Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 05.05.2024 - 04:18:43 satCentrum najdete také na:      
včera nové Téma/Reakce: 0/0           dnes nové Téma/Reakce: 0/0 Nastav barvu


Upozornění
Zvýrazňování nových příspěvků od poslední návštěvy je dostupné pouze pro přihlášené uživatele
Pravidla diskuse na serveru satCentrum

 

TOP témata



 

Téma z archivu

CZ/SK stanice
Prosim o pomoc...  
Vytvoření nového tématu
search Vyhledávání

print Verze pro tisk
07.04.2004 21:05 • začiatočník
Som uplny laik, čo má nový dig. satelitný prímač MASCOM MC 1140Cr-Cl so Slovak Link kartou.
Strašne by som Vás chcel poprosiť o pomoc.Inštalatéri mi tam z československých staníc nastavili
len: Markízu, STV1, STV2, Očko,
TA3 a Music Box často vpadávajú.K tomu sa strašne zriedkavo objavý aj CT1, CT2(hoci nemám Czech Link(dalo by sa to spraviť aby to vobec nevypadávalo aj bez Czech Linku?)) Som fakt dosť nespokojný.
Nemám ani Spektrum ani Joj ani žiadny iný ceskoslovenský dokumentárny programm.Navyše na Markíze
nejde vôbec teletext...Prosím Vás poraďte mi.Čo sa s tým vlastne všetko dá chytiť....?

<< následující (novější) téma předchozí (starší) téma >>

¤   Počet reakcí k tomuto diskusnímu tématu: 11   ¤
Reakce (nejnovější jsou nahoře): 1 / 1

 
laik da sa ti pomoc  
13.04.2004 21:04 • costa
vsetky programy frcia. ta3 12399 .pr 28000. 7/8 je tam jojo terazide volne .13.03.2004.musicbox.a canalmotor ten nejde.vsetky programi ti pojdu aj pod inymy nazvamy druzic.costa
 
 
 
okili dokili skúsim to dik m ...  
12.04.2004 20:33 • anonym
okili dokili skúsim to
dik moc
 
 
 
Pre zaciatocnika  
10.04.2004 19:01 • Poradca
musi ti bezat aj Jojka,daj to este raz preladit ale predtym zrus v ladeni funkciu "len volne stanice"malo by tam pisat Search All a nie Search "free to air" ;)
 
 
 
Zdravim a dakjem... Chcem sa ...  
10.04.2004 13:17 • začiatočník
Zdravim a dakjem...
Chcem sa stašne poďakovať za tie čísla.Čuduj sa svete nejak
to ten stroj zobral a znova sa objavila TA3 aj s MusicBoxom.
Som strašne rád...Aj keď Jojka stále nejde.Ona sa vlastne ani
neobjavila po tom ako som spustil ladenie s tymi nvými číslami.
Ale to mi až tak nevadí.Snáď nabudúce.Ešte raz dik
 
 
 
pri ladení a nastavovaní platí ...  
10.04.2004 12:25 • tomko
pri ladení a nastavovaní platí zásada, že keď nastavuješ satelit tak názov nového satelitu sa nesmie rovnať názvu už ktorý máš naladený. Ak nemáš nastavované pomocou funkciou "GO TO" - tak to platí. Ak máš nastavované pomocou GO TO tak len v menu odfajkneš satelity, ktoré chceš pozerať. Ani ja nepoznám tvoj prijímač ale toto je rovnaké u každého nastavovania. Ak chceš viac od niekoho kto má tento prijímač tak sa na to opýtaj na www.parabola.cz v diskusií.
 
 
 
Pre zaciatocnika  
09.04.2004 23:57 • Poradca
No mohlo to byt aj horsie.Z toho co pises je jasne,ze ti nainstalovali druzicu Thor pod iny nazov (sirius).To je len chybicka krasy a co sa tyka tej Jojky tak si zapni sat.na predvolbu kde si mal TA3 a v menu Rucne ladenie zmen udaje na tie ktore platia od 1.4.(12.399-28.000-Horizontal-7/8)a nechaj to preladit.Naladi ti to na novych predvolbach a tie stare potom mozes zmazat.
Nepoznam ten prijimac co mas ale je to vo vsetkych podobne.Tiez neviem aky mas dosah s tvojou parabolou ale urcite by si mal este naladit ten "pravy"Sirius,Amos,Eutelsat W3,W2 a ak mas vyhlad dalej na vychod tak aj Turksat a Hellasat.
To,ze sa ti strati pri ladeni novej pozicie nejaka stara moze byt tym,ze si najprv v menu nastavenia sat.musis zadat ktore druzice chces mat zobrazovane v ladeni.
Mozno sa mylim ale ako som uz pisal nepoznam ten tvoj prijimac,tak vela stastia. :)
 
 
 
......motor, samo že je- Scan ...  
09.04.2004 22:43 • začiatočník
......motor, samo že je- Scan Master HH120
......velkosť paraboly 120cm
 
 
 
No dik strašne za informácie.. ...  
09.04.2004 22:30 • začiatočník
No dik strašne za informácie...Takže nie je to až také čierne ako to vyzerá.
Aj keď v praxi som na tom ešte stále zle.
No "montéri" mi tam naštelovali
asi 5 družíc-to som vydedukoval z toho že keď chcem rozdeliť programi podla
družíc tak mi výde:Hotbird, Amos1, Astra1, Astra2, Sirius 2,3
Je tam asi 1200 programov, s čím ma najprv veľmi potešili, no potom som
zistil že z toho ide len asi 40percent...(ostatné sú tam iba ako "schránky"
ale obraz nemajú)
Teraz už asi 2 týždne nejde TA3, ktorú som chytal z Sirius2,3.Chel som pridať
Vami spomínaný Thor(aj s JOJkou)kde by mala TA3 byť, no neuspel som...Zdá sa
mi to ťažke.Furt keď by som hcel pridať novú družicu tak akoby mi vymazal jednu
z tých piatich:-/Neviem .... je možné, že si ten satelit vie naladiť aj laik,
povedzme ako stanice z normálnej domovej antény...?
 
 
 
Prdpokladám, že vieš že Ta3, m ...  
08.04.2004 14:30 • tomko
Prdpokladám, že vieš že Ta3, music box je na inom satelite ako ostatné kanály. (Ta3 a musicbox je na thore a ostatné na eurobirde). Tak predpokladám že máš motor, pretože na "šilhačku" by to nešlo (veľký uhlový rozdiel. Ale aj tak popíš viac či máš ten motor. Povedz akú máš kvalitu signálu (nie úroveň) a akú máš velkí parabolu, aký konventor (šumové číslo). Povedz a dá sa potom povedať viac
 
 
 
Eto tvoje delo.  
07.04.2004 23:43 • Ibar
1. Prečítaj si návod na používanie prijímača. 2. Prakticky si vyskúšaj prečítané. 3. Zavolaj svojim inštalatérom a uplatni si reklamáciu na vykonané práce. 4. Hlbšie sa začítaj do historie tohoto servru. 5.Chyť sa za hlavu.
 
 
 
Pre zaciatocnika  
07.04.2004 21:55 • Poradca
No tak ak si naozaj nakupoval u nejakeho "odbornika" ktory Ti podal kompletne vysvetlenie tak to mas smolu.No ale pokusim sa Ti to vysvetlit.S tym co Ti nainstalovali by si mal bez problemov prijimat tieto Sk &Cz stanice:Markizu,STV1,STV2 (za ne si zaplatil,dufam,ze Ti nezabudli dat zmluvu ktoru mas odoslat !)TA3,Musicbox a momentalne aj JOJ sa daju prijimat volne ak Ti vypadavaju je problem v nastaveni anteny alebo mas zle doladeny motor na druzici THOR.
Z Cz stanic vysiela volne len Ocko,satanice CT1 a CT2 Ti idu len vtedy ak nekoduju(spravodajstvo,detske vysielanie ...)Nic ine Sk a Cz sa s tym co momentalne mas neda prijimat.Samozrejme okrem radii.
Mozes si dokupit Cz kartu potom ziskas natrvalo CT1,CT2,Primu a ak si doplatis tak aj Galaxiu sport.CZ kartu vsak musis mat tiez prihlasenu na ceskeho obcana.
Take programy ako Spektrum alebo Discovery mozes pozerat len ak si zakupis UPC kartu (ca 700.-mesacne).
Ak by si vsak chcel Cz alebo UPC kartu musis si zakupit aj modul Cryptoworks (cca 4200.-)pretoze inac by si stale musel vyberat Sk kartu a vkladat tu druhu.Nie je to vsak pohodlne a ani "zdrave"pre karty.
A to,ze Ti nejde TxT na Markize moze byt problem bud priamo s Markizou ale skor si myslim,ze je chyba v soft.prijimaca a nedokaze ten TxT na Markize dekodovat.To sa mozno casom vyriesi ;)
Inac zaujimalo by ma kolko Ti nastavili pozicii a kolko stanic Ti dali do pamate "odbornici" :)
 
 
Celkový počet reakcí: 11 / zobrazují se: 1 ... 11

|<«1»>|



¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist