Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 12.12.2018 - 10:49:19     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Internet a IPTV | Články
 

Telekom odštartoval pilotnú prevádzku NarrowBand IoT, siete pre internet vecí

  Autor: Slovak Telekom , e-mail: info@telekom.sk Přidané: 11.12.2017Telekom odštartoval pilotnú prevádzku novej siete pre internet vecí v štandarde NarrowBand IoT (NB-IoT). Ide o úplne prvú IoT sieť v licencovanom pásme na Slovensku.


Čo je to NB-IoT?

Sieť NB-IoT je vhodná pre prenášanie menších objemov dát pri nízkych rýchlostiach (od pár 100 bit/s po 100 kbit/s), čo je potrebné napríklad pre rôzne senzory, vzdialený monitoring, alebo ovládanie zariadení a strojov.

Technológia umožní nasadiť množstvo inovatívnych riešení v priemysle (napríklad v energetike, automobilovom priemysle, strojárstve), v logistike, poľnohospodárstve, zdravotníctve, projektoch SmartCity, ale aj v oblasti bežného života (monitorovanie a zabezpečenie domácností, vozidiel, domácich miláčikov a podobne).

Nízka energetická náročnosť prenosov umožňuje extrémne vysokú výdrž batérie – v závislosti od objemu a periodicity dátových prenosov môže zariadenie fungovať bez nabíjania alebo výmeny batérie aj viac ako 10 rokov. Obojsmerná komunikácia navyše umožňuje aktívne riadenie pripojených zariadení.
Medzi ďalšie výhody patrí vysoká penetrácia signálu v budovách, schopnosť pripojiť až niekoľko tisíc zariadení, alebo nízke náklady na modemové čipy.


Licencované pásmo a celosvetový štandard

Značnou výhodou NB-IoT je využitie licencovaného pásma, čo umožňuje dosiahnutie potrebnej stability prenosov, či rovnakú úroveň zabezpečenia akú ponúka 4G. Technológia NB-IoT je zároveň celosvetovým štandardom vyvinutým organizáciou 3GPP, ku ktorému sa prihlásilo už viac ako 40 operátorov.


Plné pokrytie dvoch veľkých slovenských miest

Telekom sieťou NB-IoT pokryl v prvej vlne dve veľké slovenské mestá: Bratislavu a Trnavu, ako aj ich široké okolie. Pokrytie bude postupne rozširovať aj do ďalších lokalít. Výhodou pri nasadzovaní NB-IoT je rýchly roll-out umožnený využitím existujúcej 4G / LTE infraštruktúry, čo prináša aj výhodu v oblasti kvality a dohľadu siete.


O spoločnosti Slovak Telekom

Slovak Telekom je najväčší slovenský multimediálny operátor s dlhoročnými skúsenosťami a zodpovedným prístupom k podnikaniu. Svoje produkty a služby ponúka pod značkou Telekom jednotlivcom, domácnostiam i firemným zákazníkom prostredníctvom pevnej i mobilnej siete. Na trh prináša medzinárodné poznatky, inovatívne riešenia a najnovšie technologické trendy.

Slovak Telekom je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group. Jej majoritným akcionárom je spoločnosť Deutsche Telekom Europe B.V. s 100% podielom akcií.


Peter Gálik, Sr. špecialista komunikácie, Slovak Telekom


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
06.12.2017 • HbbTV aplikaci CineStar Novinky v kině navštívilo již 100 000 diváků
06.12.2017 • Interaktivní TV rozšiřuje délku archivu na 7 dní
03.12.2017 • V neděli nasadí česká liga poprvé v historii videorozhodčí! Stanice O2 TV Sport se stala hlavním technickým partnerem celého projektu
30.11.2017 • Telekom pripravil bohatú vianočnú nádielku pre všetkých zákazníkov Magio televízie
14.11.2017 • LTE využívalo na pripojenie k internetu viac ako 2,09 mil. užívateľov
14.11.2017 • České radiokomunikace spouští nové ICT služby – rozšiřují regionální datová centra a míří k hybridnímu cloudu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist