Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 19.05.2024 - 04:51:05 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Jiné
Bezpečná vzdálenost od anténní paraboly.  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
28.03.2007 19:46 • Tonda
Dobrý den,
nemohu nikde najít, jaká je bezpečná vzdálenost venkovní satelitní antény (paraboly) od člověka.
Mám zato, že parabola soustředí záření, absorbuje signál, ale nevím, jak je silný a jestli může mít případně nějaký vliv na zdraví. Běžně vídám paraboly připevněné na balkónech, tak snad jsem jenom paranoik, ale chtěl bych před instalací poradit... Nevadí instalovaná parabola např. metr od ložnice?
Poradíte prosím? Předem díky.
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 2   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
Díky Komenski !  
28.03.2007 21:38 • Tonda
Díky za radu, to jsem chtěl vědět.
Tož ted su klidný.
Dík.
 
 
 
Parabola pro PŘÍJEM satelitníh ...  
28.03.2007 21:13 • Komenski
Parabola pro PŘÍJEM satelitního signálu nic nevysílá, nýbrž přijímá velmi slabý signál z družice na geostacionární dráze nad rovníkem, takže neplácej fyzikálními pojmy a nebuď paranoik z neznalosti.
Mimochodem krom slaboučkého signálu z družice ještě pár minut v roce, kdy je slunce "v zákrytu" s družicí, soustřeďuje do ohniska paraboly (tzn. tam kde je konvertor) sluneční paprsky a to je tak asi vše.
Samozřejmě,že parabola může být i jen metr od ložnice a pokud ji dobře upevníš, budeš mít klidné spaní.
 
 
Celkový počet reakcí: 2 / zobrazují se: 1 ... 2

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist