekdo prehled?)
pro mne jako pro naprosteho laika by bylo velice zajimave vedet ze z parabolou XX cm (ktera ma zisk XX)
a konvertorem XX ktery ma udavano XX ale namereno XX
chytnu z teto pozice XX kvalitne XX mene kvalitne a tuto uz nechytam
+ prip. nejake namerene porovnatelne hodnoty
je mi nekdo schopen rici o kolik se s vzdalenosti na vychod ci zapad napr o 100, 200, 300, 400, 500, 800
km u konkretniho paketu zvysuje narok na prijem - mel bych to vycist z obrazku ale ...
palo
 
 
 
moje troška do mlýna  
10.12.2003 21:21 • gespa
Interstar mohu i já také jen doporučit, zatím jen dobré zkušenosti a v poměru výkon / cena je to fakt slušný. Rozhodně moc nedoporučuju Invacom. To co psal ROMAN o nevyrovnanosti kvality jednotlivých kusů platí pro všechny konvertory, ale pro Invacom trojnásob. Nedávno jsem montoval jeden twin a z jednoho výstupu byl signál jako průměrná 0.3dB, ale z druhého to bylo s bídou na úrovni průměrné 0.5dB! A o ceně ani nemluvím. Interstary jsou levnější a mají podle mých dosavadních zkušeností vyrovnanější kvalitu. Invacom dokáže být sice o krapet lepší než Interstar, ale může být relativně často taky o kus horší a fakt dost záleží na jakej kus zrovna natrefíš. Samsungy jsou taková běžná 0.6-tka, o něco lepší jsou na tom MTI, které jsou z naprosté většiny v úrovni lepší 0.6-tky a častokrát dosahují téměř úrovně běžné 0.5-tky. California je na tom taky docela dobře a také z větší části dosahuje úrovně standardní 0.5-tky, někdy se blíží i k mírně podprůměrné 0.3-ojce. ------ Závěr: Pokud bych si měl volit já pro sebe, tak jako konvertor bych bez váhání dal Interstar 0.3dB. --- U paraboly je to trochu těžší a myslím, že opět to dobře vysvětlil ROMAN. Záleží dost na zpracování a proto je často lepší volit alespoň nějakou "trochu značku", kde je nějaký ten standard více zaručen. Velikost je tady až na druhém (možná spíš na třetím) místě. Jeden čas měli kousek za Zlínem šedestáky talíře, ke kterým dělali zbytek (noha, uchycení, ...). Vypadalo to trochu "domácky" vyrobené, ale i když ten talíř nebyla pravděpodobně nějaká "značka", tak to byly fakt skvělý paraboly. Taky se docela povedla ta 60-tka od Philipse co dodávalo UPC. Ve větších rozměrech takovej přehled bohužel nemám, u 80-tek je na tom z elektrického hlediska stejně méně značková 80cm Mascomka jako už značkovější 80cm Triax TD78 (Triaxka je jen trochu vychytaněji provedená). Se stovkama a většíma mám bohužel jen menší zkušenosti, takže tady těžko můžu srovnávat... (ale mám takovej pocit, že značkový 120-cítky nejsou příliš levná záležitost!)
 
 
 
Pokiaľ môžem zasiahnúť , tak j ...  
10.12.2003 19:35 • t***c***.de
Pokiaľ môžem zasiahnúť , tak ja používam LNB Golden Interstar 0,3dB a som s ním nadmieru spokojný. Používam ofsetovú parabolu 80cm a napr. kvalita czechlinku 80% a na slovak-linku až 90%.
 
 
 
Professionalne prevedenie pred velkostou...  
10.12.2003 16:35 • ROMAN /Sk/
Prajem Ti pekný deň palo.
Som velmi rád,že máš tú túžbu otáčať príjimaciu anténu po obzore a spoznávať niečo nové z rôznych kútov sveta.Je toho naozaj vela v rôznych pásmach.
K veci.
Teoreticky platí predpoklad , že zväčšovaním priemeru príjimacej antény by Ti mal rásť pri danej frekvencii aj zisk antény..Z Tvojho pohľadu to znamená že ak zakúpiš offsetovú anténu s rozmerom 127/140 cm mala by Ti táto anténa dodávať laicky povedané SILNEJší SIGNáL /s väčším odstupom C/N.nosná šum/ ako anténa rozmeru 103/112 cm.Velmi podstatným parametrom pri príjimacích anténach je parameter UčINNOSť.V praxi sa mi viacej krát potvrdilo,že rozmerovo menšia offsetová anténa napr 90/105 cm dodávala väčšiu úroveň signalú ako offsetová anténa priemeru 115/130 cm./pri rovnakom ožarovači/
Príčina......KVALITA NAVRHNUTIA A PREVEDENIA ANTéNY A VýBER OžAROVAčA VHODNéHO K ANTéNE.Akurát v poslenných dňoch testujem dve OFFSETOVé antény.Jedna je od známeho Nemeckého výrobcu FTE MAXIMAL /typ OS 105/ s rozmerom 90/105 cm a neznačkovú Madarskú anténu s rozmerom 115/130 cm.Obydve antény som testoval v polárnom uchytení s rozsahom príjmu od 68°vých. do 45 ° záp. a ako výťaz z tohoto poprovnania vyšla anténa FTE Maximal OS 105 s doporučeným konvertorom od výrobcu LNC 54 U.Toto je aj moje doporučenie pre Teba palo ohladom anteny a konvertora.Nenechaj sa poblázniť PALCOVOU REKLAMOU o zázračných šumových číslach.V princípe je to vec šťASTIA pri výbere konvertora pri kúpe.Testoval som naposledy 4.kusy z jednej výrobnej série od jedného výrobcu/CA "0,5dB"/ na kvalitnom meracom prístroji.A výsledok.Zjednodušene povedané-Dva sa správali rovnako tretí podpriemerne a štvrtý dodával výsoký nadštandart aj s porovnaním s LNC Golden Interstad "0,3db".V predchádzajúcich riadkoch máš aj odpoväd na Tvoju otázku čo je lepšie,či Samsung 0,6 dB alebo Gold Interstad 0,3 dB.Vo veci ochrany konvertora stačí ked navlečieš gumovú bužirku na F konektor a tá Ti zabespečí aby sa vlhkosť nedostala ces F spoj do vnútra .
Prajem Ti, nechTi to nadšenie po lovení nových programov vydrží a lúčim sa spozdravom LOVU ZDAR.
Roman Dávid /Lučenec/
 
 
 
Ta mensia je stovka-u offsetky ...  
10.12.2003 08:15 • anonym
Ta mensia je stovka-u offsetky sa berie najmensi rozmer.V kazdom pripade na parabole nesetri - podla moznosti-co najvacsia.Konvertor ti staci aj California 0,5.
 
 
 
konvertor versus parabola ??? ?  
10.12.2003 01:28 • palo
jeste doplnujici dotaz
prosim vas ziskam vice pokud misto ofsetu
105 (103 x 112 cm Zisk 41 dB)
dam
125 (127 x 140 cm Zisk cca 42 dB)
nebo kdyz misto
Samsung Single 0,6dB
nasadim konvertor
Interstar single 0,3 dB
(jak velky je ve skutecnosti mezi temi konvertory zhruba rozdil mimo ceny:)

snad na ty konvertory muzu uvest odkaz
http://www.***c***.de.cz/?uid=45878839 98543c8d&lg=cz&idm=katalog&sub=&subidm=K ON&subidm2=SIN
ma smysl konvertor opatrne objet silikonovym tmelem?
jaka byvaji dalsi ztratova mista?
diky moc
palo
 
 
Celkový počet reakcí: 14 / zobrazují se: 1 ... 14

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist