Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 19.05.2024 - 12:21:17 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Kabelová TV a IPTV
USALS a FW 1.59  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
05.03.2005 19:14 • jirkaK
Dnes jsem zkoušel experimentovat s USALS a s novým firmwarem 1.59 na PX 7100PGU s motorem SG2100. Motor jsem zresetoval a zkoušel jsem, jestli se potom přijímač chytne na USALS. Bohužel, nějak se nezadařilo. Po přehození v Antena Setting na Diseq 1.2 to chodilo okamžitě bez problémů, takže mám pocit, že se tabulka pozic v přijímači nějak nepřepisovala, což by asi měla.
USALS bych ale měl rád k dispozici, kvůli snadnějšímu ladění nových satelitních pozic. Navíc když už tam ta funkce je...
Nezkoušel to někdo s výše uvedenou konfigurací, pokud ano a pokud byl úspěšnější, mohl by sem dát postup, který použil? Určitě by to zajímalo více lidí. Děkuji.
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 7   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
@Raul  
07.03.2005 22:10 • jirkaK
Díky moc za postup, zkusím to, ale dostanu se k tomu asi až o víkendu, každopádně dám vědět. Ještě jednou díky.
 
 
 
Zkus nejdřív prověřit, že máš ...  
07.03.2005 13:47 • Raul
Zkus nejdřív prověřit, že máš USALS nastaveno pro referenční družici, v tvém případě Hotbird (menu antenna). Vyhoď ze všech pozic (ostatních naladěných družic diseqc 1,2 - v menu antenna - nastav tam disable - ani USALS nevybírej. V menu motor zkontroluj správnost zadané polohy, výběr družice, zvol rekalkulaci. Venku potom vyresetovat motor - drátkem do otvoru vedle diody, noirmálně svítí zeleně, na reset dvakrát oranžově blikne. Pak znovu zkus. V případě, že bude potřeba, zvol usals v menu antena u všech družic na které chceš točit. Takto bych postupoval já, připomínám, že jsem to nezkoušel a používám stále diseqc 1,2 mám totiž rád věci , které fungují :) a dokud fungují nezasahuji do nich. Raul.
 
 
 
@zne2001  
07.03.2005 12:45 • jirkaK
Dobře, pokud Ti to funguje, můžeš, prosím, napsat, jakým způsobem si přenastavovat anténu s nastavením Diseq zpět na USALS? Třeba něco dělám špatně. Já to dělal tak, že v Antenna setting jsem nastavil, že chci používat USALS, šel jsem do nastavení motoru, v nastavení USALS, jsem nastavil pozici satelitu (anténa se správně natočila), v referenci motoru jsem si zvolil hot bird (anténa se taky správně nastavila) pro jistotu jsem dal ještě recalculation a když jsem potom vyskočil z menu zpět do programu a zvolil nějaký program z hotbirdu, tak to odjelo bůhví kam. Totéž, když jsem chtěl zkusit znovu načíst programy z hotbirdu - odjelo to zase někam do pryč. V podstatě USALS mi fungoval jenom v menu nastavení motoru. Ještě jednou pro jistotu píšu, že mám SG2100, PX 7100PGU a nahraný nejnovější firmware 1.59. Když jsem přístroj koupil, dělalo to samé, to tam byl FW od výrobce, nějaká 1.15. S technikem se nám to podařilo rozchodit až s 1.44 (tuším), když jsem tam pak dával pozdější firmware (asi 1.5x, už nevím přesně), tak se to už zase rozhodilo, ale vím, že s tímto měli problémy i jiní. Teď se všude píše, že USALS už funguje, tak bych to rád potvrdil, ale nějak se nedaří. Díky za radu.
 
 
 
Je pravda, že mě předchozí FW ...  
07.03.2005 08:29 • zne2001
Je pravda, že mě předchozí FW (1.56 a 1.57) donutily předělat všechny pozice na řízení USALS. Po vydání 1.58a a 1.58c (beta verze) jsem některé předělal zpět na USALS a teď mám něco v USALS a něco v Diseq 1.2. Určitě to není to pravé, ale pokud to tak funguje...
 
 
 
No, ja to zkusim,  
06.03.2005 18:23 • Vajan
ale mam strach, ze budu muset zase zpatky stelovat Diseqc 1.2 kdyz to zmenim a pak budu chtit dat zpatky. Zkusime, uvidime. :D
 
 
 
U mne s FW 1.59 (PX7100PGU) US ...  
06.03.2005 12:56 • zne2001
U mne s FW 1.59 (PX7100PGU) USALS bez problému. Je pravda, že jsem motor neresetoval (tak, jak jsem ho koupil, tak jsem to nechal..) ..SG2100A. Netuším, v čem bymohl být problém. Ve FW to asi nebude...
 
 
 
Voľné vysielanie gréckych platených TV platfórm.  
06.03.2005 07:57 • Peter
Vysielajú niekedy aj voľne? Ja som ich voľné vysielanie už zachytil.
 
 
Celkový počet reakcí: 7 / zobrazují se: 1 ... 7

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist