Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 03.05.2024 - 10:09:21 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

CZ/SK stanice
Stracaju sa transpondery  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
21.01.2012 20:21 • ® Vladimir Strycek
Ahojte neviem preco ale zacalo sa mi stavat ze mi z primacu zmiznu rucne nastavene transpondery. Ked ich rucne nastavim a naladim programi tak vsetko ide ok, ale do vecera to zas sa strati... nebude to zrejme primacom, bo doteraz to islo ok, zacalo to od vtedy co niektore kanaly chcu preladenie... mame este jeden primac inej znacky a tam sa deje uplne to iste...
Dost si skrabem hlavu nad tym bo logicky by to mala byt chyba primaca ze "zabuda" ale neviem si to vysvetlit ked identicka chyba na dvoch rozdielnych primacoch... uz ma to dost stve..
Nedeje sa niekomu nieco podobne ? ( us som skusal reset na factory default a spravilo to do vecera zas )
Dik.
<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 14   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
Ked to znova vypadne tak skusim  
22.01.2012 15:31 • ® Vladimir Strycek
Ked to znova vypadne tak skusim
 
 
 
® Vladimir Strycek  
22.01.2012 13:43 • ® smscz
To máš více možností na zkoušení;) Zkus pak případně přehodit konverory mezi sebou.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
No ono je to zapojene na 3 konvertory 2x Astra a  
22.01.2012 13:20 • ® Vladimir Strycek
No ono je to zapojene na 3 konvertory 2x Astra a Hotbird a rozvadzane po celom dome do 4 bytov... blbne to zrejme uz len na jednom na tom Evolve...
Vymenil som koncovku na tom kabli kde je primac lebo sa zdala daka divna, preladil vsetko a teraz cakam ze co to spravi...
Je to strasna zahada premna :(
Vlado
 
 
 
Pak zbývá  
22.01.2012 13:07 • ® smscz
asi už jen reklamace u prodejce;)
Co nějaké rušení? Netáhne se koax souběžně s něčím silně rušivým? Vedle přijímače není něco? Netuším už co by to mohlo způsobit;)
Než by si to šel reklamovat, chtělo by to pro jistotu vyměnit konvertor a klidně i celý koax.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
@smscz presne to som spravil vcera rano a vecer to  
22.01.2012 13:03 • ® Vladimir Strycek
@smscz presne to som spravil vcera rano a vecer to uz zblblo... chcel som dneska spravit update FW na stranke vyrobcu pisu ze sa prepnut na STV1 a dat OTV update alebo take nieco... v menu som to nasiel ale mi neda kurzor na to... neviem ci je to tym ze update nieje alebo dalsia skvela "feature"
 
 
 
® Vladimir Strycek  
22.01.2012 12:56 • ® smscz
Tak dej tovární nastavení a zadej tam RUČNĚ úplně vše znovu. Začni frekvencema, které mizí a dej tam jen to, co je potřeba. Zkus to nejprve na jednom přijímači.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
Ahojte, Typ primacu je: Evolve BlackStar HD  
22.01.2012 12:41 • ® Vladimir Strycek
Ahojte,
Typ primacu je: Evolve BlackStar HD nemohol som to vcera najst presne ako sa to vola...
Problem s pamatou to nebude, lebo na jednej astre som naldil 5 transponderov a zmazal zbytok, a vcera vecer ked som to zapol ich tam bolo 53 a tie moje sa stratili...
To ze treba ulozit rucne je jasne, ono mi to da na vyber ked idem von z ponuky.. aj to bolo ulozene, som vypol uplne primac a zapol a vsetko bolo ok.. len na vecer sa to same rozladilo....
Vlado.
 
 
 
I to může být  
22.01.2012 10:41 • ® smscz
pravdou a jednoduše řešitelné;) Vždy je lepší nepotřebné kanály i transpondéry vymazávat.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
Máš tam přeplněnou pamět a proto se mažou  
22.01.2012 10:06 • ® lubos
Máš tam přeplněnou pamět a proto se mažou programy! Smaž nepoužívané a problém je vyřešen.
 
 
 
Stracaju sa transpondery  
22.01.2012 08:45 • ® smscz
U některých přijímačů je třeba nejprve uložit ručně zadané údaje (tlačítkem OK, nebo červeným - u každého je to kapku jinak) a pak znovu najet při ručním vyhledávání na tento transponder a teprve skenovat programy. U některých se uloží samo po naskenování.
5/4W, 1W, 5E, 9/10E, 13E, 19E2, 23E5, 28E5, 45E, SkL Sk ICE, SkL Cz IRD, Optibox Anaconda Plus
 
 
 
Proč neuvedeš názvy (přesné) přijímačů, na kterých  
22.01.2012 07:14 • ® sobol
Proč neuvedeš názvy (přesné) přijímačů, na kterých ti to dělá ? Je to tajné ? ;)
 
 
 
Problem môže byť aj v kabloch ak su staršie a  
21.01.2012 22:22 • ® par32
Problem môže byť aj v kabloch ak su staršie a popraskaju vnika do nich voda a robi take čudne poruchy
 
 
 
Skusim to kuknut este, ale nejde mi to do hlavy...  
21.01.2012 21:04 • ® Vladimir Strycek
Skusim to kuknut este, ale nejde mi to do hlavy... rano som nsatavil na astru kde je Skylink 5 transponderov, naladil programi a vsetko ide ako ma... vecer zahlasi ze neni signal, pozrem do menu a tam je 15! transponderov ? jak sa tam dostali a preco su plne zle to vobec nechapem.. ked raz nieco nastavim tak to tam ma ostat nafurt, co moze prepisovat toto nastavenie automaticky ?
 
 
 
Napadá mě problém na konvertoru, nebo svodu -  
21.01.2012 20:56 • ® jan
Napadá mě problém na konvertoru, nebo svodu - kabelu, F konektorech. Zkontroluj vše od paraboly až po receiver, zda je vše OK.
 
 
Celkový počet reakcí: 14 / zobrazují se: 1 ... 14

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist