Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 20.05.2024 - 12:13:48   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Z domova | Články
 

TV Nova je připravena spolupracovat na řešení problematiky hlasitosti vysílání

  Autor: PR Press TV Nova , e-mail: info@nova.cz Přidané: 05.03.2012TV Nova vnímá sílící zájem odborné veřejnosti a diváků o problematiku hlasitosti televizního vysílání a reklamních bloků a je připravena pracovat se zákonodárci na legislativním řešení, které bude šetrné k divákovi, bude smysluplné a právně vynutitelné.


TV Nova chce svým divákům přinášet vysílání bez jakýchkoli rušivých elementů, které by mohly být způsobeny vnímáním nevyrovnané hlasitosti jednotlivých částí jejího vysílání. V rámci interních procedur se TV Nova snaží tuto problematiku dlouhodobě řešit, a proto již v minulosti do svého vysílání implementovala zvukový procesor, který pracuje dle normy ITU-R BS.1770-1 v souladu s doporučeními European Broadcasting Union (EBU).

„Vnímáme stále častější dotazy našich diváků na téma hlasitosti reklamních bloků a jsme připraveni tuto problematiku urychleně řešit. TV Nova jako lídr trhu a nejsledovanější televizní stanice v České republice dbá na zájmy svých diváků a my samozřejmě uděláme vše proto, aby byl náš divák spokojený. Iniciovali jsme vznik odborné diskuze k této problematice,“ říká Jan Andruško, generální ředitel TV Nova.

„Návrh legislativního řešení této problematiky s námi nebyl bohužel dopředu diskutován a došlo tak k tomu, že tento návrh situaci podle mého názoru bohužel neřeší. V jeho důsledku by docházelo k absurdním situacím, kdy pokud bychom například vysílali snímek Umělec, pětinásobného držitele Oskara, což je němý film, musel by být reklamní blok také „němý“. To jistě není záměr zákonodárce. My jsme však připraveni se zákonodárci spolupracovat na legislativních změnách tak, aby bylo konečné řešení šetrné k divákovi, a aby bylo smysluplné, efektivní a právně vynutitelné,“ doplňuje Jan Andruško.

Problematika nastavení a vnímání hlasitosti televizního vysílání je komplexní a není možné ji řešit jednorázovou úpravou legislativy pouze směrem k provozovatelům televizního vysílání. Dle stávající praxe, kdy reklamní spoty dodávají do TV Nova klienti jako uzavřené autorské dílo, není tyto spoty možné bezdůvodně upravovat ani jinak do nich zasahovat, pokud jsou vytvořené v souladu s platnou legislativou a technickými normami. Tato problematika tedy vyžaduje zapojení všech zainteresovaných subjektů, tedy kromě provozovatelů televizního vysílání také zadavatelů a reklamních agentur. Z pohledu TV Nova je tedy mimo jiné nutné, aby došlo k úpravě technických norem tak, aby povinnost regulace hlasitosti dopadala obecně na všechny subjekty, které se podílejí na přípravě a odvysílání reklamních spotů.


Marie Fianová, TV Nova, 5. 3. 2012


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
29.02.2012 • Velikonoční promoakce pro stávající abonenty DIGI TV [ 4 ]
22.02.2012 • Česká televize ve vysokém rozlišení: ČT HD vyhrazené pro Jedničku [ 5 ]
21.02.2012 • Česká asociace elektronických komunikací o. s. připravuje kongres s mezinárodní účastí
20.02.2012 • RTVS štartuje kampaň, v ktorej chce ľuďom poďakovať
09.02.2012 • Televize Nova končí svou analogovou éru, 12. února vypíná poslední vysílače
31.01.2012 • Towercom s novou satelitnou uplinkovou stanicou v Prahe [ 1 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist