Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 05.05.2024 - 00:33:48 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

DVB-T
Atypicky konvertor  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
21.01.2004 17:04 • Alexander
Nedavno som videl isty atypicky konvertor.Bol napojeny na analog. prijmac tak usudzujme ze tiez je len analog.Tvar ozarovaca nebol klasicky kratky valcek,ale pomerne tenky a dlhy kuzel.Prijmac bol pomerne stary,manualne ovladany a stavany pravdepodobne len na Astru.Ma niekto skusenosti s takymto konvertorom ??
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 4   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
spatne jsem te pochopil  
22.01.2004 14:46 • gespa
aha, tak to je moje reakce uplne mimo, spatne jsem to pochopil, takze sorry...
-
P.S. nemuzes dat treba fotku do uploadu?
 
 
 
este dodatok  
22.01.2004 14:18 • Alexander
Este k vasim reakciam.Tvar ozarovaca je kuzel.tzn ze od zakladne kruhoviteho prierezu sa zuzuje az takmer do spica.A cely konvertor je tiez zvlastne uchyteny .Nema klasicke 40 mm uchytenie.A parabola je tiez zaujimava....perforovany plech, nie kruhoviteho,alebo elipsoviteho tvaru ale nieco na sposob ladviniek znaku BMW.Velmi zaujimave riesenie
 
 
 
tvar ozarovaca  
22.01.2004 10:43 • andrej s.
Valcovity, az trosku vycnievajuci feed-horn pouziva sa na paraboly prime focus s kratkym fokusom a pomerom F/D asi 0,4-0,45.Ozarovac lievikoviteho tvaru prisposobeny k pomeru F/D asi 0,6-0,7 - teda ku vacsine modernych parabol off-set.Su to teraz vyrabane univerzalne konvertory.Ty si asi vidiel Marconi od komplektu AMSTRAD.
 
 
 
A co by te o nem zajimalo??? ...  
21.01.2004 23:22 • gespa
A co by te o nem zajimalo???
-
Podle tveho popisu jde pravdepodobne o normalni stary LNB (tenky delsi krk - prumer cca. 2cm). Je jen na low band (spodni frekvencni pasmo), tudiz z digitalu by na nem slo pouze par stanic, pokud by tedy vubec sly...
-
Ma vysoke sumove cislo, nektere tyto typy maji jeste prepinani pres dvojlinku zavedenou az do LNB, tudiz by jsi musel pouzivat navic jen jednu polaritu anebo si udelat prepinatko na 14/18V, kterym by jsi manualne prepinal mezi horizontalou a vertikalou.
-
Hodne jich uz i za produktivniho zivota odchazelo kvuli spatne tesnicimu obalu, kryt feedu taky uz po tech letech casto odchazi. Na podzim se mi jich tady par seslo - holt jak padnou mlhy a trvale vyssi vzdusna vlhkost, tak uz zacali dodelavat i ti posledni vytrvalci z tohoto satelitniho stredoveku...
-
Pokud je to tedy to co si myslim, tak dobrej kousek do muzea...
 
 
Celkový počet reakcí: 4 / zobrazují se: 1 ... 4

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist