Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 04.05.2024 - 21:25:25 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

CZ/SK stanice
Indikace příjmu na Humax 5500  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
01.02.2004 22:18 • Milan
Na Humax 5500 mám při příjmu Czechlink : úroveň signálu 47% a kvalitu signálu 22% / Vizovice /. Obraz je výborný.
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 7   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
Mam konventor s ktorym(ako pov ...  
30.11.2005 19:33 • Tomo
Mam konventor s ktorym(ako povedali v obchode) by som mal chytat Astra1+Astra3 naraz avsak musim vzdy pootocit parabolu,neviem ci je problem v parametroch alebo co
 
 
 
to Gespa a Tomko  
03.02.2004 18:32 • Milan
Děkuji za rady. Koupím si nový držák na konventory.
 
 
 
dodatek  
02.02.2004 22:47 • gespa
Vzdálenost mezi středy LNB na 19.2°E a 28.5°E se liší s tou kterou parabolou. Běžně je to kolem 10cm, ale opravdu je toto spíše jen hrubě orientační a záleží na té které parabole...
 
 
 
Ta parabola bude offsetka, pro ...  
02.02.2004 22:44 • gespa
Ta parabola bude offsetka, protože středovky jsou kulaté. Rozměr bude ale možná spíš 95x105cm.
-
Problém bude opravdu v tom multifocusu. Pokud je pevný a z dob analogu, tak má určitě pevné nastavení na 19.2°E (Astra1) spolu s 13°E (Hotbird). Což pro 28.5°E (Eurobird1) spolu s 19.2°E nelze samozřejmě dost dobře použít, protože vzdálenosti mezi LNB jsou zde logicky jiné!
-
Kup si nový multifocus (pokud možno stavitelný a ne pevný) a určitě bude vše v pohodě... ;)
 
 
 
Môžem ti poradiť jeden program ...  
02.02.2004 19:59 • tomko
Môžem ti poradiť jeden program, ktorý je free a tam keď zadáš svoje parametre (velkosť paraboly, svoju pozíciu - zem. šírku a pod) tak ti presne na milimeter či už vzdialenosť ako aj výškový rozdiel medzi oboma satelitmi. Nájdeš ho na www.smw.se v sekcií download a vyber si verziu 2,0 (tá je jednodukšia - resp. ľahšie pochopiteľná). Inak to môže byť aj v tom , že ti nemusí pasovať aj parabola. Pretože dnes sa väčšinou použivajú offsetové a ak máš z doby analógu tak vtedy sa používali ié druhy. Povedz mi tá tvoja parabola "kopíruje" úroveň resp. je vodorovná zo zemou alebo je natrčená hore? Inak na tejto stránke sa ti oplatí stiahnúť tento soft je veľmi dobre urobený. Ozvi sa akú máš tú parabolu. Ten rozmer čo si popísal sa mi nezdá či je offsetka.
 
 
 
to Tomko  
02.02.2004 19:08 • Milan
Parabolu mám 85/105 a konventory California 0,3 / multifocus/ . Anténu a multifocus mám ještě z doby analog. přijmu /Pace/. Dnes jsem laboroval s anténou - signál 49% a kvalita 60% u Czechlinku ale nemám signál na druhém konventoru.Myslím si,že je problém ve vzdálenosti mezi konventory - ta je pevně daná,nelze ji změnit.Asi budu muset koupit nový držák na konventory / kde se dá vzdálenost nastavit /.Jaká mezera by měla mezi nimi být ? Chci Astry a Eurobird. Díky za rady.
 
 
 
to je veľmi málo, potreboval b ...  
02.02.2004 11:12 • tomko
to je veľmi málo, potreboval by si aspoň 50-60% min. (kvalita). kú máš parabolu, konventor? Ak máš aspoň 80cm parabolu tak by ti to malo stačiť (potom máš zlé nastavenú anténu resp. zle uchytený konventor). Povedz viac a poradím.
 
 
Celkový počet reakcí: 7 / zobrazují se: 1 ... 7

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist