Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 12.06.2024 - 20:56:50   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Pakety a stanice | Články
 

Eurosport 2 na startu

  Autor: Redakce , e-mail: redakce@satCentrum.com Přidané: 22.11.2004


Když se řekne Eurosport – každému divákovi satelitní a kabelové televize u nás i v zahraničí je hned jasné, o jakou stanici se jedná. Je to velmi populární televizní kanál, orientovaný na sportovní dění v Evropě i ve světě. Nabízí přenosy z atletiky, cyklistiky, golfu, lyžování, tenisu, fotbalu a řady dalších sportů. Sleduje ho na 250 miliónů diváků v 54 zemích, dostupný je v 95 miliónech domácností. Vysílání Eurosportu je dnes simultánně tlumočeno do 18 jazyků: můžeme jej slyšet v němčině, angličtině, holandštině, francouzštině, španělštině, švédštině, finštině, dánštině, ruštině, maďarštině, polštině, italštině, portugalštině, rumunštině, norštině, turečtině, řečtině – a také v češtině.

Již od začátku svého analogového šíření v roce 1989 ze čtvrtého transponderu Astry 1A (19,2 st. vých., nyní nahrazené Astrou 1C) na frekvenci 11,259 V, (audio 7,02 MHz - anglicky a 7,20 MHz - německy) si získala tato televize řadu sportovních fanoušků, a proto po příchodu digitalizace přešel Eurosport do řady digitálních paketů i na jiných satelitních pozicích, jak jen na Astře. Připomeňme aspoň některé platformy: pro severské státy, Francii, Španělsko, Itálii, Polsko, Německo, UK, Portugalsko, Řecko a také pro „domácí“ paket UPC Direct.

Eurosport je panevropskou společností, kde do programu přispívá společně 25 členských států Evropské unie vysílatelů (broadcasterů) – EBU. V našich zemích jsou to Česká televize a Slovenská televízia. Dalšími spolumajiteli jsou francouzské společnosti Canal+ a TF1.

Eurosport sídlí v Paříži, simultánní dabing v češtině se pak připravuje ve studiu v pražských Nuslích. Redakce satCentrum měla exkluzivní možnost navštívit minulý týden toto studio a podívat se trochu pod pokličku přípravy vysílání. V současné době se zde dabuje cca 70-80% přenosů, zbytek se pro kabelové sítě a satelitní platformu ponechává v původním anglickém zvuku. Nadabovaná audio stopa se v případě live přenosu ihned odesílá do centrály Eurosportu do Paříže, a to po digitální optické trase, protože se ale zároveň nahrává na hard diskové pole počítačového serveru ve studiu, je k dispozici i pro pozdější odvysílání sportovní události ze záznamu. Výběr z disku a zařazení do vysílání si organizuje prostřednictvím počítačové sítě centrála sama, bez nutnosti zásahu pražské obsluhy studia.

Pro kabelové sítě je obraz z českým dabingem distribuován v paketu SkyGate na tr. 92 satelitu Hot Bird 6 (13,0 st. vých.), frekvence 12,558 V, český zvuk má identifikátor A-PID 2582. Signál je pro neautorizovaný příjem kódován v systémech Irdeto 2, Seca Mediaguard 2, Viaccess 2.3, Viaccess 2.4 a Viaccess 2.5.

Novou variantou tohoto kanálu je Eurosport Mobile, verze speciálně určená pro mobilní telefony, komunikátory a přenosné počítače, kdy výsledky jsou připravované v datové formě pro SMS, WAP, i-mode a PDA.

Další, mladší sestrou Eurosportu je zpravodajská televizní stanice EurosportNEWS. Ta má informační okno dělené ve stylu „bloombergovské“ grafiky, zmenšené hlavní okno s přenášenými zkrácenými přenosy doplňuje široký pravý sloupec s aktuálními výsledky zápasů a dalšími sportovní informacemi a komentáři, na spodní části obrazovky pak běží „headlines“ text s nejčerstvějšími, max 15 minut starými výsledky. EurosportNEWS vysílá 24 hodin denně, v angličtině, stanice je dostupná abonentům kabelových sítí i pro předplatitele satelitního paketu UPC Direct.

A poslední, zcela novou aktivitou společnosti Eurosport bude spuštění dalšího kanálu pod názvem Eurosport 2. Jeho start je předběžně naplánován na pondělí 10.ledna 2005. Podle zatím neoficiálních informací bude tento kanál dostupný i v našich domácích kabelových sítích a v platformě UPC Direct na satelitu Astra 1H. Měl by zde vystřídat kanál EurosportNEWS, který ale bude samozřejmě vyráběn mateřskou společností i nadále. Na obrazovce Eurosportu 2 by měly dostat příležitost i sporty, na které se dosud z důvodu kapacitního vytížení často nedostávalo, jako jsou např. triatlon, horská kola, thajský box aj.

Obrazovka Eurosportu 2 bude trochu odlišná od základního programu, protože bude hlavní okno doplňovat - podobně jako u kanálu EurosportNEWS, na spodním okraji běžící text. Ten by měl doplňovat přenosy o aktuální informace, vztahujícího se k sledovanému přenosu případně rozšiřující info o současně probíhajících utkání stejného turnaje apod. Také u tohoto programu se počítá s postupným náběhem českého simultánního dabingu.

Myslíme si, že rozšíření sportovní nabídky náš divák ocení a přejeme tedy nové stanici úspěšný start! Už nyní můžeme čtenářům webu satCentrum slíbit, že podobně jako u programů Eurosport a Galaxie sport budeme přinášet úplné týdenní vysílací přehledy také Eurosportu 2, a to na obvyklém místě v sekci TV download.


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 1   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
17.11.2004 • TV stanice 24.cz známá i jako „parlamentní televize“ začala řádně vysílat [ 11 ]
15.11.2004 • Moooby TV – další slovenská stanice míří na Thor [ 9 ]
12.11.2004 • V Německu vítězí systém Conax
11.11.2004 • Digitální rádio DAB stále s otazníky
11.11.2004 • Prosinec na HBO
04.11.2004 • RRTV se rozhodla vyhlásit licenční řízení na multiplexy B a C, multiplex A ponechá České televizi a Českému rozhlasu [ 3 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
1 / 1

  Eurosport 2 v češtině nebude 

14.12.2004 20:10 • Divák
Tak jak jsem se včera dozvěděl, v pražském studiu v Nuslích nebudou tuto dvojku dabovat do češtiny. Škoda, mohla by to být dobrá alternativa jedničky. A komu bude chybět EurosportNews, bude muset začít lovit na satelitu, ve Philipsu od UPC už nebude. Ale do 10.ledna 2005 je to ještě několik dní...
 
 
Celkový počet komentářů: 1 / zobrazují se: 1 ... 1

|<«1»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist