Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 03.06.2023 - 16:28:45   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Z domova | Články
 

Kongres ČAEK: Ochrana obsahu audiovizuálních služeb stále komplikovanější

  Autor: PR Press ČAEK , e-mail: cacc@cacc.cz Přidané: 06.04.2012


„Audiovizuální mediální služby a ochrana obsahu, návrh zákona o audiovizi“ - těmito tématy se bude zabývat další z diskusních panelů chystané mezinárodní konference, pořádané v rámci letošního kongresu České asociace elektronických komunikací o. s. (ČAEK). Výroční konference se koná 25. dubna 2012 v hotelu Crowne Plaza v Praze - Dejvicích.


„Předpokládáme velmi zajímavou a možná i bouřlivou diskusi zejména k aktuálnímu návrhu zákona o audiovizi, který je již projednáván v Parlamentu ČR,“ říká Ondřej Zach (Senior Vice President, Programming & Acquisition HBO Central Europe, Executive Director & jednatel HBO Česká republika, spol. s r.o.). Dle jeho názoru zákon přináší další zdanění legálních distributorů audiovizuálního obsahu, zatímco ve stejné době stát selhává v ochraně jejich práv před distributory nelegálními.

ČAEK se podílela na připomínkování zmiňované zákonné normy. Vládní návrh zákona prošel v úterý 20. března 2012 již do druhého čtení v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. V návrhu se počítá kromě jiného s tím, že Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie zanikne, a nahradí ho nový Státní fond kinematografie. Ten budou financovat i poplatky z audiovizuálních mediálních služeb. Státní fond kinematografie by dle návrhu byl nástupnickou organizací současného fondu. Jeho úkolem by měl být mj. výkon správy audiovizuálních poplatků, poplatků z vysílání reklamy nebo poplatků za žádosti na poskytnutí podpory kinematografie.

Fond by vedl evidenci v oblasti audiovize a poskytoval podporu kinematografii. Kromě toho by ale měl v popisu práce výkon majetkových autorských práv a práv výrobců audiovizuálních děl nebo přidělování koprodukčního statutu. Mezi finanční zdroje fondu bude patřit například poplatek z vysílání reklamy, poplatek z kinematografického představení nebo z poskytování audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání. Poplatek z kinematografického představení zákon zvýší z původní jedné koruny na úroveň jednoho procenta.

„Výběr poplatků za autorská práva je samozřejmě vždy zajímavým a diskutovaným tématem zejména pro majitele kabelových televizí. Stále většího významu však nabývá i snaha o ochranu obsahu audiovizuálních děl,“ vysvětluje prezident ČAEK Zdeněk Vaníček. Moderní digitální technologie, dostupné dnes téměř každé domácnosti, umožňují kopírování audiovizuálních děl bez výrazné ztráty kvality. Tato situace mj. vytváří silný tlak zejména nejen na hledání nových způsobů ochrany obsahu, ale i nových obchodních modelů.


Dodatečné informace k panelové diskusi:

 Název: Audiovizuální mediální služby a ochrana obsahu, návrh zákona o audiovizi
 Místo a čas: hotel Crowne Plaza Prague v Praze-Dejvicích, 25. 4. 2012, 14.30 – 15.30 hod.

 Hlavní body diskuse:

- kolektivní správa autorských práv a její problémy
- připravovaná právní úprava dotýkající se oblasti autorských práv
- návrh zákona o audiovizi
- oblast kinematografie

 Účastníci:

Pavel Zeman – ředitel odboru autorského práva, Ministerstvo kultury
Jiří Šenkýř – člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
Kateřina Hrubešová – výkonná ředitelka, Sdružení pro internetovou reklamu
Roman Strejček – předseda představenstva, OSA - Ochranný svaz autorský pro práva k dílům hudebním, o.s.
Richard Klouček – UPC Česká republika
Antonín Hedrlín – advokát, čestný předseda dozorčí rady ČAEK
Moderuje: Miloslav Kučera


Informace k organizaci konference ČAEK:

Česká asociace elektronických komunikací o. s. (ČAEK) pořádá svou každoroční konferenci v rámci kongresu s mezinárodní účastí dne 25. dubna 2012 v hotelu Crowne Plaza Prague v Praze-Dejvicích. Hlavním tématem výročního setkání ČAEK bude „Svět sítí a služeb elektronických komunikací a vysílání“. Program konference je kromě diskuse o pirátství na internetu rozdělen ještě do následujících tématických bloků:
• Digitální Česko a reforma evropského předpisového rámce pro sítě a služby elektronických komunikací;
• Audiovizuální mediální služby a ochrana obsahu, návrh zákona o audiovizi;
• Maximální užitek širokopásmových služeb – vzkaz představitelů průmyslu elektronických komunikací, vysílání a převzatého vysílání státní správě.

Program konferenční části kongresu a další aktuální informace jsou k dispozici na webových stránkách: www.caek.cz

Nad Kongresem ČAEK 2012 převzal záštitu rektor ČVUT v Praze prof. Ing. Václav Havlíček, CSc. Konferenční část zahájí Fabio Colasanti, prezident International Institute of Communications (bývalý generální ředitel Generálního ředitelství pro informační společnost a média Evropské komise), a Igor Němec, předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů.


O asociaci ČAEK o. s.

Česká asociace elektronických komunikací o. s. sdružuje největší provozovatele převzatého vysílání, poskytovatele širokopásmových služeb a operátory elektronických komunikačních sítí v ČR, poskytovatele programů, dodavatele technologií a poradenské firmy. Asociace si klade za cíl přispět k budování moderní infrastruktury a informační společnosti v České republice. Současnými řádnými a přidruženými členy asociace jsou společnosti UPC Česká republika, HBO, LICA, T-Mobile Czech Republic, RIO Media, SELF servis, SATT, Telefónica, dále AT&T Global Network Services Czech Republic, České Radiokomunikace, JD Production, NEMSAT, KT Klášterec nad Ohří, ELTRIS, Chello Central Europe, IKO Cable, Film Europe a Skylink. ČAEK dále sdružuje zahraniční dodavatele programů pro český trh kabelového vysílání.

ČAEK vznikla v roce 1998. Založily ji přední společnosti poskytující služby kabelových komunikací v ČR - Kabel Plus, Kabel Net Holding a Dattelkabel (dnes součástí UPC ČR), Intercable CZ a TES Media (později Karneval Media, nyní součástí UPC ČR). Dalšími zakládajícími členy byly HBO ČR, dodavatel programů, a společnost Hughes Network Systems, dodavatel telekomunikačních technologií. ČAEK vystupovala do konce roku 2001 pod názvem Česká asociace kabelových komunikací a do roku 2007 jako Česká asociace kompetitivních komunikací (ČAKK).

ČAEK od svého založení aktivně spolupracuje s asociací CABLE EUROPE (Evropská asociace kabelových komunikací - www.cable-europe.eu), která byla založena již v roce 1955 a navazuje na činnost sdružení evropských kabelových operátorů, jež vzniklo již v roce 1951. V letech 2001 až 2007 byla ČAEK členem (národní afilací) Evropské asociace kompetitivních telekomunikací.

Výroční konference ČAEK pravidelně pořádá od roku 2000.


Mgr. Evžen Staněk, tiskový mluvčí Kongresu ČAEK 2012, 5. 4. 2012


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
21.03.2012 • Události České televize vstupují do nové éry
16.03.2012 • „Pirátské“ aktivity v prostředí Internetu - ožehavé téma předmětem mezinárodní diskuze na kongresu ČAEK
13.03.2012 • Česká televize připravuje druhý HD kanál pro Olympijské hry v Londýně
09.03.2012 • Chello CE: Ruské stanice vstupují do Čech
05.03.2012 • TV Nova je připravena spolupracovat na řešení problematiky hlasitosti vysílání
29.02.2012 • Velikonoční promoakce pro stávající abonenty DIGI TV [ 4 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist