Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 07.05.2024 - 15:09:44 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Technika - Škola
držák na 2 satelitní LNB konektory  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
22.09.2007 19:30 • ® vladal
Ahoj, jsem absolutní začátečník a chci se zeptat, jak připevnit držák na 2 satelitní LNB konektory (multifeed) a jak LNB konektory natočit proti ohnisku paraboly. Jeden LNB je na "brejlích" natvrdo a s druhým se dá posouvat. Jaký mám nechat natvrdo a s jakým posunout a jak daleko, když chci naladit Astru 23,5 a Astru 19,2 ? Žádný tedy nebude přímo proti sředu paraboly ?
Díky za radu.
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 9   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
korektné nastavenie 1LNB je 100%  
27.09.2007 11:23 • ® janoZV
využitie paraboly resp.jej plochy.
korektné nastaveniwe 2 a viac LNB na 100% ich využitia = 75% zisku paraboly, nemožeš čakať že odrazené signály z roznych pozícií pôjdu do ohnísk všetkých LNB.
 
 
 
Přišel jsem na to jednoduše. Několik desítek  
26.09.2007 09:43 • ® Sylar
Přišel jsem na to jednoduše. Několik desítek praktických zkušeností s montáží multifieldů.
Kdo chápe, že pevné nastavení obou LNB je možné provést pouze ke konstrukčně k tomu odpovídající parabole (umístění ohniska), pak i zároveň chápe, že s jinou parabolou vlivem nedokonalého umístění v jejím ohnisku, disáhne horšího výsledku. Zde se právě uplatní možnost korektního nastavení jednotlivých LNB při volném multifieldu.
Kdo takovou zkušenost nemá, mlátí prázdnou slámu, pravda.
 
 
 
to je iba mlatenie slamy  
25.09.2007 23:47 • ® ivan.de
"pevná kombinace bude dávat téměř vždy horší výsledky, než precisně nastavený multifield" - tak tomuto sa hovori mlatenie slamy, neviem kde si na to dosiel, ale mne sa to javi ako hovadina :bad:
jasne ze monoblok je dobra volba, zato ze sa tu niekto boji co bude za par rokov a ze mozno sa CS kanaly prestahuju este kamsi inde, neznamena ze toto zariadenie nebude fungovat dlhe roky :warning:
naviac, viacej by som sa bal kupenia satelitneho prijimaca nepodporujuceho DVB-S2 kam sa casom drviva vacsina kanalov presunie :o
ale tak ci onak zivotnost satelitneho prijimaca mozno dovtedy i skonci nez sa tam vysielanie preorientuje :D
 
 
 
Nedoporučuji nákup monobloku. Tato pevná kombinace  
25.09.2007 11:10 • ® Sylar
Nedoporučuji nákup monobloku. Tato pevná kombinace bude dávat téměř vždy horší výsledky, než precisně nastavený multifield. Nemluvě o dalším rozšiřování mf o další LNB, kdy se již integrovaný DiseqC switch nejeví jako přínosný.
 
 
 
monoblok  
23.09.2007 14:12 • ® MAVASK
ak nemas este nič kupené kup si monoblok a v nom už ja aj prepinač 23.5 nastav do stredu a maš to naladené a je to asi aj lacnejsie:D
 
 
 
pokiaľ máš diseq na externé použitie môže byť von,  
23.09.2007 08:03 • ® Jantus
pokiaľ máš diseq na externé použitie môže byť von, opačne dnu. Ak to nieje ďaleko a problém, podľa mňa je mu vždy lepšie dnu (životnosť). Vyosené LNB býva väčšinou trochu natočené smerom do stredu - uvidíš na kvalite signálu. Prístroj na zistenie sily/kvality by som určite kôli tomuto nekupoval. ak ti to má kto pozrieť na TV, nieje problém. Inak môj názor je 23,5 do stredu, pokiaľ tam nebudeš chcieť dávať tretie LNB. SK a CZ potrebuješ vždy čo naljepší sig., lebo ju budeš pozerať najviac. Aj keď v skutočnosti sú obe dosť silné.
 
 
 
Takže ve středu bude LNB na 19,2 a vpravo 23,5.  
22.09.2007 21:18 • ® vladal
Takže ve středu bude LNB na 19,2 a vpravo 23,5. LNB budou těsně vedle sebe, střední bude mířit do ohniska a druhá musí také mířit do ohniska ?
Ještě jsem se chtěl zeptat - přepínač DiSEqC mohu nechat na balkoně nebo raději dát dovnitř a oba kabely dovést k němu ?
Má cenu si kupovat přístroj na zjišťování síly signálu nebo se to zvládne jen pomocí televize ?
Díky moc za rady.
 
 
 
Na Astrách je jedno který bude napřímo.Já bych dal  
22.09.2007 20:43 • ® beny
Na Astrách je jedno který bude napřímo.Já bych dal 19,5 do středu na 23,5 bych "šilhal".Nezapomeň že chytáš "zrcadlový obraz" ,takže co je na orbite vlevo je na multifeede vpravo.
Tím druhým konvertorem moc posunovat nebudeš-Astry jsou tak blízko u sebe že je musíš vlastne o sebe opřít.Doufám že jsi koupil konvertory s menší "hlavou".Já mám tŕeba Inverto 02 a ty mají o dost menší "hlavu" než jiné LNB.
Golden media Wizard- Openbox 820 ,par.Toroidal 55 28,5-23,5-19,2-13-9-4,8-1W-4W +karta Skylink +UPC karta
 
 
 
rada  
22.09.2007 20:35 • ® eukubus
Do ohniska dej natvrdo Astru 23.5E, a když se postavíš za parabolu tak doleva šilhej na Astru 19.2E
 
 
Celkový počet reakcí: 9 / zobrazují se: 1 ... 9

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist