Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 05.05.2024 - 05:11:27 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

DVB-T
Skúsenosti s anténou GIBERTINI OP 150!!!  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
26.01.2004 16:10 • ROMAN /SK/
:D Prajem všetkým pekný DX deň.
Hľadám kolegu,ktorý má praktické skúsenosti s offset anténou GIBERTINI OP 150L /166cm&155cm/.Zaujímajú ma hlavne praktické parametre namerané v polárnom uchytení vo viditelnom obzore prijímu od 89°vých. do 58°záp.
v KU a C pásme.
Vopred dakujem za odpoväd.
Roman Dávid,Lučenec,roman_david@post.sk
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 7   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
Ahoj,Roman.  
28.01.2004 20:11 • anonym
Konvertor som uchytil zvisle voci parabole a viac som nespekuloval.Bez platnicky siel ten najsilnejsi paket(Detskij Mir,Pervyj kanal...)no signal bol slabsi, ostatne pakety sem-tam preblikli alebo(MEZZO) ani ťuk.Pred dvoma rokmi na parabola.cz bol clanok kde porovnavali vlastnosti styroch konvertorov a California(vtedy novinka)prave najlepsie filtrovala cirkularnu polarizaciu s najnizsim vyslednym signalom,teda bola najkvalitnejsia.Dlzka vlnovodu od vibratora po tlmiaci limec je 37mm,vzadu priemer 17mm,vpredu asi 18,5mm(vypchal som ho teplou plastelinou na nitke s gombikom,zmrazil,vytiahol plastelinu i pomeral).Ked som dal platnicku 36mm-1,5dlzky vlny(zhruba) tak signal na Nasom Kine bol 66/59 a na silnom transpondere 66/98 ale utlmilo mi veskere linearne polarizovane vysielania.Tak som dal platnicku dlhu 24mm, hruba 0,8mm s nejakeho bieleho plastu. Urobil som tri, osvedcila sa ta co bola v strednej casti vlnovodu.Cvicil som na balkone 3.1.04 dve a pol hodiny vecer (menil som platnicku lebo stara nebola presne vystrihnuta a padla pri natacani-rusi zoslabli,Viasat siel znacne hore) a zmrzol ako pes (-10st, este ze nefukalo).Kompromis mi zatiel vyhovuje, pockam do teplych cias a tam uvidim. Dakujem pekne za vsetku informaciu, aj o paketoch-vyzeraju byt zaujimave aj ked su FTA.Co sa tyka gibertini tak na nete som nasiel vycuc s clanku z nejakeho slovenskeho casopisu ze velka 1m ma ziosilnenie ako 1,2m neznackova.Kamarad mi ju doniesol z Blavy,velkoobchod neprezradza - ze vraj obchodne tajomstvo.Cakal som na nu 3 mesiaca-bol problem zohnat taku velku.Takze pozdravujem ta a prajem vela uspechov.Zdravi ta Andrej S.Martin,Ladoven.Budes na blizku - kludne sa zastav.
 
 
 
Ahoj Adrej!!!  
28.01.2004 18:03 • ROMAN /SK/
:D Dakujem Ti za prejavenú ochotu a promptné zaslania nameraných hodnôt.
S depolarizačnou doštičkou,ktorú máš umiestnenú vo vlnovode LNB California Amplifier,Ti momentálne Tvoj komplet dodáva výslednú kvalitu signálu /myslím tým odstup C/N-CARIER-signálna nosná///to NOIS-šum/ na úrovni 90 cm antény s nepresne nastaveným SKLONOM POLARIZAčNEJ ROVINY KONVERTORA, a s vysokou chybovou hodnotou signálu BIT ERROR RATE /BER/.
Neskúšal si náhodou príjem družice EUTELSAT W4 /36°vých./ bez spomínanej dep.doštičky?
Pri priemere správne nastavenej antény GIBERTINI 155/166 cm a LNB INVACOM SNH 031/ pozor LNB je velmi chúlostivý na nastavenie sklonu polarizačnej roviny SKEW/ by TI mohli transpondéry 12476 R,12456 L,12399 R,12380 L,12322 R,12245 R, nabehnúť aj bez nej!!!
Potom sa Ti otvoria úplne NOVé OBZORY PRIJíMU na iných družiciach a až následne si VYCHUTNáš účinnú plochu antény GIBERTINI OP 155/166cm,ktorá sa blíži k dvom metrom!!!!
Nachvíľu sa vrátim ku kmitočtu 11025 V 6510 5/6 na družici TURKSAT 42°vých na ktorom sa vysiela kvalitný filmový a erotický program CINE 5 a FANTASY.Príjem u mňa v Lučenci je plne stabilný/aj teraz ked sneží/s anténou FTE MAXIMAL OFFSET OS 105cm,LNB INVACOM SNH 031.Ci použijem "HLUCHý" DREAMBOX alebo výborný DX prijímač/mojej srdcovej značky/ ECHOSTAR AD3600 IP VIACCESS signál je plne stabilný v každom počasí.Toto uvádzam len pre porovnanie aké skryté signálové rezervy skrýva Tvoja anténa!!!
Držím TI PALCE ANDREJ,mimochodom MARTIN mám velmi rád./vo štvrti Podháj býva polovica mojej rodiny/
S prianím SILNý SIGNáL V KAžDOM POčASí ostávam s pozdravom.
Roman Dávid,Lučenec,roman_david@post.sk
 
 
 
Zdravim.System mam nastaveny t ...  
28.01.2004 08:18 • anonym
Zdravim.System mam nastaveny tak ze ide i chvala Bohu,ziadna preciznost.60E Intelsat904 NTV,MIR-TV - vcera som zachytil prvy krat, 11524 V 15000 3/4 signal 45/55.V settingu nespravna SR(11524). Vychodnejsie zavadzia vedlajsi panelak. EuropeStar 45E Telly Track 58/100. Turksat42E na uvedenom tebou kmitocte 45/0.Na 12652 H 22500 5/6 59/74. Arabsat26E 11623V27500 3/4CNBC Arabiya 46/49,signal stabilny ale obraz sa podchvilu rospadne sa. 11661 V 27500 3/4 - 47/52,cely paket stabilny. Nilsat7W na 11843 iba sum 45/0.Na 11996 H 27500 3/4 pri nestabilnej kvalite 45/12, bez obrazu.Bez platnicky by urcite naskocil.Francuzy 49/54?(zabudol som poznacit).Pozdravuje andrej s. P.S.:telefon som nemal zo sebou.
 
 
 
Zdravím opäť Martin!!!  
27.01.2004 17:38 • ROMAN /SK/
:D Vopred Ti dakujem za poslanie nameraných pomerných hodnôt.Niektoré prijímače od HUMAXU ma naozaj prekvapili svojou vstupnou citlivostou až tak že niekým toľko vychvaľované staré NOKIE nemali šancu načítať niektoré zaujímavé transpondéry.S tou zimou máš pravdu/jeden silvester som už strávil na Martinských holiach/.V piatok som montoval kvalitnú anténu FTE MAXIMAL OFFSET v polárnom uchytení s 18"motorom a vonka bolo -17°C a už po desiatich minútach som si necítil prsty.Všetko nakoniec dobre dopadlo.
Ostávam s pozdravom.
Roman Dávid,Lučenec,roman_david@post.sk
P.S.skúšal som TI zavolať, ale si mimo....
 
 
 
Gibertini OP150,Martin 18E9.  
27.01.2004 15:03 • anonym
Humax CRCI5500,black VIACCES.Depolarizacna platnicka nastavena dobre, sluzi len pre cirkularnu polarizaciu, linearnu (H/V) oslabuje.Hodnoty ti poslem podla moznosti co skôr, bez platnicky to nepojde pomerat - zima na balkone.Pozdravujem.Budes v Martine - kludne sa zastav - 0904303846.Andrej S.
 
 
 
Potešil si ma Andrej!!!  
27.01.2004 14:28 • ROMAN /SK/
:) Prajem Ti pekný den Andrej!
Nečakal som že sa niekto ozve.GIBERTINI OP 150L mi doviezli z ROTERDAMU /NL/ pred dvoma týždňami a je to moja momentálne "piata" anténa,ktorá mi slúži na príjem a monitoring HF a LF signálu z družíc.
Ako si spomenul prevedenie antény a polarmoutu sú na professionálnej úrovni.Ja som si ešte doobjednal ku tomuto kompletu aj tzv.FEC HALTER,držiak konvertora UNI-BAND/Dr.Mazálek,Ing.Cížek/ pre C a KU pásmo.Anténu som pred pár dňami umiestnil na strechu a po malej úprave polarmountu je schopný vytočit o 40° viacej.
Poprosím Ta Andrej o informáciu akých signálových hodnôt/myslím tým ukazovateľ pomernej hodnoty na tvojom prijimači/ dosahuješ pri prijíme družice NILESAT 7°vých v HORIZONTALNEJ polarizácii pri transpondéroch 11843 H 27500,3/4......11996 H 27500,3/4.Neviem ako je to s príjimom H polarizácie na NILESATE v Martine kedže v KU pásme sa signál v hraničnej oblasti prijímu stráca aj s kilometrami smerom severne ale skús to.
Dalej mi skús zistit hodnotu signálu na družici ARABSAT 26°vých 11662 V,27500,3/4,tento transpondér by si mal v pohode naladiť.
Nazáver skús naladit TURKSAT 42°vých. fr. 11025 V,6510,5/6.
Napíš mi prosím aký prijímač používaš to preto aby som vedel čo stojí za hodnotami 100/100
Je možné že s depolarizačnou doštičkou/ak nie je dobre nastavená/ nezachytíš nič z vyššie spomínaných frekvencíí ale skús to ak je to možné aj bez depolarizačnej doštičky.
Som rád že Ti radí aj môj "sused" Ylva,aj ked sme sa ešte nestretli,možno raz ,prajem mu SILNý SIGNáL v každom počasí.
Vopred Ti dakujem ANDREJ za odpoved a ostávam s pozdravom.
Roman Dávid,Lučenec,roman_david@post.sk

:)
 
 
 
Kupil som ju kvoli NTV+,polarn ...  
27.01.2004 12:37 • andrej s.
Kupil som ju kvoli NTV+,polarna montaz,18"motor(tiahlovy),V-BOX.Parabol a a zaves vyhotovene perfektne, snad zaves mohol by byt nieco pevnejsi.Od centralneho juzneho bodu tiahlovy motor dovoli tocit ne viac ako 60st. na kazdu stranu, takze v Martine(18,9st) 30W Hispasat nedotocim lebo azimut vychadza viac ako 60st,vlastne som to ani neskusal.Zatiel som tocil 45E do 7W - v pohode na to ze niako extra som system nenaastavoval,Pozeram NTV+ a Viasat.California 0,5dB s kratkou depolarizacnou platnickou(24mm)aby co najmenej tlmila linearnu polarizaciu.Chcem podakovat Ilvovi,Alexymu a Gastonovi za dobre rady.Ale ta California ma naozaj iba jednu sondu,voci nej platnicka otocena 45st,nepamatam sa na ktoru stranu lebo aj na tom samozrejme zalezalo.Bez platnicky signal na Poliakoch bol 100/100,kvalitny nepremodulovany.teraz som neskusal.Na NTV+ stabilny prijem za kazdeho pocasia,ku prekvapeniu signal je najlepsi ked je vysoka oblacnost, nieco nizsej kvality ked je uplne jasno, najhorsi za hmly.Ak mas este otazky tak napis sem - postu kontrolujem zriedkavo.
 
 
Celkový počet reakcí: 7 / zobrazují se: 1 ... 7

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist