Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 19.05.2024 - 11:40:28 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Technika - Škola
"čiernobiele" Openboxy  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
17.03.2009 07:49 • ® Emil Marko
Včera večer sa mi dostali do ruky úplne nové Openboxy X800 a oba majú čb menu, nech to pripojím k CRT televízoru (CTV 254) cez Scart alebo UHF výstup. Samozrejme to isté platí i pre pár zatiaľ naladených kanálov. Môžem meniť čokoľvek, farbu tam nedostanem.
Skúsil som jeden z nich pripojiť na monitor Samsung T220 HD cez anténny konektor a hľa, menu je vo farbe. Som z toho úplný ma.... Chybu v zapojení vylučujem, Homecast S3000 CRCI pripojený na spomínaný televízor funguje normálne.
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 9   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
ja to už len dokončím  
19.03.2009 14:51 • ® Emil Marko
Dá sa povedať, že jopo166 mal pravdu. Stretla sa zvláštna kombinácia: Openbox a CTV 254, kde to jednoducho nešlo. Nebol som sám, čo som mal takýto problém. S ostatnými prijímačmi, čo som mal možnosť odskúšať, to fungovalo bez problémov. Toľko na záver a vďaka vám za snahu o pomoc.
 
 
 
niektore tv hlavne tesla nevedeli rozpoznat ci ide  
17.03.2009 22:40 • ® jopo166
niektore tv hlavne tesla nevedeli rozpoznat ci ide o normu secam alebo pal preto sa vnich dekoderi upravovaly na trvalo prepnute na pal dokonca mam aj tu upravu zaznacenu v zosite us pri tv prijme pri tichto tv obraz preblikaval raz bol farebny raz ciernobiely inokedy modry a neboloto zrovna u jedneho tipu ale uvsetkych schusil bysom to prepnutie sat na secam tento problem z openboxami nieje ojedinely a bol preberany na viacerych forach.
 
 
 
stále nejde a nejde mrcha...  
17.03.2009 20:52 • ® Emil Marko
Práve som to vyskúšal na monitore. Pripojené stále len cez modulátor, teda do monitora vstupujem cez anténny vstup. Na Openboxe nastavujem SECAM i PAL a farba na monitore (nemám tu signál, takže skúšam zobrazovať len menu) ide len v prípade správneho naladenia príslušnej normy obrazu na monitore. Ak nie sú obe normy nastavené zhodne, obraz je prirodzene čiernobiely.
Čiže z výstupu Openboxu mi musí ísť len PAL signál, však som ho nastavil. Zdôrazňujem a opakujem - prijímač Homecast funguje bez problémov, ako aj obraz z antén terestriálnych, ktoré tam mám pripojené, je farebný - to je predsa tiež všetko PAL norma
 
 
 
Čiernobiele openboxy  
17.03.2009 20:08 • ® romannitra
Aj ja som sa stretol s týmto problémom, ale potom som zistil, že na niektorých z týchto príjimačov ktovie z akého dôvodu je výstup signálu len v norme Secam z modulátora a aj zo scartu, keď je nastavený výstup cvbs.Keď sa nastaví rgb, tak farba nabehne, ale to rgb musi podporovať aj zapojenie scartu na tv.Aj keď je na openboxe prepínanie pal, secam, ntsc, tak to nepomôže.
Vela tv z bývalej Oravy nemá v sebe normu secam.
 
 
 
RE:Emil Marko  
17.03.2009 19:15 • ® letas
Stáva sa to,treba to len ponatstavovať,aj ja som mal zopár takých kusov a všetký šlapú vo farbe.
Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.
 
 
 
to:SOBOL-  
17.03.2009 16:08 • ® jozinc
S očkem je to vyřešeno,koukni na 5 stránku. Jozinc
 
 
 
Tak v tom případě zbývá již jen správně nastavit  
17.03.2009 15:16 • ® sobol
Tak v tom případě zbývá již jen správně nastavit vstupy na CRT TV tak, aby to šlo barevně....(PAL a další...). Jinak nevím.
 
 
 
to: sobol  
17.03.2009 11:57 • ® Emil Marko
Toto všetko som samozrejme odskúšal už predtým, ako som vzniesol otázku.
Je zaujímavé, že na tom LCD to ide. To jednoducho nemá logiku!!!
 
 
 
U sat.přijímačů se obvykle v Menu nastavuje TV  
17.03.2009 08:58 • ® sobol
U sat.přijímačů se obvykle v Menu nastavuje TV systém a AV výstup.
Patrně tam nemáš nastaveno PAL, nebo RGB u Scartu.
Obvykle je to v Menu na řádku "Nastavení systému", potom "TV nastavení" a tam "TV výstup signálu" na PAL a "Scart Video Output" dát na RGB, nebo jej nastavit tak, abys měl barvu.
Pod tím ještě je nastavení "RF modulátor norma" dát na PAL-D/K, to je kvůli české zvukové normě. A samozřejmě i kanál pro RF modulátor...
Potom napiš, co bylo špatně...
 
 
Celkový počet reakcí: 9 / zobrazují se: 1 ... 9

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist