Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 23.03.2023 - 12:24:47   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Z domova | Články
 

Česká televize přechází na satelitu k vysílání ve vysokém rozlišení

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 27.09.2016


Česká televize přejde v průběhu listopadu v satelitní distribuci k vysílání všech šesti kanálů ve vysokém rozlišení. Provozovatelům převzatého vysílání bude i nadále poskytovat pro základní balíčky své programy zdarma a nabídne obě verze vysílání, tedy HD i SD kvalitu.


Česká televize reaguje tímto krokem na dlouhodobý technologický vývoj, očekávání diváků i aktuální trendy na televizním trhu, kdy satelitní operátoři rozšiřují svoji nabídku o obsah ve vysokém rozlišení. Největší komerční vysílatelé tak například už od letošního léta nabízejí některé své programy pouze v HD kvalitě. Již dnes tak více než 90 % diváků, kteří pro sledování televize využívají satelitní šíření, může sledovat plnohodnotnou televizní nabídku pouze v případě, že vlastní HD přijímač.

Pro provozovatele převzatého vysílání se v návaznosti na přechod na HD nic nemění. I nadále jim bude Česká televize poskytovat všechny své programy zdarma pro začlenění do nejnižší nabídky, tedy nabídky dostupné všem zákazníkům daného provozovatele. Budou mít zároveň možnost zařadit do svého portfolia vysílání ČT v SD i HD kvalitě.

V souvislosti s přechodem na HD vysílání bude Česká televize poptávat kompletní službu satelitní distribuce signálu spočívající v převzetí, zakódování a doručení svých programů a souvisejících služeb až ke koncovému uživateli, tedy divákovi, na jeho přijímač. Podmínky budou nastaveny tak, aby pro diváka znamenaly v případě změny operátora či satelitní pozice minimální, nejlépe nulové, náklady.

Podmínky soutěže na poskytovatele satelitní distribuce pro Českou televizi budou prezentovány všem potenciálním uchazečům. Česká televize zohlední nejen cenu za poskytovanou službu, ale i cenu za dosaženého diváka.

Satelitní vysílání je pro Českou televizi doplňkovým způsobem šíření programů, jeho primárním cílem je pokrytí území České republiky v těch lokalitách, kde není dostupný kvalitní signál v pozemském vysílaní DVB-T. Důležitou roli proto hraje počet diváků, kteří ke službě mají přístup.

V případě, že provozovatel převzatého vysílání prostřednictvím družice bude mít zájem o sdílení transportních signálů programu České televize, bude se podílet na nákladech v poměru odpovídajícím počtu operátorů sdílejících signály pro tyto programy.


Alžběta Plívová, Vedoucí Komunikace a PR, tisková mluvčí České televize, 27. 9. 2016


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
20.09.2016 • Velký úspěch a příjemná nálada na TOP setkání partnerů Flix TV
18.08.2016 • Internetová televize Nová DIGI TV odstartuje 1. září 2016
28.07.2016 • HD je již běžným standardem pro Čechy i Slováky
25.07.2016 • Úspěšná spolupráce DIGI CZ a DIGI Slovakia bude i nadále pokračovat, diváci uvidí špičkový fotbal na kanálech Digi Sport
13.07.2016 • Startuje projekt Česká Miss pro obnovu památek
01.07.2016 • Samsung a DIGI CZ nabízejí zákazníkům špičkové televize s exkluzivním sportovním obsahem zdarma

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist