Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 06.05.2024 - 00:30:38 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

Jiné
Zlúčenie SAT + TV signálu  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
18.12.2009 23:59 • ® Amater
Prosím o radu.
Snažím sa zlučiť/rozbočiť SAT + TV signál cez zlučovač/rozbočovač "EMP Centauri Slučovač TV/SAT - E 105 vnútorný" zlučovač používam vonku. SAT signál mi na priamo (SAT-koaxiál-PRÍJÍMAČ)ide bez problémov, používam analogový konvertor a prijímač, SAT mám nastavený na Astru 19,2 E. Silu SAT signálu nemám zmeranú.
Mám dva problémy:
1. cez zlučovač/rozbočovač nemám pripojený TV signál iba SAT signál:
SAT signál padne na hodnote okolo 1500 MHz - nemôžem pozerať EUROŠPORT. Pokiaľ sa pohybujem na iných MHz tak mi Sat signál funguje.
2. cez zlučovač/rozbočovač mám pripojený TV + SAT signál:
TV signál mám ešte pred zlučovačom zosilnený zosilovačom na širokopásmovú anténu (sieťka). Pri tomto zapojení mi SAT signal nejde.
Ďakujem za pomoc
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 12   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
pokial by to robila terestrialna antena tak by si  
21.12.2009 09:48 • ® jopo166
pokial by to robila terestrialna antena tak by si po vytiahnutri anteny ten signal na satelite mal ja to tipujem na tie rozbocovace skus ich este medzi sebou prehodit ci sa daco nezmeni ked by isiel silny signal s terestrialnej anteny tak by ti mohol uplne zahltit satelitny tuner ale ked aj po odpojeni aneny to roby to iste tak len ten rozbocovac to bude samozrejme mozes este zosilnit satelitny signal ak si mislis ze je to tim existuje priebezny zosilovac co ti zosilni signal este pred rozbocenim moze to by v niecom aj takom co to ani ti ani ja nevysvetlim napr. aj vtom koaxiali alebo nerovnakej impedancii na vstupoch zlucovaca ;)
 
 
 
Odpoveď  
20.12.2009 19:36 • ® Amater
® jopo166
Trafko by som aml mať správne zapojené, ale ďakujem za vysvetlenie, čo by to urobilo, keby som to tak nemal.
Cesta zapojenia od ŠP TV antény:
ŠP TV anténa+zosilovač / koaxial / F-konektor-spojka F-konektor koaxial Trafak / TV rozbočka (pre TV č. 1 a TV č.2)/ koaxiál / Zlučovač / koaxiál / Rozbočovač / koaxiál / príjmač.
 
 
 
Nerozumiem  
20.12.2009 19:26 • ® Amater
® scientific:
neviem aký typ analógu máš na mysli? A neviem, kde ho prečítam?
Rovnako nerozumiem: preto ked pripojíš šp anténu znemožníš príjem satelitu, a ideálne priepuste ktoré majú udanú frekvenciu napr od 950 do 2000 Mhz nezoženieš. Vždy je tam prelínanie dolnej a hornej priepuste. Potlačenie o 20 dB nestačí.
 
 
 
Upresnenie problému  
20.12.2009 19:18 • ® Amater
SAT parabola a širokopásmová anténa TV sú vzdialené od seba cca. 3m.
 
 
 
Upresnenie problému  
20.12.2009 19:16 • ® Amater
Zlučovač/rozbočovač má tieto parametre: Frekvencia TERR 5-862 MHz,SAT 950-2150 MHz, TERR 2 dB, SAT 3 dB.
Strata signálu je medzi cca. 1500 MHz - 1600 MHz. Programy nad 1600 MHz fungujú. Ako náhle však prídem na fekvenciu 1500-1600 padne mi signál a už sa neobnový ani na tých frekvenciách, ktorých mi vysielanie fungovalo. ŠP anténa to asi rušiť nebude, lebo keď je zapnutá aj so zosilovačom pre Televízor č.2 (rodičov), tak mi SAT pri priamom zapojení funguje na mojom Televízore č.1 bez problémov aj frekvencia 1500-1600.
Uvažujem či nie je zlý koaxiál, slabý signál, rozbočiť (ukončiť signál) rozbočovacou zásuvkou a nie tým istým zlučovačom/rozbočovačom alebo niečo iné?
Ďakujem zatiaľ za rady - schémy zapojenia + rady mi môžte poslať na adresu: 3xw@centrum.sk
 
 
 
nielen zlúčiť ale aj rozbočiť  
20.12.2009 17:35 • ® scientific
keby si aspon typ analogu napísal, poznám tunery aj ako sa správajú pri prebudení nežiadúcim signálom mimo pásma. Zlučovač je asi vadný, správa sa ako frekvenčná zádrž, skráť kábel od konvertora o 10 cm, malo by to posunúť frekvenciu zádrže. Satelity majú širokopásmový vstup, aj GSM na 900 MHz ho zahltí, preto ked pripojíš šp anténu znemožníš príjem satelitu, a ideálne priepuste ktoré majú udanú frekvenciu napr od 950 do 2000 Mhz nezoženieš. Vždy je tam prelínanie dolnej a hornej priepuste. Potlačenie o 20 dB nestačí.
 
 
 
dufam ze som ti to dobre vysvetlil bo ja sa vtom  
20.12.2009 15:32 • ® jopo166
dufam ze som ti to dobre vysvetlil bo ja sa vtom velmy nevyznam bo som len zaciatocnik samozrejme ze dole mozes dat aj koncovu zasuvku ak chces aby ti ten rozbocovac nekazil vzhlad izby :D ;)pochval sa ako si to mal zapojene tak jak pisem ti si sitocko sice vytiahol ze ale dole trafko 12 voltou pekne ostalo vzasuvke ze a do konvertorika tiekli volticky jak s trafka tak z satelitneho prijimaca ze tak neeeeeeeeeee????
 
 
 
este jedna vec ti mas ten od centavri znackovy as  
20.12.2009 15:26 • ® jopo166
este jedna vec ti mas ten od centavri znackovy as teras som si to precital este raz frekvencie nanom by mali vyhovovat ale zlucovace od toho vyrobcu robia take problemy ako popisujes skusil by som od ineho vyrobcu neviem ci nerobis chybu vtom ale mislim ze to vies ze takto to nemozes mat zapojene dufam ze nenamajas to sito priamo od telki tim trafkom 12 ak hej tak to viac nerob lebo tim ze to tak napajas mozes znicit jak konvertor na parabole tak zosilovac antene totiz pokial to trafko mas na spodu tak napajanie zo satelitu mas13 trafko dava dalsich 12v timto ti do konvertora tecie namiesto 13v nejakich 25v a tych 25 ide aj do anteny timto si mozes znicit aj antenu aj konvertor to trafko musis dat niekde napovalu od anteny a tam do toho zlucovaca tu vyhzbku vsunut tedy to budes mat spravne a dole das do telki us len klasicku koncovku ale dufam ze take zakladne veci vies a nezapojil si to tak ;) :D
 
 
 
v tvojom pripade moze byt problem ten ze ten  
20.12.2009 15:07 • ® jopo166
v tvojom pripade moze byt problem ten ze ten zlucovac co popisujes je len do 1500mhz a neprepusti kmitocty visie proste ma zadr nastavenu tak aby vysie kmitocty neprepustil ti pre take to zapojenie co uvadzas potrebujes tento zlucovac taki ktori ti prepusti napajanie do paraboly aj do anteny sitko do sitka musi prejst 12v ak na vystupe toho zlucovaca ich nenameras je to pochopitelne ze antena nejde nic natom nieje a takisto na vystu toho zlucovaca musis mat 13/17v aby ti ten zlucovac tie volti prepustil stymi voltami napajas konvektor na parabole zlucovac tv by mal prepustat od 50mhz az do nejakich 900mhz a malo by to byt nanom napisane a prosimta nekupuj dajake sracky rozbocovace za 25 korun ale radsej kvalitne na vystupe sat ti musi prepustat ten zlucovac od 900mhzdo nejakich 2500mhz aby ti spravne fungoval ak mi nakreslis zapojenie ktore mas teras ja ti v skicari nakreslim ako ma vyzerat spravne zapojenie jopo166@centrum.sk ;)
 
 
 
RE: Zlúčenie SAT + TV sign  
20.12.2009 07:06 • ® grupen
Myslím si, že jsem to popsal dostatečně po lopatě pokud chceš nákres napiš mě na grupen@centrum.cz pošlu, sem schemata vkládat nejdou.
 
 
 
na taketo zapojkenie je poptrebne obrazok rozvodu  
19.12.2009 19:11 • ® jopo166
na taketo zapojkenie je poptrebne obrazok rozvodu a potom sa da rozpravat co ako ;)
 
 
 
RE: Zlúčenie SAT + TV sign  
19.12.2009 07:03 • ® grupen
Napájení pžedzesilovače TV antény musí být zařazeno ve větvi Předzesilovač - výhybka napájení - slučovač. Před přijímačem musí být dále rozbočení zásuvkou TV/SAT koncová, v něškterých případech lze použít i průběžná, pokud je signál posílán dále. K rozbočení lze také použít slučovač TV/SAT v obráceném zapojení.
 
 
Celkový počet reakcí: 12 / zobrazují se: 1 ... 12

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist