Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 06.05.2024 - 22:57:15 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Technika - Škola
Další díl o dálkovym příjmu  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
27.08.2007 15:48 • stackman
Ten redaktor, co píše o dálkovym příjmu napsal další díl. Má to na svym blogu: http://polakrtv.blogspot.com/2007/08/pje m-nmeck-pozemn-digitln-televize-v_27.htm lDocela mě dostalo, co se dá všechno chytit...
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 14   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
Jóvan  
28.08.2007 22:56 • Vlado
nelogicnost pocinania je ked nieto rype z principu, aj ked k teme ako takej nema co povedat, a tak aspon rozdrobi diskusiu. Ja to nazyvam chrobak-truhlikovske (brouk-pytlikovske) spravanie. Dialkovy prijem tzv. DXing je vec znama uz od zaciatkov kratkovlnneho radioveho vysielania. Casom sa len pretransformovalo na prijmy inych foriem a druhov vysielania, napr. FM radio, analog TV alebo aj spomenute DVB-T. V pripade pretrvavajucich nejasnosti odporucam prestudovat napr. http://en.wikipedia.org/wiki/DXing
 
 
 
Jistě, pane Vlado... Moje pozn ...  
28.08.2007 19:19 • Jaivan
Jistě, pane Vlado... Moje poznámka se týkala poukázání na nelogičnost takovéhoto počínání (pokud nejde vysloveně o koně), pokud je možnost jednoduchého FTA satelitního příjmu...
 
 
 
Jóvan  
28.08.2007 11:47 • Vlado
presne tak. Primarny prispevok bol o dialkovom DVB-T prijme. Nerozumiem teda preco si tu priplietol DVB-S, ale ked si s nim uz zacal, tak som ti len odpovedal. Je na tom nieco nepochopitelne? ;) Ja si napr. jednoducho a za smiesny peniaz naladim v DVB-T SK stanice, na ktore by si ty potreboval vycapit na parapetu sat. tanier, rozvrtat okno/mur a kupit dekodovaciu kartu do prijimaca (predpokladam, ze hacknutie kodu nepripustas). Citis ten rozdiel? ;)
 
 
 
To já chápu, ale co to má spol ...  
28.08.2007 09:42 • Jaivan
To já chápu, ale co to má společného s diskusí o DX příjmu...? Nějak jste se minul témnatem, zdá se mi... Protože nutná logická replika by v tomto případě byla, že jdete po městě a na hlavě máte výložníky s kanálovými anténami pro DX příjem s vysokým ziskem... Trochu přemýšlejte, než příště napíšete nějakou podobnou hloupost...
 
 
 
Jóvan  
28.08.2007 09:07 • Vlado
moja poznamka bola o tom, ze su situacie (u mna dost caste), ze nepotrebujem prave chytat naraz 100 programov z toho 10 tureckych, 10 iranskych a 10 tuniskych, a 50 nemeckych. Uplne mi stacia 4-5 slovenske (bez nutnosti nahanania predplatnych kariet). Zaroven nechcem so sebou vsade vlacit satelitny tanier, ked si chcem pozriet spravy (nazivo) mimo domova na notebooku. A do tretice, nechcem si rozvrtavat a spatit okno satelitnou antenou aby fasada domu vyzerala nakoniec ako v nejakom africkom slume alebo ciganskej osade. Uplne mi staci aj izbova antena pohodena v rohu miestnosti za tv (sila signalu 30%, kvalita 80% pri vykone vysielaca 1 kW)... aj vzhladom na vsetko vyssie spomenute... ;) ;)
 
 
 
Pane Jaivane predstavte si, ze ...  
28.08.2007 01:51 • ® D2MAC
Pane Jaivane predstavte si, ze to jsem taky udelal, predtim nez jsem ten prispevek napsal, a jak jiste tusite, i bez mezer to neslo...
 
 
 
Pane Vlado, jaký význam měla V ...  
27.08.2007 20:56 • Jaivan
Pane Vlado, jaký význam měla Vaše poznámka...? Něco jste pil...?
 
 
 
Jóvan  
27.08.2007 20:11 • Vlado
:D :D :D tak to by som chcel vidiet ako si vykracujes po meste s notebookom v kapse na pleci a pod druhym - satelitny tanier... :D :D :D
 
 
 
To jste opravdu moderátor na s ...  
27.08.2007 19:37 • Jaivan
To jste opravdu moderátor na svém místě, pane D2MACu... Když ani nevíte, že Vám publikační sw vkládá do webových adres mezery, které musíte umazat... Opravdu moderátor k pohledání...
 
 
 
A co má co do činění blízký ne ...  
27.08.2007 19:34 • Jaivan
A co má co do činění blízký nebo dálkový nebo růžový příjem se skutečností, že via DVB-S jsou tyto stanice jednoduše naladitelné...?
 
 
 
ten link mi nejde ...  
27.08.2007 18:54 • ® D2MAC
ten link mi nejde
 
 
 
no jo, ale jak si jaivane nepo ...  
27.08.2007 18:09 • anonym
no jo, ale jak si jaivane nepochopil, vono de vo ten dálkovej příjem, víš? ...
 
 
 
Ono hlavně všechno, co se dá c ...  
27.08.2007 17:02 • Jaivan
Ono hlavně všechno, co se dá chytit složitě terestricky je dosažitelné jednoduše satelitním příjmem...
 
 
 
zaujimava skusenost  
27.08.2007 16:30 • Vlado
Vdaka! Takze s viacprvkovou aktivnou antenou moze clovek chytit signal az do vzdialenosti 260 km (!!!) od vysielaca. Hoodne slusne. Ako musi potom signal vyzerat v okruhu 50 km od zdroja, pri rovnakom vykone... :o
 
 
Celkový počet reakcí: 14 / zobrazují se: 1 ... 14

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist