Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 22.04.2024 - 14:40:48   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Dopravné spravodajstvo Zelená vlna už aj v mobiloch

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 20.10.2014


RTVS predstavuje novú bezplatnú aplikáciu Zelená vlna, ktorá prináša profesionálne dopravné spravodajstvo RTVS v mobilných zariadeniach. S aplikáciou môžu užívatelia sledovať aktuálne dianie na cestách prostredníctvom kamier, ako aj vypočuť si posledné znenie dopravného spravodajstva Zelená vlna.


S novou aplikáciou Zelená vlna, ktorú RTVS vyvinula v spolupráci so spol. Slovanet, sú používatelia o dopravnej situácií na slovenských cestách informovaní vždy vtedy, keď to najviac potrebujú. Sledovať môžu aktuálne nahlásené nehody, kolóny, policajné hliadky či prekážky. Zelená vlna tiež prináša pohľad na cesty prostredníctvom dopravných kamier a možnosť zobraziť dopravné udalosti priamo na mape. Dopravné kamery sú v prvej verzii dostupné z troch slovenských miest - Bratislava, Banská Bystrica a Košice.

„Aplikácia Zelená vlna RTVS obsahuje viacero užitočných funkcií, používatelia si v nej napríklad môžu okamžite prehrať vždy aktuálne dopravné spravodajstvo Zelená vlna, ktoré v rozhlasovom éteri odznelo. Najdôležitejšou súčasťou Zelenej vlny sú práve naši poslucháči - Zelení anjeli. Práve oni budú pridávaním udalostí prostredníctvom mobilnej aplikácie pomáhať v zdokonaľovaní a aktualizácii dopravného spravodajstva RTVS,“ povedal k spusteniu aplikácie programový riaditeľ Slovenského rozhlasu Vincent Štofaník.

„Budeme radi, ak sa do tohto projektu pridajú ďalší partneri a poskytnú svoje kamery aj z iných lokalít Slovenska. Aplikácia má veľký potenciál a jej informačná hodnota sa takto stáva nevyčerpateľná,“ hovorí Ján Michlík zo Slovanetu.

Používateľské prostredie je jednoduché a intuitívne, medzi funkciami sa prepína jednoduchým potiahnutím prsta po obrazovke. Pri nahlasovaní dopravných udalostí stačí zvoliť smer a pridať aj fotografiu. K dispozícii je ale aj telefónny kontakt, pomocou ktorého jedným kliknutím vodič zavolá na dopravné spravodajstvo Zelenej vlny RTVS. Zobrazovanie dopravných informácií je možné v aplikácii selektovať podľa zvolených kategórií, priradiť k nim možno aj zvukové notifikácie, ktoré upozornia na nové nehody, tvoriace sa kolóny, prekážky alebo policajné hliadky.

Aplikáciu Zelená je k dispozícii na stiahnutie úplne zadarmo v obchodoch Google Play a App Store. Verzia pre Windows Phone sa pripravuje v prvom kvartáli 2015.

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.creanet.zelenavlna
iOS: https://itunes.apple.com/us/app/zelena-vlna/id925730167?mt=8


RTVS, 20. 10. 2014


Zkrácená adresa na tuto stránku: http://goo.gl/RROnh5 Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
17.10.2014 • Úspěšný první ročník Be2Can zahájil novou tradici – unikátní filmová přehlídka se v Čechách a na Slovensku uskuteční i příští rok
06.10.2014 • Dnes zahajuje Be2Can – filmová přehlídka, která přináší to nejlepší z filmových festivalů z Berlína, Benátek a Cannes
03.10.2014 • Media Club bude v příštím roce zastupovat skupinu hudebních stanic Óčko
03.10.2014 • České Radiokomunikace jako první testují možnost využití dronů při kontrolách vysílačů za plného provozu
19.09.2014 • Koprodukční snímek České televize Fair Play je v nominacích na Evropskou filmovou cenu
19.09.2014 • Za týden odstartuje již šestý ročník MFF Ostrava Kamera Oko

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist