Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 03.05.2024 - 09:28:28 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

CZ/SK stanice
Pomoc  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
14.10.2003 18:43 • MiDiK
Mam taky problem. Satelitny prijimac mam jednej malej izbicke (taka mala SK ambasada, satelit, internet a pod), a hned vedla recievera mam mau telku. Spojenie je cez clasicky SCART kabel. Z prijimaca mi ide normalny antenovy kabel az do obyvacky, kde je napojeny na TV v obyvacke. Obraz je na malickej TV pripojenej SCARTom perfektny. Avsak obraz v TV ktora je v obyvacka je viditelne nekvalitnejsi oproti malej TV. Pytal som sa krista-krizom po obchodoch, ako by bolo najvhodnejsie pripojit 2 TV na jeden receptor. Poradili mi, aby som aj velku TV v obyvacke napojil SCART kablom. Vzdialenost je vsak minimalne 20 metrov, a take dlhe kable sa tu jednoducho nedaju kupit. Da sa to objednat, stoji to vsak okolo 150 Euro, a keby som si bol 100 % isty, ze to bude fungovat, mozno by som to aj kupil. Dalsi problem je v tom, ze kabez treba popretahova cez chodbu a izby "bez koncovky", a doma mi to nikto pajkovat nebude.
Dalsiu radu ktoru som pocul je namontovat "troj-kabel", (jeden kabel - tri koncovky, zlta, biela a cervena). Ze vraj to pouzivaju muzikanti. Avsak ten isty problem. Predavaju sa iba do 15 metrov, a znovu ho nenainstalujem cez vsetky diere koli tym koncovkam. Skusal som aj system prenosu Audio-Video-Infracervene cez tie srandicky. Mal som to doma na skusku, ale je to strasne pomale, a niekedy to aj nefunguje. Nechapem, ako to maju ponapajane v mega obchodoch, kde clovek vidi 50 metrovu stenu plnu televiznych prijimacov, a vsetky maju 100 % obraz.
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 4   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
pre MiDiK  
16.10.2003 20:23 • Peter
Čau pozdravujem všetkých. Satelit má pretpokladám 2-SCART výstupy TV & VCR
keby som mal kontakt na teba tak ti obratom poslem zapojenia pinou na SCART
je ich 21
1 Audio OUT Richt 8 Audio/RGB prepinac/16:9 15 RGB Red IN/Chrominance/
2 Audio IN Richt 9 RGB Green Zem 16 Blanking signal
3 Audio OUT Left + Mono 10 Data 2:Clockpulse OUT 17 Composive Video Zem
4 Audio Zem 11 RGB Green IN 18 Blanking signal Zem
5 RGB Blue Zem 12 Data 1:Data OUT 19 Composive Video OUT
6 Audio IN Left + Mono 13 RGB Red Zem 20 Composive Video IN
7 RGB Blue IN 14 Data Zem 21 ZEM (Chassis)
Zapojene SATELIT pin 19, 17 to je Video pin 1, 3, 4 to je Audio L+R
TV pin 20, 17 to je Video pin 2, 6, 4 to je Audio L+R
Kábel nieje problém zohnať celé to víde na pár stovák. Ja dopravujem video+audio na 25m
a je to pohoda. tak Čau
 
 
 
Re: Pomoc  
15.10.2003 19:36 • MiDiK
Andrej, ja som to mal doma, a nepomohlo. Pouzivam tu srandu na prenos "infracervenych", teda na dialkovy ovladac, aby som nemusel pobehovat medzi obyvackou a malou izbou. Avsak ako som uz povedal, na prenos "audio-video" to nepomohlo, pretoze ten obraz fakt nebol dobry.
 
 
 
Mozne riesenie ?  
15.10.2003 17:10 • Andrej
Neviem ci to pomoze, ale tu (Francuzsko )sa da kuput transmeter,
vecicka pozostavajuca z dvoch pristrojou na baze
bezdrotoveho spojenia, ktora podporuje "vsetky"
druhy napojenia, aj SCART. Cena CCA 70 € dosah 25 M.
Videl som to v prevadzke konkretne pri satelite a
kvalita bola dokonala na troch TV.
Andrej z FR
 
 
 
Re: Pomoc  
15.10.2003 10:05 • Stan.
Měl jsem podobný problem:potřeboval jsem v druhe mistnosti mít přípojku se satelitu pomocí skartu. Potřeboval jsem cca 15 m. Tak dlouhý neni. Tak jsem si opatřil 15 m stíněného kabelu pro stereo a dvě zásuvky SKART,na zadní straně s připojením DIN zasuvky vyskoušel a fungovalo to,dokonce i TXT na druhém přijimači.Investice je v mezích. Stan.
 
 
Celkový počet reakcí: 4 / zobrazují se: 1 ... 4

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist