Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 25.04.2024 - 05:28:44   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Z domova | Články
 

„Pirátské“ aktivity v prostředí Internetu - ožehavé téma předmětem mezinárodní diskuze na kongresu ČAEK

  Autor: PR Press ČAEK , e-mail: cacc@cacc.cz Přidané: 16.03.2012„Pirátské“ aktivity na Internetu, jejich vývoj a důsledky budou jedním z důležitých témat konference v rámci letošního kongresu České asociace elektronických komunikací o. s. (ČAEK). Konference se koná 25. dubna 2012 v hotelu Crowne Plaza v Praze - Dejvicích.


„Se stále prudším rozvojem komunikačních technologií, elektronického obchodu, s jejich zpřístupněním velkému počtu obyvatel, je tato problematika ožehavější a stává se tématem různých iniciativ i společenských střetů,“ říká prezident ČAEK Zdeněk Vaníček. Příkladem mohou být nedávné protesty kvůli mezinárodní „protipirátské“ smlouvě ACTA a s tím spojené aktivity skupiny Anonymous. „Nejde již pouze o technologickou ochranu duševního vlastnictví nebo autorských práv na sítích. V propojeném a elektronicky obchodujícím světě zasahuje tato otázka do oblasti globálních obchodních strategií, mezinárodních smluv na ochranu duševního vlastnictví a spravedlivého obchodu. Jsme proto rádi, že účast v panelové diskusi na dané téma přijal například bývalý poslanec britského parlamentu a odborník v této oblasti Gary Waller,“ dodává místopředseda představenstva ČAEK Jan Dašovský.


Informace k panelové diskuzi:

• Název: Otázka „pirátských“ aktivit v prostředí Internetu

• Místo a čas: hotel Crowne Plaza Prague v Praze-Dejvicích, 25. 4. 2012, 12.00 – 13.15 hod.

• Účastníci:

Gary Waller – poslanec Britského parlamentu (1979-97), bývalý předseda, Conservative Technology Forum, zastupitel Rady hrabství, Epping Forest District Council, London Olympic Ambassador

Martin Maisner – advokát a partner ROWAN LEGAL, člen české ČAK, slovenské SAK a mezinárodní advokátní komory IBA, specialista na právo IT a otázky kybernetické bezpečnosti, mezinárodní rozhodce a člen rozhodčích institucí (RSHKAK, ASA, LCIA), viceprezident pro vnější vztahy ČSSI (České společnosti pro systémovou integraci), člen MULTILAW – mezinárodní asociace nezávislých advokátních kanceláří

Petra Smolíková – zástupkyně ředitele úřadu, Ministerstvo kultury

Markéta Prchalová – ředitelka České protipirátské unie

Karel Žalud – vedoucí právního oddělení, UPC Česká republika

Josef Šlerka – vedoucí oboru, Studia nových médií FF UK

Moderuje: Jiří Peterka


Informace k organizaci konference ČAEK:

Česká asociace elektronických komunikací o. s. (ČAEK) pořádá svou každoroční konferenci v rámci kongresu s mezinárodní účastí dne 25. dubna 2012 v hotelu Crowne Plaza Prague v Praze-Dejvicích. Hlavním tématem výročního setkání ČAEK bude „Svět sítí a služeb elektronických komunikací a vysílání“. Program konference je kromě diskuse o pirátství na internetu rozdělen ještě do následujících tématických bloků:

• Digitální Česko a reforma evropského předpisového rámce pro sítě a služby elektronických komunikací;

• Audiovizuální mediální služby a ochrana obsahu, návrh zákona o audiovizi;

• Maximální užitek širokopásmových služeb – vzkaz představitelů průmyslu elektronických komunikací, vysílání a převzatého vysílání státní správě.


Program konferenční části kongresu a další aktuální informace jsou k dispozici na webových stránkách: www.caek.cz

Nad Kongresem ČAEK 2012 převzal záštitu rektor ČVUT v Praze prof. Ing. Václav Havlíček, CSc. Konferenční část zahájí Fabio Colasanti, prezident International Institute of Communications (bývalý generální ředitel Generálního ředitelství pro informační společnost a média Evropské komise), a Igor Němec, předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů. V úvodní besedě dále vystoupí Pavel Dvořák, předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu, Ladislav Mikuš, předseda Telekomunikačního úřadu Slovenské republiky, Hynek Brom, I. místopředseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a Jan Duben, ředitel sekce harmonizace a komunikačních služeb Ministerstva průmyslu a obchodu.


Účastníci úvodní panelové diskuze budou besedovat o těchto otázkách:

Usnesení vlády České republiky ze dne 19. ledna 2011 č. 50, o Státní politice v elektronických komunikacích - Digitální Česko, kterým vláda schválila Státní politiku v elektronických komunikacích - Digitální Česko.
Rozvojová kritéria v přídělech rádiových kmitočtů v pásmu 790 - 862 MHz, ve smyslu bodu 6.2 Státní politiky v elektronických komunikacích.

Reforma předpisového rámce pro elektronické komunikace ve světle stanovisek EP, Rady a Komise a novely zákona o elektronických komunikacích

Sepětí a rozsah ochrany hospodářské soutěže v regulovaném prostředí elektronických komunikací

Ochrana soukromí a svět elektronických komunikací


O asociaci ČAEK o. s.

Česká asociace elektronických komunikací o. s. sdružuje největší provozovatele převzatého vysílání, poskytovatele širokopásmových služeb a operátory elektronických komunikačních sítí v ČR, poskytovatele programů, dodavatele technologií a poradenské firmy. Asociace si klade za cíl přispět k budování moderní infrastruktury a informační společnosti v České republice. Současnými řádnými a přidruženými členy asociace jsou společnosti UPC Česká republika, HBO, LICA, T-Mobile Czech Republic, RIO Media, SELF servis, SATT, Telefónica, dále AT&T Global Network Services Czech Republic, České Radiokomunikace, JD Production, NEMSAT, KT Klášterec nad Ohří, ELTRIS, Chello Central Europe, IKO Cable, Film Europe a Skylink. ČAEK dále sdružuje zahraniční dodavatele programů pro český trh kabelového vysílání.

ČAEK vznikla v roce 1998. Založily ji přední společnosti poskytující služby kabelových komunikací v ČR - Kabel Plus, Kabel Net Holding a Dattelkabel (dnes součástí UPC ČR), Intercable CZ a TES Media (později Karneval Media, nyní součástí UPC ČR). Dalšími zakládajícími členy byly HBO ČR, dodavatel programů, a společnost Hughes Network Systems, dodavatel telekomunikačních technologií. ČAEK vystupovala do konce roku 2001 pod názvem Česká asociace kabelových komunikací a do roku 2007 jako Česká asociace kompetitivních komunikací (ČAKK).

ČAEK od svého založení aktivně spolupracuje s asociací CABLE EUROPE (Evropská asociace kabelových komunikací - www.cable-europe.eu), která byla založena již v roce 1955 a navazuje na činnost sdružení evropských kabelových operátorů, jež vzniklo již v roce 1951. V letech 2001 až 2007 byla ČAEK členem (národní afilací) Evropské asociace kompetitivních telekomunikací.

Výroční konference ČAEK pravidelně pořádá od roku 2000.


Česká asociace elektronických komunikací o. s., Mgr. Evžen Staněk, tiskový mluvčí Kongresu ČAEK 2012


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
13.03.2012 • Česká televize připravuje druhý HD kanál pro Olympijské hry v Londýně
09.03.2012 • Chello CE: Ruské stanice vstupují do Čech
05.03.2012 • TV Nova je připravena spolupracovat na řešení problematiky hlasitosti vysílání
29.02.2012 • Velikonoční promoakce pro stávající abonenty DIGI TV [ 4 ]
22.02.2012 • Česká televize ve vysokém rozlišení: ČT HD vyhrazené pro Jedničku [ 5 ]
21.02.2012 • Česká asociace elektronických komunikací o. s. připravuje kongres s mezinárodní účastí

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist