Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 20.05.2024 - 11:52:38 satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu


Vyhledávání


Škola satelitního příjmu
Jak už z názvu našeho webu vyplývá, jde o odborně-populární web, kde by se měly setkávat různé skupiny užívatelů satelitní techniky. Naší ambicí je, aby si přišlo na své co nejširší spektrum čtenářů, počínaje odborníky, kteří se vyžívají v detailech, až po laiky, kteří potřebují jen zakoupit, zapnout a užívat. A protože už při vzniku tohoto webu jsme si pověděli, že nejvíce asi bude přibývat nováčků, rozhodli jsme se pro ně, a nejen pro ně, připravit jakéhosi průvodce satelitním příjmem. Dnes s potěšenim konstatujeme, že můžeme odstartovat první kapitolu jednoho z našich nejdůležitějších projektů - Školu satelitního příjmu. Víme, že každý, tak jako kdysi i my, musí jednou začínat od nuly a proto se budeme snažit držet populárně-naučného způsobu výkladu. Takže ...

Co se vyučuje v naší škole!

Projekt Škola satelitního příjmu má 3 stupně: Základní škola (vysvětlení základních pojmů a popisů komponentů), Škola mistrů (rozšíření vědomostí v oblasti dekódování, motorických natáčecích systémů, ...) a Bakalářská škola (nasazení teorie do praxe), přičemž každý obsahuje několik tříd a ty budeme postupně absolvovat.


 


Proslov
Verze pro tisk
 Úvodní stránka Základní škola:

Vítejte v Základní škole!

Častou diskutovanou otázkou nováčků, zajímajících se o satelitní příjem televizních a rozhlasových pořadů z kosmu je optimální výběr jednotlivých komponentů. Často ani neví, jak se jednotlivé části jmenují a k čemu slouží. A pokud chtějí sledovat něco více, jak je obvyklé, často narazí na určité neznalosti či nepřesnosti i u zkušenějších a pokročilejších satelitních fanoušků ve svém okolí. Není divu, rozvoj elektroniky a výpočetní techniky zasáhl i satelitní techniku. Rozvoj digitalizace klade nové nároky na znalosti, a tak je potřeba se stále učit novinkám, pokud chceme být stále "in", tedy v obraze.

Samozřejmě, že pro sledování analogových pořadů z Astry lze bezpochyby důvěřovat kompletům sestavených prodejci. Pro příjem z více pozic, či kódovaného vysílání je však již potřeba, pro co nejkvalitnější příjem, jednotlivé součásti pečlivě vybírat a zhodnocovat. Samozřejmě také s přihlédnutím k co nejlepší užitné hodnotě a poměru cena/výkon.

A teď vzhůru do školy. Na našich internetových stránkách vám postupně přiblížíme celou sestavu pro příjem družicových televizních a rozhlasových pořadů.¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist