Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 02.05.2024 - 14:56:18 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

DVB-T
Satelitny zlucovac  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
19.01.2004 07:22 • mateno
Na slouceni 4satelitnich konvertoru do jednoho kabelu jsem pouzil slucovac DYNA (DiSEqC4*1). Kdyz pridam kabel od HotBirdu (28,5 E ) jdou mi naladit vsechny frekvece, jenom frekvence CzechLinku a SloakLinku nejdou. Zvlastni... Podobne frekvence z jinych satelitu pres zlucovac chodi normalne. Nevim tedy v cem je problem. Pouzivam dig. prijimac Humax C1F1 kde je moznost nastaveni 8 antennich predvoleb. Lze tam nastavit krome jmena satelitu take LNB frequenci, 0/12 volt Switch a DiSEqC - cemu az tak tak nerozumim. Ale zjistil jsem ze tam bude asi reseni. Vyskousel jsem snad vsechny kombinace, no CzechLink a SlovlInk stale odolava. Kdyz kabely spojim bez zlucovace, vse jde OK. Mel jste to uz nekdo? Vite mi poradit jak korektne sloucit vice kabelu do jednoho aby bylo vse v poradku?
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 3   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
DiSEqC A ... D jsou vstupy pře ...  
20.01.2004 13:11 • Roman
DiSEqC A ... D jsou vstupy přepínače do ktreých máš připojené jednotlivé LNB. Ty máš pravděpodobně správně, ale podívej se v "nastavení antény" u jednotlivých LNB, zvláště u toho z Eurobirdu, jestli máš LNB frekvene "univerzál". Může se stát, že tam máš jen konkrétní frekveci vnitřního oscilátoru a pak se stane, že nejde jedno pásmo, ve Tvém případě horní.
 
 
 
možná stačí jen opravit nastavení v menu receiveru  
19.01.2004 16:11 • gespa
V menu receiveru musíš taky nastavit, který vstup přepínače ("slučovače") pro tu kterou družici používáš. Tudíž pokud pro 28°E (což je Eurobird1+Astra2 a nikoliv Hotbird) používáš vstup např. č.2 v přepínači, musíš v menu receiveru u nastavení družice v řádku DiSEqC nastavit písmeno "B". Taktéž potom např. pro 19°E (Astra1) nastavit např. "A" pokud ji máš ve vstupu č.1 a pro 13°E (Hotbird) nastavit "C" pokud ho máš ve vstupu č.3 přepínače.
-
Jinak názvy pozic jsou jen názvy a pokud přiřadíš Eurobirdu název Hotbird, tak to taky povalí, ale musíš v tom kterém používaném názvu mít v nastavení družice aktivován a správně nastaven také řádek DiSEqC!!!
-
0/12V nech OFF a do frekvence si zadej např. oněch 12607 H 27500 3/4 (je to jen kontrolní frekvence, aby jsi viděl, že tam je signál).
 
 
 
skusal si pouzit iny vstup na ...  
19.01.2004 09:25 • joha
skusal si pouzit iny vstup na zlucovaci pre dany konvertor/parabolu ?
ono sa to skoro chova ako vada prepinaca ked na jednom vstupe ti nejde 22kHz signal
 
 
Celkový počet reakcí: 3 / zobrazují se: 1 ... 3

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist