Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 20.05.2024 - 18:41:48 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Jiné
RS-232  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
26.11.2006 21:39 • JURAJKO
Na dig.sat.HUMAX mam pripojku /samca/na RS-232, chcem sa spojit s PC, ale tam som nasiel tiez len samca na RS-232.Ako mam postupovat? Moze byt na jednej strane RS-232 a na druhej USB na pripojenie s PC? Bude mi to fungovat? Kde sa da zohnat v dobrej cene na nete?
Di Jurajo
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 5   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
To nie je reklama. Píšem len o ...  
28.11.2006 07:16 • marian_m
To nie je reklama. Píšem len o firmách, s ktorými mám skúsenosti.
 
 
 
Aha, Zvolenčan si robí reklamu ...  
27.11.2006 20:36 • anonym
Aha, Zvolenčan si robí reklamu ....hurá
 
 
 
Troch podrobnejšia rada  
27.11.2006 19:02 • marian_m
Anonym si asi myslí že si hneď každý vie poskladať kábel len tak. Ja ti to vysvetlím po lopate, dúfam, že na nič nezabudnem, ak budeš mať otázky tak sa mi ozvi na mail: marianmika@zoznam.sk
Ja som prednedávnom riešil to isté. V prípade že máš na počítači len USB tak by si potreboval konvertor USB-RS232 - býva to USB samček -> RSS samček (neviem či sa vyrába aj USB samček -> RS232 samička), (ja som kúpil konvertor za cca 600Sk aj s CD s ovládačmi, ktoré potrebuješ aby sa USB tvárilo ako COM) a k tomu ešte krosovaný RS232 kábel samička-samička. Ak máš na počítači aj satelite RS232 porty samčeky tak ťa to vyjde omnoho lacnejšie cca. 100Sk za krosovaný 9-pinový RS232 kábel. Musí mať však zapojenie (5-5, 7-8, 1-6-4, 2-3). Na Slovensku si ho môžeš objednať napr. na stránkach Avelmak.sk - avelmak@avelmak.sk (Snina) - sú solídni, vždy mi vedia dodať kábel aký potrebujem, tu som si ho objednal aj ja a do 3 dní som ho mal doma, alebo skús Thorn.sk (Zvolen) - u nich som si kúpil dva konektory samičky a sám som si na skúšku takýto kábel vyrobil, stálo ma to 2OSk za konektory. Zohnať krosovaný RS232 kábel by nemal byť problém v žiadnom obchode, ktorý sa zaoberá satelitnou technikou napr. Satelectronic.sk (Zvolen).
Môžeš pohľadať na nete ešte iné obchody, ja mám skúsenosti s týmito firmami. Ako prvý krok ti radím napíš určite na Avelmak.sk
 
 
 
re:  
27.11.2006 08:28 • zaciatocnik
Výroba RS-232 je na 10 minut a funguje perfektne.
 
 
 
RS232 a USB nebude fungovať, t ...  
26.11.2006 22:56 • anonym
RS232 a USB nebude fungovať, tam treba redukciu aj s tou je problém, treba na to program. a čo máš za problém s RS232. Však si ho vyrob sám, aký problém? kúpiš dva konektory, kus kábla a zletuješ dokopy 5-5,2-3,3-2.
 
 
Celkový počet reakcí: 5 / zobrazují se: 1 ... 5

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist