Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 23.06.2024 - 10:46:20   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Z domova | Články
 

Nejvyšší správní soud potvrdil pokuty RRTV v celkové výši 1 950 000 Kč

  Autor: RRTV , e-mail: info@rrtv.cz Přidané: 20.11.2014


Nejvyšší správní soud v říjnu 2014 definitivně potvrdil pokutu ve výši 1 100 000 Kč, která byla Radou uložena společnosti Walmark, a.s. za zadání teleshoppingu Proenzi 3+ v rámci bloku Tipy Ptáka Loskutáka. V uvedeném obchodním sdělení byly v rozporu se zákonem o regulaci reklamy doplňku stravy přisuzovány léčebné účinky v souvislosti s onemocněními pohybového aparátu a záněty kloubů. Spotřebitelé tak byli tímto obchodním sdělením uváděni v omyl.


Dále dal Nejvyšší správní soud Radě za pravdu v souvislosti s uložením pokuty ve výši 250 000 Kč provozovateli CET 21 spol. s r.o. za porušení zákonného ustanovení, které zakazuje, aby umístěný produkt v pořadech (product placement) byl nepatřičně zdůrazňován. Sankce byla uložena za epizodu ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, v níž byl prostředky připomínajícími reklamní nabídku prezentován produkt Prostenal.

Další z potvrzených pokut, rovněž uložená provozovateli CET 21 spol. s r.o., ve výši 200 000 Kč, byla sankcí za porušení zásad objektivity a vyváženosti, k němuž došlo odvysíláním reportáže „Příručka poradí, co do kostela“ v rámci zpravodajského pořadu Televizní noviny. Reportáž manipulovala s úsudkem diváka, když mu vnucovala názor, že pravidla odívání do kostela, která nepřipouštějí v letních dnech nepatřičné odhalování, jsou nesmyslně omezující až extremistická. Tento názor byl dokonce podpořen vyjádřením odborníka na extremismus. Reportáž poskytla jednostranný pohled na danou problematiku, když téma nezasadila do kontextu běžné praxe v zahraničí či ustálených pravidel oblékání na kulturně-společenských akcích.

Další pokuta ve výši 250 000 Kč, uložená provozovateli CET 21 spol. s r.o., sankcionovala odvysílání filmu Kajinek ve vysílacím čase, v němž nesmějí být do vysílání zařazovány pořady, které mohou ohrozit psychický, fyzický nebo mravní vývoj dětí a mladistvých. Uvedený filmový snímek obsahoval četné explicitní násilné scény, včetně mučení a znásilnění.

Za porušení stejného zákonného ustanovení, které chrání dětské diváky, byla uložena pokuta provozovateli CET 21 spol. s r.o., ve výši 150 000 Kč, za odvysílání epizody ze seriálu Kriminálka Miami VIII, která obsahovala naturalistické záběry obětí násilí a zvláštního zacházení s nimi, pocházející z kriminalistického vyšetřování a vymykající se svým charakterem situacím, jejichž sledování neprofesionály je obecně akceptováno. Záběry, jimž byly děti vystaveny, mohly způsobit jejich psychický otřes, a zejména u dětí nízkého věku přispět ke snížení jejich citlivosti při vnímání násilí, negativně ovlivnit jejich psychiku nebo povzbudit jejich vlastní agresi.


V Praze dne 19. 11. 2014, Bc. Ivan Krejčí, předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání


Zkrácená adresa na tuto stránku: http://goo.gl/jl1mkL Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
10.11.2014 • Česká televize na jeden den zapojila moderátory ze školních televizí
07.11.2014 • Stovky novinářů z celého světa se sjedou v Česku. Diskutovat budou i s vědci a umělci
03.11.2014 • FTV Prima vydává kulinářský čtvrtletník Prima FRESH
03.11.2014 • Televize Nova a DOBRÝ ANDĚL přichází podruhé se společnou kampaní
03.11.2014 • Media Club představil obchodní politiku pro rok 2015, spojuje prodej televizní, online a rádiové reklamy
01.11.2014 • Česká televize přispívá do kolekce evropského bohatství televizních archivů

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist