Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 08.05.2024 - 09:34:54 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Kabelová TV a IPTV
PremiumX - funs  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
12.10.2004 09:59 • buzzfuzz
caute chlapi, a teraz mam problem ja. prestalo mi fungova Ucko v PX7110PGU. ide cez bloc. a modul. Vzdy ked zapnem prijimac tak sa po par sekundach zasekne. Skumal som cim to je. najpr som mysles ze je zla karta alebo blocker popripade modul ale to som vylucil po skuske v inom prijimaci. Takze som patral dalej. myslel som ze to robi posledny firmware ale tiez nic, robi to v kazdom. Ale nejako sa mo zdalo ze disk sramoti. tak som sa dal blizsie a zistil som ze ked sa zapne ide po tichu. vtedy Ucko nejde po asi minute zacne trosku hlasnejsie fachcit, neviem preco a vtedy ide Ucko uplne bez problemov asi minutu presne do okamihu pokial zase disk nestichne. po asi 2 minutach sa zase disk ozme akoby bi ventilator a UCKO zase ide bez problemov. Nemal som cas ho este otvorit takze az pobede. Moze sposobovat nejake zle napajanie ze potom blbnu sachty a moduly? Vsetko ostatne ktore je kodovane softwerovo ide cely cas ulne v pohode. Co si o tom myslite?
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 17   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
Ano  
12.10.2004 22:26 • zorbas
Doporučuji upravit SMPS
 
 
 
A co PremiumX 7000 P?  
12.10.2004 21:46 • Jirka old
Týká se ho taky problém s kondenzátorem? Díky
 
 
 
Slovo humax projde,ban je asi na název domény.  
12.10.2004 21:21 • zorbas
Budiž, je to tu o Prémiu, tak to budeme respektovat.
@buzzfuzz - Je třeba je vyměnit, určitě budou zdola vyhřezlé. Každopádně tam dej sintrované,jinak za tři čtyři měsíce dopadneš stejně. Dále, než to zapneš, odpoj HDD a přímo na konektoru HDD změř,jestli není na 12V pinu zkrat. Pokud ne -OK, pokud ano, disk půjde opravit. Zapni tedy přijímač, a pokud bude hrát, jsi za vodou. Pokud nebude signál, je vadný LNBP20A, takže je nutná výměna,není problém. Ale raději přijeď, pokecáme u kávy. zorbas
 
 
 
takze ked sa preletuju tie kon ...  
12.10.2004 20:53 • buzzfuzz
takze ked sa preletuju tie kondiky netreba uz nic robit a pri spusteni sa v pohode nabootuje sam bey nejakej pomoci?
 
 
 
repete  
12.10.2004 20:28 • ban
:D koukám, že to už zdokonalili :D
takže to zabanované slovo je
h
u
m
a
x
snad to teď projde ;)
 
 
 
zorbas  
12.10.2004 20:26 • ban
to nebyl překlep, jen je tady ban na slovo ' ***f*** ' :bad:
 
 
 
Tak teď jsem za vola asi úplně,  
12.10.2004 20:23 • zorbas
ale tu druhou část adresy za zavináčem przní asi jakási vyšší moc. Tedy patří tam humax tečka cé zet.
 
 
 
Omlouvám se za překlep  
12.10.2004 20:20 • zorbas
Tak to dopadne, když člověk spěchá a nepřečte si to po sobě. Mail je správně servis@***f*** nebo a277d@iol.cz
Abych nebyl za anonyma. zorbas
 
 
 
komunikace PX7100PGU x PC  
12.10.2004 20:09 • zne2001
Od verze firmware 1.36, pozoruji menší technický problém u mého PX7100PGU při jednostraném odpojení sériového kabelu od příjímače na straně PC. Po určitém čase se přijímač různé nedá ovládat přes DO, nebo zatuhne obraz. Když odpojím sériový kabel i od přijímače, problém se nevyskytuje a přijímač pracuje bezvadně. Tento problém se vůbec nevyskytuje u připojení přes USB (v podstatě teď už nepoužívám žádný jiný způsob pro přenos settingů a firmware)
 
 
 
doporučujem všetkým výmenu kon ...  
12.10.2004 19:12 • tomko
doporučujem všetkým výmenu kondenzátora, ja som mal problém pri motore a po výmene všetko OK!
 
 
 
to buzzfuzz  
12.10.2004 18:18 • zne2001
Tak to je přesně 100% stav v jakém jsem se ocitl já se svým PX7100PGU. Akorát že u mne tento problém nastal po instalaci HDD - už jsem přijímač neprobudil, akorát se točil disk a tak putoval do servisu. Problém je opravdu v těch kondenzátorech.... Po jejich výměně je to bez problému.
 
 
 
No tak som odpojil HD a uz ani ...  
12.10.2004 16:50 • buzzfuzz
No tak som odpojil HD a uz ani nenabootuje a ked stlacim tlacitko na ovladaci tak iba blika boda na displeji takze je asi po nom a servis ma neminie. super.
 
 
 
@ opravarsky mag Zorbas  
12.10.2004 16:36 • maly mike
pekna odborna odpoved.Jen dodavam,ze u inovovanych zdroju od vyrobce doslo k vymene techto C za 2,2GF/10V a samozrejme 105°.Uz se mi tahle uprava na vetsi kapacitu osvedcila,hlavne u HDD to bylo patrne.Takze doporucuji pratele.
 
 
 
diki za odpoved, pomoze aspon ...  
12.10.2004 15:13 • buzzfuzz
diki za odpoved, pomoze aspon zatial odpojenie HD aby som mohol sledovat U** pokial sa nedostanem do servisu?
 
 
 
Vyměnit kapacity C11 a C14 v SMPS  
12.10.2004 14:50 • zorbas
za 470M na 25V, 105 stupňů, se sintrovanými elektrodami. Poddimenzovanost kondenzátorů má za následek (docela častokrát) poškození obvodu LNBP20A a také samotného HDD, s čímž jsem měl tu čest včera. Vadný HDD se mi naštěstí podařilo opravit, náhradní šváby také nejsou nikterak levné.
Úpravu doporučuji i i strojů nových. Přestože výrobce u nových sérií již oszuje součástky na vyšší napětí, použité "hnědé" typy kondenzátorů odejdou stejně se stejnými možnými následky.
Dále jako preventivní opatření doporučuji nastavit sleep mode disku na 1 minutu. Pokud tedy disk nevyužíváme, po minutě se vypne a neodebírá proud z SMPS a v neposlední řadě nevydává hluk.
Pokud si někdo na úpravu netroufá, rád provedu. zorbas servis@***f***
 
 
 
zeby to bolo UPC? ...  
12.10.2004 12:23 • buzzfuzz
zeby to bolo UPC?
 
 
 
Nevím co si otom mám myslet. P ...  
12.10.2004 11:50 • prdelka
Nevím co si otom mám myslet. Protoze nevím co je to to "UCKO" :what:
 
 
Celkový počet reakcí: 17 / zobrazují se: 1 ... 17

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist