Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 08.05.2024 - 01:32:54 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Satelitní stanice a družice
Zemepisna sirka +dlzka Humax crci5500  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
22.09.2007 20:41 • ® mirro666
Moze mi niekto poradit?Kde mam v humaxe crci 5500 najst zadavanie zemepisnej dlzky a sirky?Vie to vobec niekto?Dik
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 17   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
dreambox 7000  
04.11.2007 12:54 • ® mirro666
Zdarek.Mam moznost kupit DB 7000 za cool cenu.len by som rad vedel ci to Cryptoworks a ci sa tam da napiect nejaky soft na odblok kodovanych programov.A ma funkciu goto x alebo nieco podobne?Ma s nim niekto nejaku skusenost?Dik
 
 
 
Mzslim ze si to napisal tak aby tomu rozumel kazdy  
24.09.2007 20:13 • ® mirro666
Mzslim ze si to napisal tak aby tomu rozumel kazdy somar cize aj ja.Vsetko funguje uz ako ma.Robil som to sice na 200 raz ale uz to fakt ide.No a to ostatne je pozvanka na pivo keby si mal cestu okolo.
ciao
 
 
 
Napíš ale tak,aby  
24.09.2007 19:58 • ® palo
som sa v tom vyznal čo vlastne nevieš spravit a čo si urobil,že ti to nejde.Pretože podla toho čo som ti včera v noci napísal,musíš postupovat pri každom nastavení nového satelitu.A to musí fungovat.Potom je tam ešte jeden problém zo zadávaním-Název satelitu- tam aby si neurobil chybu potom ti to zase nepôjde.On ten Henax v tomto nie je dobrý...Po 21Hod vypínam počítač..
 
 
 
Ludkovia dik moc.Tak som sa nakoniec cez to vsetko  
24.09.2007 19:55 • ® mirro666
Ludkovia dik moc.Tak som sa nakoniec cez to vsetko prebojoval a uz to ide podla mojich predstav.Fakt vam velke vdaka.Ked budete mat cestu okolo Dolneho KUbina ozvite sa.Skocime na jedno az dva....cize dvanast. :D
 
 
 
O a ako mi to  
24.09.2007 18:58 • ® mirro666
O a ako mi to pomohlo.Veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi pwekne dakujem.Moc sa ti ospravedlnujem,lenze odkedy som prisiel z roboty tak sa s tym mordujem a zatial sa mi dari.Az na tu 23jku.Uvidim ci sa mi s tym nieco podari urobit.Zatial sa maj ja sa ti urcite ozvem ako to dopadlo. :D
 
 
 
To ti stačí jedna frekvencia  
24.09.2007 18:32 • ® palo
na každý satelit a príjmač si vyhladá všetko sám tak ako so ti to napísal.Len musíš správne vložit všetky udaje.Na Astru 23,5°si zadaj 12525/V/27500,3/4 a 12565/H/27500,2/3 su tam volné kodované české a slov.programy..Nenapísal si mi či ti to čo som ti napísal pomohlo!;)
 
 
 
Super,tolko dobrych dusi.Len keby mi niekto  
24.09.2007 17:37 • ® mirro666
Super,tolko dobrych dusi.Len keby mi niekto napisal parametre.19,28,13stku mam len akosi mi to nechce naladit 23jku.A to som uz vyskusal vsetky parametre z Paraboly cz.Zacinam byt opat zufaly.Pomoooooooooooooooooooooooooc.
 
 
 
doplnok nezabudni podľa návodu umožniť natáčanie  
24.09.2007 09:54 • ® janoZV
pre nové pozície
ale to asi robíš, inak ťa nepustí soft do ručného ladenia
 
 
 
vyhladávanie nových satelit.pozícií robíš sám  
24.09.2007 09:39 • ® janoZV
v ručnom ladení, 4kroky sú 1 stupeň.
ak máš astru na nule, vyrobíš parametre pre druhú pozíciu napr.16E-tj v názve satelitu, potom v názve pozície, zadáš si frekvenciu z Eutelsatu na 16E, a smerom na západ odťukáš 12krokov. Po nájdení frekvencie uložíš nastavenie motora a zadáš vyhladávanie.Uložíš.vyskúšaš na astru a na 16E. ak funguje máš to dobre.od astry po 15W resp. po 39E to pôjde lahko. Potom sa ti môže stať že nebude signál.
vtedy bude rada 2.
 
 
 
No astru som nastavoval este so starym  
23.09.2007 22:08 • ® mirro666
No astru som nastavoval este so starym satelitom.Tam podla rad odbornikou...o 13:00..tam kde najviac svieti slnko... :) No a proste astra 19,2 ,23,0 ,28,5...to mi na technisate pekne ide.Tak si myslim ze v nastaveni paraboly to nebude.No a kontakt na mna:
dusty.rat@post.sk
Mozme to vyskusat.Zatial dik moc.Vlial si do mna novu nadej. ;)
 
 
 
Nie som z blízkého  
23.09.2007 21:50 • ® palo
okolia bývam pri BA,ale mám Humax 5500 aj motor,preto viem čo a ako sa to dá nastavit nie je to uplne jednoduché ale ako si si nastavil astru? tak by si mal nastavit aj ostatné..On ten motor asi preto ti chodí sem a tam pretože "nevie "čo má urobit.Daj mi na seba kontakt a ja sa budem snažit ti to detailne napísat ak chceš.
 
 
 
No viem ze to mam na astre 19,2 ,co je nulova  
23.09.2007 21:13 • ® mirro666
No viem ze to mam na astre 19,2 ,co je nulova pozicia pre Dolny Kubin.Nie si nahodou z blizkeho okolia? :)Inac mam motor Sg 2100.Hm presiel som manual odpredu aj odzadu,nastavenia tak isto ale akosi mi to dokazalo naladit len kanali z tej astry.Bol som zvyknuty na technisat digit mf 4 a ked som sa snazil nastavit ten zdalo sa mi to komplikovane.No ale tento bez zadavania tej sirky a...no ja neviem.Troska to popisem.Su tam nejake satelity ako napr.hotbird,astra...lenze pri prepnuti na ten hodbird to otoci na nejaku divnu poziciu.Sice podobnu (na tej istej strane) ako ma byt len akosi tam nema ziadny signal.A ked zadam frek.,prenos rychlost do ineho tak sa vobec nic nedeje.Nechces mi dodat presny postup? ;)dik
 
 
 
S tým motorom to musíš spravit-reset  
23.09.2007 20:47 • ® palo
musí byt zapnutý sat.príjmač ináč sa to nedá na to pozor.A dalej mal by si vediet na akej pozícii je ked to spravíš,aby si vedel podla toho s ktorýn satelitom začneš.Neviem v akom stave to máš teraz tak to nie je jednoduché ti radit.A vieš ako máš cez humax ovládat motor?
 
 
 
Dik moc.Parabolu.cz poznam ale nenapadlo ma hladat  
23.09.2007 19:55 • ® mirro666
Dik moc.Parabolu.cz poznam ale nenapadlo ma hladat nejake nastavenia v abc.:o)Uz som to kukol ale asi to budem musiet pozriet podrobnejsie.Ale stale neviem ci mam resetnut ten motor lebo nejake satelity tam su len to nejako chaoticky otaca.Mozes mi poradit este v tomto (reset motora) a uz ti dam pokoj.:o) Dik
 
 
 
Zeměpisná šířka HUMAX 5500  
23.09.2007 18:56 • ® MON
Ano je to tak pokud tam nemáš nahraný setting (seznam kanálů celého orbitu, popřípadě pouze jen družice o které máš zájem)musíš podle přehledu jednotlivých kanálů zadat jednu frekvenci samozřejmě volného kanálu např astra19e 3sat zadat frekvenci této stanice polarizaci +symbolovou rychlost a fec vše najdeš v přehledu druž. programů, samozřejmě programy můžeš vyhledávat pouze za předpokladu že máš správně nastavenou parabolu a dokonale kolmý stožár aby motor mohl správně kopírovat dráhu družic . Po zadání těchto parametrů musíš manuelně pomocí tl. DO po skocích najet bud na východ nebo západ až se ti objeví daný vybraný program a potom podle síly ještě donastavit elevaci ci úhel natočení na nejsilnější signál, až program zachytíš a nastavíš na nejlepší signál uložíš jej do paměti a potom spustíš automatické ladění.A takto budeš postupovat u dalsích družic ,pokud se ti nepodaří při dalším natáčení vyhledat zadaný program máš špatně nastavenou parabolu. Doporučuji ti raději si nahrát přes počítač setting pro celý orbit a potom jen předvolíš program určité družice a opět ručně poskocích najet na tuto družici.Ale raději si o tom postupu něco přečti na parabole.cz v sekci ABC. Mnoho zdaru.
 
 
 
Dik ti moc.Uz som sa zlakol ze stale nieco  
23.09.2007 11:36 • ® mirro666
Dik ti moc.Uz som sa zlakol ze stale nieco preskakujem.Ale mam par doplnujucich otazociek.To mam akoze parabolou otacat kym mi to nenajde nejaky signal a davat vyhladavat programi?Alebo tam kdesi nahodit nejake tie frekvencie a malo by to otacat?Hm a nmohol by si mi napisat postup lebo ja som len amater.A este jedno.Motor som uz pouzival na inom prijimaci.Mam ho resetnut?Dik
 
 
 
Zeměpisná šířka HUMAX 5500  
23.09.2007 11:13 • ® MON
Přístroje této starší řady tuto možnost nemají, lze samozřejmě natáčet ale vše si musíš polohy družic vyhledat sám a potom uložit jednotlivé polohy do paměti. A pak už se ti to bude natáčet samo na určenou družici.
 
 
Celkový počet reakcí: 17 / zobrazují se: 1 ... 17

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist