Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 05.05.2024 - 22:25:21 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Technika - Škola
Satelitny internet – vase skusenosti ?  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
29.09.2004 10:25 • Alex
Dobry den,
rad by som poziadal o radu ohladne jednostranneho pripojenia do internetu cez satelit.
Zijem v byvalej mestskej casti Nitry, no neviem zohnat ziadne lepsie pripojenie ako ISDN od telekoministov. O ADSL som uz pozadiadal niekolkokrat, stale ma zamietli. Uz ma unuva platit 6 tisicove faktury za ISDN (za 64 kbps v roku 2004!!!) a preto hladam alternativne riesenie. Nanestastie zatial nie je mozne ani mikrovlnove pripojenie – nie je priama viditelnost na ziaden z vysielacov v meste. Rozhodol som sa preto pre jednosmerny satelitny Internet.
Linkou na pripojenie – upload – bude GPRS (Orange, funguje dobre v mojej lokalite), pripadne ISDN (telekoministi). Pre download sa rozhodujem medzi SkyDSL a Europe Online. Prosim napiste mi vase skusenosti s jednym alebo druhym providerom (zaujimaju ma hlavne posledne 3-4 mesiace). Cena nerozhoduje, ale kvalita pripojenia ano. Priemerny download mam asi 1-2 Gb (praca). Raz za cas 200-300 Mb subor, inac len browsovanie a subory do 10 Mb. Hladam pripojenie rychlejsie ako GPRS, ci ISDN (download).
V pripade ze niekto je z okolia Nitry, alebo Bratislavy som ochotny zaplatit za odbornu konzultaciu. Alebo ak viete of firme ktora sa na taketo spojenia specializuje v Zapadoslovenskom kraji, dajte mi prosim vediet.
Dalej mam nasledovne otazky:
• rozhodujem sa mezi Skystar2 (PCI) a externym DVB USB boxom. Externy box umoznuje pripojit iny pocitac (napr. notebook alebo tichy barebone system), je prenosny. Je vsak kvalitou porovnatelny s PCI kartou? Jedna sa mi hlavne o vlastnosti pre Internet.
• pre moju lokalitu odporucaju 80 cm satelit. antenu, je to spravna informacia?
• daju sa nastavit rozny klienti s takymto pripojenim ? Zaujima ma hlavne Outlook, ICQ, HTTP a FTP.
• pocul som ze pouzivat to s firewallom a antivirom je uplne hrozne (konfiguracia), je to pravda?
Dakujem vsetkym ktorymi odpovedia alebo poradia.
Kludne mi mozte napisat vase skusenosti/postrehy na nagyalex@stonline.sk
Alex
PS: prosim flamer-ov aby do tohto fora nepisali. Viem do coho idem, zaujimaju ma dobre a zle, ale HLAVNE objektivne skusenosti.

<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 1   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
rada SS2 - internet  
08.11.2004 00:56 • Zorro
Chcem sa spýtať či Ti niekto poradil s tým sat.internetom a ako to je s platením.Mám Skystar2.Dík za odpoveď.
 
 
Celkový počet reakcí: 1 / zobrazují se: 1 ... 1

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist