Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 21.07.2024 - 21:21:43   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

S Rádiom Regina Banská Bystrica v sobotu na dvoch kolesách

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 13.06.2014Za jeden deň cez tri štáty - takú trasu stihnú prejsť cyklisti, ktorí sa zúčastnia na Európskom cyklistickom pikniku. Uskutoční sa v sobotu 14. 6. 2014 na slovensko-poľsko-českom pomedzí.


Rádio Regina Banská Bystrica je partnerom projektu Európsky cyklistický piknik, hlavným organizátorom je poľské Združenie milovníkov beskydského folklóru, hudby, tanca a spevu - Stowarzyszenie Miłośników Beskidzkiego Folkloru, Muzyki, Tańca i Śpiewu "Pod Ochodzitą“. Na podujatí sa podieľajú aj ostravské štúdio Českého rozhlasu a Polskie Radio Katowice.

Cyklisti si môžu vybrať z trás rôznej náročnosti. Ich úlohou bude získať na trase minimálne tri pečiatky do špeciálnej karty. Pečiatky dostanú v prenosových vozoch troch rádií, ktoré sú partnermi projektu. Na slovenskej strane nájdu účastníci prenosový voz Rádia Regina Banská Bystrica v obci Čierne na futbalovom štadióne. Ďalšie kontrolné zastávky budú v poľskej obci Jaworzynka (Polskie radio Katowice) a v českej dedine Hrčava (Český rozhlas Ostrava).

Oficiálny štart podujatia je o 10.00 hod. v Jaworzynke, no cyklistický výlet možno začať v ktoromkoľvek bode trasy. Cieľ je na poľskej strane hranice priamo na Trojmedzí, pri bode, v ktorom sa spájajú hranice všetkých troch krajín. Popoludní tam čaká cyklistov kultúrny program.

Rádio Regina Banská Bystrica bude počas podujatia vysielať naživo z futbalového ihriska v Čiernom reláciu Štvorlístok (9:05 – 12:00 hod.). Podľa riaditeľ Štúdia RTVS v Banskej Bystrici Miroslava Debnára podporou podujatia chce banskobystrické Rádio Regina zdôrazniť regionálne zameranie svojho programu a jeho zacielenie na celé stredné Slovensko, od Ipľa až po rieku Kysucu. „Poslucháči pri rádiách, ale aj diváci priamo na mieste sa dozvedia o osobnostiach Kysúc, slávnych rodákoch, prírodných a historických zaujímavostiach regiónu a budú môcť Kysuce aj ochutnať. A to vďaka tradičným špecialitám domácich gazdiniek,“ dodal Debnár.

Program bude pokračovať na ihrisku popoludní recitálom Simy Martausovej a vystúpením speváčok ľudových piesní z Kysúc Heleny Záhradníkovej a Zuzany Gacíkovej.


RTVS, 13. 6. 2014


Zkrácená adresa na tuto stránku: http://goo.gl/1QWjW4 Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
05.06.2014 • Otvorenie Magio pláže v Bratislave
03.06.2014 • Novým generálním ředitelem Českých Radiokomunikací se stává Martin Gebauer
30.05.2014 • Továrna společnosti Changhong v Nymburce se rozšiřuje
22.05.2014 • Alan Záruba novým kreativním ředitelem skupiny Nova
16.05.2014 • Magio pláž bude opäť symbolom leta v Bratislave
16.05.2014 • Česká televize pomáhá v neziskových organizacích

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist