Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 11.05.2024 - 10:55:43 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

CZ/SK stanice
12V adaptér  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
09.10.2011 23:20 • ® l-mato
Dobrý deň,
potrebujem poradiť, mám satelitnú parabolu s LNB a širokopásmovú anténu, potreboval by som ich zlúčiť do kopy, mám zlučovač SAT+TV/R no k anténe bol 12V adaptér - (anténny zdroj), nevedel som že či mám zapojiť adaptér najprv k anténe a potom to spojiť zo zlučovačom, alebo najprv spojiť LNB s anténou bez adaptéra a adaptér zapojiť až po zlúčení teda na výstup zlučovača. Dočítal som sa že mám najprv adaptér pripojiť k širokopásmovej anténe a až potom mám oboje zlúčiť zlučovačom, lebo zo satelitného prijímača ide 13-18V. NO NEBUDE TO VADIŤ ŽE SA TIETO DVE NAPÄTIA SPOJA 12V A 13-18V lebo keď som raz skúšal napojiť prijímač zo zabudovaným zdrojom 5V na anténu zo zdrojom 12V a obidva zdroje som zapol tak obraz sa zhoršil a digitálny (DVB-T) kocočkoval, nebude to náhodou robiť aj v tomto prípade? :what:
Ďakujem veľmi pekne.
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 5   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
12V adaptér  
12.10.2011 19:03 • ® l-mato
Ten zosilňovač nemôžem odmontovať, lebo je zabudovaný v anténe, dvb-t anténa je zlúčená ešte aj s fm anténou, ktorá má svoj zosilňovač, tak adaptér dať preč nemôžem a dvb-t prijímač napájacie napätie nemá, tak to zapnúť nemám ako, ..............., a hovoríš že ten zlučovač pustí tých 13-18V len do LNB, teda do antény ho nepustí?
A aký zlučovač je najlepší? :what:
Ďakujem :)
 
 
 
Ak potrebuješ z akéhokoľvek dôvodu dávať do antény  
10.10.2011 21:37 • ® letas
Ak potrebuješ z akéhokoľvek dôvodu dávať do antény zosilovač,tak zdroj musíš umiestniť ešte pred zlučovač SAT+TV,teda medzi týmto zlučovačom a anténou.Ten zlučovač prenáša napätie iba zo sat.prijimača na LNB,alebo motor.
Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.
 
 
 
12Va...  
10.10.2011 08:19 • ® 7899
Na toto si pozri Zlučovač SAT+TV na Ellano.sk. Ten zosilovač s antény odmontuj-nepotrebuješ ho.Iba koax.pripoj a na DVBT zapni napájanie antény.
Ten zlučovač najdeš pod príslušenstvom-Zlu. SAT-TV ! :good:
 
 
 
To dvbt nieje zdaleka taky odvaz-mna velmi  
10.10.2011 07:14 • ® par32
To dvbt nieje zdaleka taky odvaz-mna velmi sklamalo.Malo kanalov, slaby signal :bad:
 
 
 
na antenu nepotrebuješ adapter,dvb-t napetie  
10.10.2011 07:13 • ® par32
na antenu nepotrebuješ adapter,dvb-t napetie pošle.ale daj poriadny novy kabel :good:
 
 
Celkový počet reakcí: 5 / zobrazují se: 1 ... 5

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist