Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 04.05.2024 - 20:41:44 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Jiné
trenčín, parabola maximus 85e  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
17.07.2010 17:15 • ® flubertn
Prosim o pomoc pri instalacii paraboly maximus 85e, najlepsie niekdo z okolia TN. trapim sa uz 2 dni a nie a nie to naladit. nepodarilo sa mi naladit ani jednu druzicu. vobec netusim co robym spatne. uz som nejake tie paraboly montoval a vzdy s darnym koncom no teraz nie a nie.
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 9   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
podarilo sa tak nakoniec som mal zlu elevaciu 32  
17.07.2010 23:02 • ® flubertn
podarilo sa tak nakoniec som mal zlu elevaciu 32 je nejako malo, teraz tam mam nastavene 38 a ide to. ale som sa natrapil. hmm mozno je tak krivy stojan :) dakujem za pomoc a rady
 
 
 
maximum 85  
17.07.2010 22:49 • ® plast1
daj kontakt pôjdem do Tn mohol by som sa zastaviť :D
 
 
 
maximus 85e  
17.07.2010 19:11 • ® smscz
Připoj si nejdříve přímo na koax ten LNB, který je v ohnisku. V přijímači nastav družici Hotbird(13°vých) a najdi si tam třeba Music Box RU 10971, H, 27500, 3/4. Jemným seřizováním paraboly(elevace i azimutu) vytáhni maximální možnou sílu signálu a kvalitu signálu. Stejně tak je třeba nastavit Skew každého LNB(pootočení). Ke každému LNB použij tohle:http://www.dishpointer.com/
Jak nastavíš 13°E, pusť se do vedlejší pozice.
Jak to budeš mít, uděláme DISEqC;)
Postupuj v klidu, nespěchat, konektory udělat pečlivě, vše dotáhnout.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
parabolu inak nezlozis..xixixi pokial nie si  
17.07.2010 17:40 • ® rudlus
parabolu inak nezlozis..xixixi :D :D :D :D :D pokial nie si McGaiver...a neurobis z toho sijaci stroj... :D :D :D
najskor lnb potom elevacia a az na koniec azimut...zameraj sa na jednu..napr astra...tu hadam chytis aj na vidlicku... :D :D :D
a taka malickost...skontroluj fka..xixix....trocha ich vyhni do jednej strany :D :D :D
pozn.autora...navod podla mojich omylov... :D :D :D :D :D :D :D
 
 
 
niekde musim robyt chybu ale neviem kde, uz som aj  
17.07.2010 17:36 • ® flubertn
niekde musim robyt chybu ale neviem kde, uz som aj 100x cumel do papierov co mam spravne zlozenbu parabolu ale podla vsetkeho, je to presne podla nakresov.
 
 
 
hmm, konzolu mam upevnenu pevne, doteraz bola  
17.07.2010 17:35 • ® flubertn
hmm, konzolu mam upevnenu pevne, doteraz bola vyuzivana, a tv som priniesol do okna nech na to vydim :)
 
 
 
nejaky prenosny tv a prijimac k parabole pokial  
17.07.2010 17:33 • ® rudlus
nejaky prenosny tv a prijimac k parabole pokial nevidis na tv....+poobzeraj sa okolo seba ak ma niekto antenu...a snaz sa priblizne..dufam ze mas pevnu konzolu nie nejaky stojancek..a systemom pokus-omyl uvidis ako to rychlo naladis aj nabuduce
dnes som montoval amosa a vseho vsudy hodinka aj pol aj s nampontovanim konzoly...malicky prenosny tv a prijimac k tomu a sup sup..xixi
 
 
 
to je práve ten problem, mne sa nedari trafit ani  
17.07.2010 17:32 • ® flubertn
to je práve ten problem, mne sa nedari trafit ani tých 13e
Mam to na strede, lnb ktore som pouzival doteraz, diseq som zatial nezapajal aby som vylucil chybu nastavenia, tocim ako blazon a nie a nie nastavin ani len slabucky signal, dokonca mam aj merak.
Ped týzdnom som montoval kamosovi klasiku parabolu a trvalo mi to 1,5 hosini aj s montazou. aj by som niekomu zaplatil, ale profi firmy co montuju v TN pýtaju 90€ co sa mi zda trochu vela. radsej by som nejakeho amatera co to ma ako konicek a dam mu 20-30€ na pivo, on bude spokojny a ja tiez.
 
 
 
Všetko je raz prvý krát a zrejme by bolo rozumné  
17.07.2010 17:26 • ® dempsey
Všetko je raz prvý krát a zrejme by bolo rozumné zavolať niekoho s skúsenosťami. Urobí Ti to pred Tebou a Ty sa niečo naučíš. Za to cena montáže stojí.
Druhá možnosť je urobiť si konzolu niekde na dvore a trénovať.
Po opakovanom nastavení a rozladení a znovunastavení pochopíš ako to funguje a Tvoj obzor sa rozšíri.
Ak chceš základnú radu tak daj do stredu Hotbird a nalaď ho ako normálnu anténu. Potom daj na kraje 28,5°E a 1°W / odpočítaj približnú polohu LNB v stupňoch od stredu /
Trpezlivým nakláňaním paraboly zisti dráhu satelitov na orbite a po nejakom čase sa hádam trafíš :)
 
 
Celkový počet reakcí: 9 / zobrazují se: 1 ... 9

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist